Fetels Austrālijā izcīna uzvaru sezonas pirmajā F-1 posmā 0

Vācietis Sebastjans Fetels no “Ferrari” komandas svētdien izcīnīja uzvaru jaunās sezonas Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta pirmajā posmā – Austrālijas “Grand Prix” izcīņā, kamēr otrais palika iepriekšējās sezonas čempions brits Lūiss Hamiltons no “Mercedes” vienības.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33

Četrkārtējais pasaules čempions Fetels vadībā izvirzījās brīdī, kad visiem dalībniekiem nācās samazināt ātrumu, jo trasē tika izsludināta virtuālā drošības mašīna. Tā tika izsludināta, jo tobrīd trasē bija apstājusies francūža Romēna Grožāna “Haas” formula, savukārt Fetels izmantoja brīdi, lai iebrauktu boksos un nomainītu riepas. Savukārt atgriežoties trasē viņš jau bija priekšā līdzšinējam līderim Hamiltonam, turpinājumā nosargājot līderpozīciju.

Vācijas sportists sacensībās finišēja pēc stundas, 29 minūtēm un 33,283 sekundēm, kamēr Hamiltons viņam zaudēja 5,036 sekundes. Tikmēr trešo vietu ieņēma Fetela komandas biedrs Kimi Reikenens no Somijas, kurš atpalika par 6,309 sekundēm.

Hamiltons sestdien uzvarēja kvalifikācijā un sacensību sākumā ilgi bija līderis, savukārt pēc tam, kad viņu apsteidza Fetels, brits centās atgūt vadību, taču visi apdzīšanas manevri bija neveiksmīgi. Tiesa, sacensību beigās Hamiltona formulai zuda ātrums, tāpēc viņam vairāk nācās domāt par to, kā saglabāt otro pozīciju.

Fetels Austrālijas “Grand Prix” izcīņā uzvarēja otro gadu pēc kārtas un trešo reizi karjerā, pirmo panākumu gūstot 2011.gadā ar “Red Bull”. Savukārt kopā vācietim tagad ir 48.uzvaras 200 F-1 posmos, bet uz goda pjedestāla viņš kāpa simto reizi karjerā.

Aiz labāko trijnieka palika mājinieks Daniels Rikjardo ar “Red Bull”, piekto vietu ieņēma divkārtējais pasaules čempions spānis Fernando Alonso ar “McLaren”, bet sestais bija Rikjardo nīderlandiešu komandas biedrs Makss Verstapens.

Pie kopvērtējuma punktiem tika arī “Renault” vācu braucējs Niko Hilkenbergs, soms Valteri Botass ar “Mercedes”, beļģis Stofels Vandorns ar “McLaren” un spānis Karlos Sainss juniors ar “Renault”.

Jaunajā F-1 sezonā braucējiem būs jāveic 21 posms. Salīdzinot ar pagājušo sezonu, no kalendāra ir izņemts Malaizijas posms, taču sacīkstes atgriezīsies Francijā un Vācijā. Francijas “Grand Prix” norisināsies slavenajā Pola Rikāra trasē, bet Vācijā sportisti par godalgām cīnīsies Hokenheimā.

Pagājušajā sezonā kopvērtējumā triumfēja Hamiltons, kurš izcīnīja savu ceturto titulu karjerā, bet komandu vērtējumā “Mercedes” palika nepārspēta ceturto gadu pēc kārtas.