AFP/LETA

Fetelam vēl viena uzvara un rekords 1

Šosezon par četrkārtēju Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionu kronētais vācietis Sebastjans Fetels no “Red Bull” komandas svētdien kļuva arī par sezonas noslēdzošā posma – Brazīlijas “Grand Prix” – uzvarētāju.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25

Sezonu vācietis noslēdzis ar deviņām uzvarām pēc kārtas.

Iepriekšējā posmā Fetels laboja vienas sezonas gaitā pēc kārtas izcīnīto uzvaru rekordu, kas piederēja arī Mihaelam Šūmaheram (2004.gadā). Savukārt tagad vācietis atkārtojis visu laiku pēc kārtas gūto panākumu rekordu, ko 1952. un 1953.gadā uzstādīja Alberto Askari.

Tāpat Fetels šosezon uzvarējis 13 posmos, kas ir Šūmahera 2004.gadā sasniegtā rekorda atkārtojums.

Otrajā vietā aiz Fetels svētdien finišēja austrālietis Marks Vēbers no “Red Bull”, kuram šīs bija pēdējās sacensības viņa F-1 karjerā. Savukārt labāko trijnieku noslēdza sezonas vicečempions spānis Fernando Alonso no “Ferrari”.

Tālāk sekoja attiecīgi brits Džensons Batons (“McLaren”), Niko Rosbergs no Vācijas (“Mercedes”), meksikānis Serhio Peress (“McLaren”), mājinieks Felipe Masa (“Ferrari”), vācietis Niko Hilkenbergs (“Sauber”), brits Lūiss Hamiltons (“Mercedes”) un austrālietis Daniels Rikjardo (“Toro Rosso”).

Vēbers noslēdzošajā posmā spēja izkarot kopvērtējuma trešo vietu, apsteidzot Hamiltonu un somu Kimi Raikonenu no “Lotus” komandas, kurš savainojuma dēļ pēdējos divos posmos nestartēja.

Čempionāta kopvērtējumā Fetels iekrāja 397 punktus, bet otrais ar 242 punktiem palika Alonso. Vēbers ar 199 punktiem ieņēma trešo vietu, par desmit punktiem apsteidzot Hamiltonu.

Savukārt Konstruktoru kausu jau krietnu laiku pirms sezonas beigām sev nodrošināja “Red Bull”, apsteidzot attiecīgi “Marcedes” un “Ferrari”.