AP/Scanpix

Fetels boksos apsteidz Reikenenu un triumfē Monako 0

Pateicoties veiksmīgam boksu apmeklējumam, kopvērtējuma līderis Sebastjans Fetels no Vācijas svētdien uzvarēja Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta Monako “Grand Prix” izcīņā, kamēr viņa galvenais konkurents kopvērtējumā Lūiss Hamiltons izcīnīja septīto vietu.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Aizvadītās sacensības no pirmās starta vietas sāka Fetela komandas biedrs “Ferrari” rindās Kimi Reikenens no Somijas, kurš pie “pole-position” bija ticis pirmoreiz kopš 2008.gada. Kā jau Monako posmā ierasts, distancē apdzīšanu praktiski nebija un arī startā situācija nemainījās. Fetelam savu komandas biedru izdevās apsteigt, kad viņš veica pāris ātrus apļus pirms vienīgās iebraukšanas boksos un finišā vācietis bija viņam priekšā par 3,1 sekundi.

Kāds “Ferrari” pilots Monako posmā uzvarēja pirmoreiz kopš 2001.gada.
Fetels guvis trešo uzvaru šosezon, palielinot pārsvaru kopvērtējumā pār Hamiltonu līdz 25 punktiem.

Tikmēr trešo vietu izcīnīja “Red Bull” komandas austrāliešu braucējs Daniels Rikjardo, kuram sekoja “Mercedes” vienību pārstāvošais soms Valteri Botass un otrs “Red Bull” braucējs Makss Verstapens no Nīderlandes.
Rikjardo veiksmīga boksu apmeklējuma rezultātā spēja pakāpties par divām pozīcijām.
Savukārt sesto vietu guva spānis Karloss Sainss (“Toro Rosso”), kuram sekoja Hamiltons.
Titulētais Hamiltons pēc fiasko kvalifikācijā sacīksti iesāka vien no 13.pozīcijas. Braucienā viņš palika visilgāk trasē bez boksu apmeklējuma un pēc tā trasē atgriezās septītajā vietā, turpinājumā gan vairs nespējot augstāk pakāpties.
Savukārt desmitnieku noslēdza francūzis Romēns Grožāns (“Haas”), brazīlietis Felipe Masa (“Williams”) un dānis Kevins Magnusens (“Haas”).

Sacensību dramatiskākais brīdis bija, kad pēc sadursmes ar britu Džensonu Batonu uz sāniem palika “Sauber” pārstāvja Paskala Vērleina formula.
Batons šajā nedēļas nogalē “McLaren” komandā uz vienu F-1 etapu aizstāja spāni Fernando Alonso, kurš svētdien piedalīsies Indianapolisas 500 jūdžu sacīkstē.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc sestā posma līderis ar 129 punktiem ir Fetels, kuram ar 104 punktiem seko Hamiltons, bet Botass un Reikenens iekrājuši attiecīgi 75 un 67 punktus, kamēr Rikjardo ar 52 punktiem ir piektais.
Konstruktoru vērtējumā vadībā ar 196 punktiem ieguvusi “Ferrari” komanda, kam ar 179 punktiem seko “Mercedes”. “Red Bull” vienība ar 97 punktiem ir ļoti stabili trešā.