×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2015
Drukāt

FIFA amatpersona neizslēdz iespēju atņemt Pasaules kausa rīkošanas tiesības Krievijai un Katarai

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ja tiks pierādīts, ka Krievija un Katara Pasaules kausa rīkošanas tiesības ieguvušas korupcijas ceļā, tām iespēja uzņemt prestižo futbola turnīru var tik atņemta, paziņojis Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Audita un atbilstības komitejas vadītājs Domeniko Skala.

FIFA šobrīd iekūlusies pamatīgos skandālos, kas saistīti ar korupciju, turklāt jau iepriekš izskanēja runas, ka Krievija un Katara tām rīkošanai piešķirtos attiecīgi 2018. un 2022. gada Pasaules kausa finālturnīrus ieguvusi negodīgā ceļā. “Ja šādi pierādījumi eksistē, balsojumi par rīkošanas tiesībām var tikt anulēti,” sacīja Skala, kurš gan piebilda, ka nekādi pierādījumi par iespējamo korupciju nav sniegti.

Šveices varasiestādes šobrīd pārbauda, vai Krievija un Katara nav iesaistītas korupcijas lietā, kas šobrīd pārņēmusi visu FIFA organizāciju. Šobrīd atklājies, ka 1998. un 2010. gada finālturnīri, kas notika attiecīgi Francijā un Dienvidāfrikas Republikā, varētu būt iegūti negodīgā ceļā, piekukuļojot FIFA amatpersonas.

Pagājušajā nedēļā Šveicē pirms FIFA kongresa tika veikti vairāku amatpersonu aresti saistībā ar kukuļdošanu. Neskatoties uz skandālu, piektdien FIFA prezidenta amatā tika pārvēlēts Blaters, tomēr otrdien, skandālam pieņemoties spēkā, viņš paziņoja par gatavību atkāpties no amata.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+