Sports
Futbols

FIFA priecājas par video tiesnešu ieviešanu0

ITAR-TASS/Scanpix

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) ir apmierināta ar video tiesnešu jeb VAR ienākšanu Pasaules kausa finālturnīrā.

Jau ziņots, ka šis ir pirmais Pasaules kauss, kurā tiek izmantota Video tiesneša sistēma. Šāds jaunievedums tika ieviests, lai noteiktu, vai bijis vārtu guvums, 11 metru soda sitiens, noraidījums no laukuma, vai arī kļūdains spriedums par spēlētāja identitāti kādā no tiesneša lēmumiem.

“FIFA ir ļoti apmierināta ar video tiesnešu līdz šim demonstrēto līmeni un VAR veiksmīgo ienākšanu Pasaules kausa finālturnīrā. Turpinājumā noteikti būs diskusijas un viedokļi par atsevišķiem lēmumiem, taču vēlamies līdzjutēju sapratni, ka FIFA nevar publiski komentēt katru spēles situāciju,” teikts FIFA paziņojumā.

Saistītie raksti

Līdz šim 17 aizvadītajās Pasaules kausa finālturnīra spēlēs, pateicoties video tiesnešiem, tikuši piešķirti četri 11 metru soda sitieni un vienreiz ticis izskatīts lēmums par sarkanās kartītes piešķiršanu

Video tiesneša sistēma pirmo reizi oficiālā FIFA turnīrā tika izmantota 2016.gada Pasaules kausa izcīņā klubiem un tā lietota arī Vācijā, Itālijā un Anglijā. Lai arī tai ir pretinieki, norādot, ka tādā veidā spēle tiek saraustīta, kopumā atsauksmes par šo sistēmu lielākoties ir pozitīvas.

LA.lv