Sports
Futbols

FIFA apmierināta ar Video tiesneša sistēmas debiju Pasaules kausā0

foto: REUTERS/LETA

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) ir apmierināta ar Video tiesneša sistēmas (VAR) debiju Pasaules kausa izcīņā.

FIFA pārstāvis svētdien norādīja, ka organizācija ir ļoti apmierināta ar VAR paveikto Pasaules kausā. Tā cerot, ka nekas nemainīsies un lēmumi tiks pieņemti tikpat veiksmīgi.

Līdz šim VAR tik augsta līmeņa sacensībās vēl nebija izmantota, bet pa īstam tā pirmo reizi tika pielietota sestdien, kad viena no Pasaules kausa favorītēm Francija ar 2:1 pieveica Austrāliju. Sākotnēji šī mača galvenais tiesnesis pēc pārkāpuma uz austrāliešu vārtiem nepiešķīra 11 metru soda sitienu, tomēr pēc atkārtojuma noskatīšanās tas tika izdarīts.

Saistītie raksti

Tāpat pēc VAR izmantošanas sestdien tika piešķirta “pendele” mačā starp Dāniju un Peru. Tiesa, noteikumi tika pārkāpti pret Argentīnas izlases spēlētāju arī cīņā pret Islandi, tomēr galvenais tiesnesis neskatījās video.

Iepriekš VAR tika izmantota arī pagājušā gada Konfederāciju kausā un Klubu Pasaules kausā, kā arī testēta Vācijas bundeslīgas un Itālijas A sērijas čempionātos.

LA.lv