Foto – AFP/LETA

Fetelam ceturtā uzvara pēc kārtas 0

irmās formulas (F-1) pasaules čempionāta 17.posmā – Indijas “Grand Prix” – svētdien uzvarēja pēdējo divu gadu pasaules čempions vācietis Sebastjans Fetels no “Red Bull” komandas, svinot jau savu ceturto panākumu pēc kārtas un palielinot pārsvaru kopvērtējumā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Otrais šoreiz finišēja “Ferrari” komandas spāņu pilots Fernando Alonso, bet trešajā vietā ierindojās Fetela komandas biedrs Marks Vēbers no Austrālijas.

Pirms tam sestdien abi “Red Bull” braucēji bija uzvarējuši kvalifikācijas sacensībās. Fetels startēja no pirmās pozīcijas un sacīkstes gaitā to prasmīgi nosargāja, jo citiem braucējiem nebija daudz iespēju Fetelu apdzīt.

Ceturto un piekto vietu šajā posmā ieņēma abi “McLaren-Mercedes” komandas britu piloti – Lūiss Hamiltons un Džensons Batons -, bet sestais finišēja otrs “Ferrari” braucējs Felipe Masa no Brazīlijas.

Septītais finišu sasniedza soms Kimi Raikonens (“Lotus”), astoto vietu ieņēma vācietis Niko Hilkenbergs (“Force India”), bet pie punktiem tika arī startos skandalozu slavu ieguvušais Raikonena komandas biedrs Romēns Grožāns no Francijas un brazīlietis Brunu Senna (“Williams”).

Kopvērtējumā tagad Fetelam ir 240 punkti un viņš par 13 punktiem apsteidz Alonso. Trešajā vietā ar 173 punktiem ir Raikonens, kuram sešus punktus zaudē Vēbers. Vēl par diviem punktiem atpaliek Hamiltons, bet sestais ar 141 punktu ir Batons.

Konstruktoru kausā līderpozīciju ar 407 punktiem saglabāja “Red Bull” vienība, bet otro vietu ar 316 punktiem ieņem “Ferrari”. Savukārt “McLaren-Mercedes” kontā ir 306 punkti, bet tai ar 263 punktiem seko “Lotus” vienība.

Šosezon F-1 kalendārā paredzētas 20 sacīkstes, no kurām pēdējās novembrī notiks Brazīlijā. Šosezon aizvadāmo sacīkšu skaits ir par vienām lielāks nekā pagājušajā sezonā.

Nākamais posms nākamajā nedēļā tiks aizvadīts Abū Dabī.