Fetelam pirmā uzvara un vadība kopvērtējumā 0

Pēdējo divu gadu Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions Sebastjans Fetels no “Red Bull” komandas, svētdien triumfēja Bahreinas “Grand Prix” izcīņā, gūstot pirmo uzvaru šajā sezonā un kļūstot par kopvērtējuma līderi.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

Fetels, kurš sestdien bija ātrākais arī kvalifikācijā, aiz sevis atstāja divus “Lotus” komandas pilotus – otro vietu ieguvušo somu Kimi Raikonenu un francūzi Romēnu Grosžanu. Raikonens, kurš šosezon atgriezās F-1 pēc rallijā pavadīta laika, uzvarētājam zaudēja 3,333 sekundes, bet Grosžans, kurš pirmo reizi F-1 sacensībās kāpa uz goda pjedestāla, finišēja 10,194 sekundes aiz uzvaru guvušā vācieša.

Ceturtais palika otrs “Red Bull” pilots Marks Vebers no Austrālijas, bet piekto vietu izcīnīja Vācijas autosportists Niko Rosbergs ar “Mercedes”. Sestais bija Pols di Resta no “Force India”, septītai Fernando Alonso no “Ferrari”, bet astoto vietu ieguva līdzšinējais kopvērtējuma līderis Lūiss Hamiltons no “McLaren” komandas. Labāko desmitniekā tika arī brazīlietis Felipe Masa ar “Ferrari”, kā arī septiņkārtējais pasaules čempions Mihaēls Šūmahers ar “Mercedes”, lai gan vācietis sacensības sāka tikai no 22. starta vietas.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā Fetels pēc četriem posmiem ir līderis ar 53 punktiem. Hamiltons ar 49 punktiem ir otrais, bet Veberam ir punkts mazāk. Pa 43 punktiem nopelnījuši Alonso un Džensons Batons, kurš Bahreinā finišēja tikai 18. vietā.

Bahreinas “Grand Prix” izcīņa norisinājās bez incidentiem, lai gan pirms tam bija bažas, ka uz sacīkšu norisi var iespaidot pret vietējo valdību vērstie iedzīvotāju protesti.