Pasaulē

FIB eksdirektors liecina par Trampu un Krieviju 1

Bijušais Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) direktors Džeimss Komijs ceturtdien, sniedzot liecības Senāta Izlūkošanas komitejai, kā ļoti satraucošus raksturoja ASV prezidenta Donalda Trampa norādījumus izbeigt izmeklēšanu par bijušā nacionālās drošības padomnieka Maikla Flinna sakariem ar Krieviju.

“Es nedomāju, ka man ir tiesības teikt, vai mana saruna ar prezidentu bija mēģinājums traucēt izmeklēšanai. Es to uztvēru kā ļoti satraucošu lietu,” sacīja Komijs.

Pēc viņa teiktā, īpašajam prokuroram būs jāsecina, vai Tramps mēģinājis traucēt izmeklēšanai.

Pēc Komija teiktā, Flinns toreiz sarunas laikā bijis “juridiskās grūtībās”, jo toreiz notika izmeklēšana par viņa sakariem ar Krieviju.

Kā pavēstīja Komijs, viņš divpusējas tikšanās laikā ar Trampu kā “norādi” izpratis prezidenta paustās cerības, ka viņš izbeigs izmeklēšanu par Flinnu.

Komijs arī pavēstīja, ka pēc pirmās sarunas ar Trampu janvārī sācis pierakstīt viņu sarunas, jo viņam bijušas bažas, ka Tramps varētu melot par tām.

Viņš arī apsūdzēja Trampa administrāciju viņa nomelnošanā pēc tam, kad prezidents viņu maijā pēkšņi atlaida, kad notika izmeklēšana par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās un sakariem ar Trampa kampaņas amatpersonām.

“Lai arī likums vispār neprasa iemeslu FIB direktora atlaišanai, administrācija tad izlēma nomelnot mani un, daudz svarīgāk, FIB, paziņojot, ka organizācija ir haosā, tā tiek slikti vadīta un ka darbaspēks ir zaudējis ticību savam līderim,” sacīja Komijs. “Tie gluži vienkārši bija meli.”

Tāpat Komijs atklāja, ka FIB neveica izmeklēšanu par Trampu tajā laikā, kad viņš pagājušajā mēnesī tika atlaists no FIB vadītāja amata.

Bijušais FIB direktors Senāta komitejai arī atklāja, ka viņa draugs nopludinājis presei viņa sarunu ar Trampu pierakstus, lai panāktu īpaša izmeklētāja iecelšanu izmeklēšanai par Krievijas iejaukšanos.

Komijs pavēstīja, ka pieņēmis lēmumu nopludināt sarunu pierakstus presei pēc tam, kad Tramps izteicis mājienu, ka viņu sarunas tikušas ierakstītas, kas varētu apstiprināt Komija vārdus.

Pēc Komija teiktā, viņš cerējis, ka šāds solis liks iecelt neatkarīgu izmeklētāju.

ASV Tieslietu ministrija 17.maijā iecēla bijušo Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) direktoru Robertu Milleru par īpašu prokuroru izmeklēšanā par iespējamu Krievijas iejaukšanos 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanās.

LA.lv