Mobilā versija
+0.8°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
5. marts, 2015
Drukāt

Festivālu “Summertime” ievadīs neparasta vācu trupas “Familie Flöz” izrāde

Foto: Silke MeyerFoto: Silke Meyer

Šovasar festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” 26. maijā Latvijas Nacionālajā operā atklās unikālās vācu teātra trupas “Familie Flöz” uzveduma “Infinita” pirmizrāde Baltijas valstīs, LA.lv uzzināja Ineses Galantes fondā.

Izrāde “Infinita” atspoguļo evolucionāros mirkļus cilvēka eksistences laikā: piedzimšanu, pirmos soļus un pirmos kritienus, pieaugšanu, kā arī novecošanu un dzīves beigas. Šo it kā vienkāršo, bet tomēr ārkārtīgi valdzinošo stāstu caurvij filozofiskas pārdomas un izsmalcināts humors par cilvēka dzīves ritumu.

Izrādes “Infinita” laikā uz skatuves netiek runāts. Dažādās cilvēka emocijas un stāsta pavediens tiek nodots caur aktieru kustībām izteiksmīgos tērpos. “Infinita” ir izrāde, kurā galvenās lomas spēlē četri tēli maskās, emocijas un stāstu nododot ar ķermeņa kustībām, kā arī ar atraktīvu ēnu spēli dziļas, valdzinošas mūzikas pavadījumā. Šis uzvedums, tāpat kā visi “Familie Flöz” radošie darbi, ir ar vācu mākslinieku spilgti individuālu rokrakstu, liekot skatītājiem piedzīvot krāšņu emociju gammu – no klusām, melanholiskām skumjām līdz bezrūpīgiem smiekliem.

Izrādi piedāvā Ineses Galantes fonds. “Mēs sniedzam Latvijas klausītājiem arvien jaunus, pārsteidzošus pasaules kultūras notikumus. Kopš brīža, kad iepazinām “Familie Flöz” izrādi “Infinita”, pirmā instinktīvā sajūta – šis ir jāredz ikvienam – ir joprojām izteikta. Latvijas skatītājam ir jāredz, jādzird un jāsajūt emocijas, ko Vācijas radošā apvienība sniedz citur pasaulē. Izrāde “Infinita” būs kā festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” sezonas atklāšana,” stāsta Ineses Galantes fonda direktore Diāna Galante.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+