Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Modris, Matīss, Mariss
Ceturtdiena, 21. septembris, 2017
5. marts, 2015
Drukāt

Festivālu “Summertime” ievadīs neparasta vācu trupas “Familie Flöz” izrāde

Foto: Silke MeyerFoto: Silke Meyer

Šovasar festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” 26. maijā Latvijas Nacionālajā operā atklās unikālās vācu teātra trupas “Familie Flöz” uzveduma “Infinita” pirmizrāde Baltijas valstīs, LA.lv uzzināja Ineses Galantes fondā.

Izrāde “Infinita” atspoguļo evolucionāros mirkļus cilvēka eksistences laikā: piedzimšanu, pirmos soļus un pirmos kritienus, pieaugšanu, kā arī novecošanu un dzīves beigas. Šo it kā vienkāršo, bet tomēr ārkārtīgi valdzinošo stāstu caurvij filozofiskas pārdomas un izsmalcināts humors par cilvēka dzīves ritumu.

Izrādes “Infinita” laikā uz skatuves netiek runāts. Dažādās cilvēka emocijas un stāsta pavediens tiek nodots caur aktieru kustībām izteiksmīgos tērpos. “Infinita” ir izrāde, kurā galvenās lomas spēlē četri tēli maskās, emocijas un stāstu nododot ar ķermeņa kustībām, kā arī ar atraktīvu ēnu spēli dziļas, valdzinošas mūzikas pavadījumā. Šis uzvedums, tāpat kā visi “Familie Flöz” radošie darbi, ir ar vācu mākslinieku spilgti individuālu rokrakstu, liekot skatītājiem piedzīvot krāšņu emociju gammu – no klusām, melanholiskām skumjām līdz bezrūpīgiem smiekliem.

Izrādi piedāvā Ineses Galantes fonds. “Mēs sniedzam Latvijas klausītājiem arvien jaunus, pārsteidzošus pasaules kultūras notikumus. Kopš brīža, kad iepazinām “Familie Flöz” izrādi “Infinita”, pirmā instinktīvā sajūta – šis ir jāredz ikvienam – ir joprojām izteikta. Latvijas skatītājam ir jāredz, jādzird un jāsajūt emocijas, ko Vācijas radošā apvienība sniedz citur pasaulē. Izrāde “Infinita” būs kā festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” sezonas atklāšana,” stāsta Ineses Galantes fonda direktore Diāna Galante.

Pievienot komentāru

Turaidas Roze - bez asinīm afišā28. septembrī notiks Latvijas Nacionālās operas jaunās sezonas pirmā pirmizrāde. Zigmara Liepiņa "Turaidas Roze" ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm".
Likteņupe pirms un pēc Pļaviņu HES būves Vēstures muzejāNo ceturtdienas, 21. septembra Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) varēs aplūkot jaunu izstādi "Daugavai būt", kuras pamatā ir notikumi, kas Latvijas sociālajā atmiņā saistās ar Daugavas vārdu un ievadīja Trešo atmodu.
Draugiem Facebook Twitter Google+