×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. septembris, 2015
Drukāt

Meitai piedāvā salaulāties ar sveštautieti par maksu. Ko darīt? (9)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Manai meitai piedāvā salaulāties par maksu, jo kādam vīrietim no svešas valsts tas dokuments esot ļoti vajadzīgs. Vai viņai tāpēc neradīsies nepatikšanas? Sola jau, ka pēc tam varēšot uzreiz šķirties, bet man tāda slepena papīru smērēšana pat par lielu naudu nepatīk. Kādos gadījumos laulību uzskata par nelikumīgu? VALENTĪNA DAUGAVPILS NOVADĀ

Ļaunprātīga shēma

Fiktīvo laulību slazdos parasti ievilina sievietes, kas lētticīgi piekrīt apprecēties ar Pakistānas, Indijas, Bangladešas, Nigērijas un citu valstu pilsoņiem, tādējādi legalizējot viņu uzturēšanos Eiropas Savienībā. Bieži vien tiek piesolīta liela nauda, iespēja atrast darbu ārzemēs, samaksāt kredītus u.tml. Fiktīvo laulību bizness īpaši izplatīts ir Īrijā un Lielbritānijā, valstīs ar lielām imigrantu kopienām un liberālu pieeju laulību reģistrācijai.

Latvijā Krimināllikums paredz, ka par ļaunprātīgu personas nodrošināšanu ar iespēju likumīgi iegūt tiesības uzturēties Latvijas Republikā, citā Eiropas Savienības dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai Šveices Konfederācijā soda ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Savukārt, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā vai ja šāda iespēja nodrošināta divām vai vairākām personām, vai ja to izdarījusi personu grupa, soda ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Kādu atbildi gaidāt saņemt? Ja meita jau precību gados, tad mātei jau tā kā šo to no dzīves vajadzēja saprast, jeb vai acis un prātu aizmiglo vieglā naudiņa?

 2. Tas ir piedāvājums bezsmadzeņu aitām.

 3. Noteikti nepiekrist, jo:
  – solitais biezi maka nekrit,
  – sarezgijumi noslegt laulibu ar puisi/virieti, kuru tiesam mil un velas but kopa,
  – bez laulibu liguma un testamenta sim fiktivajam ligavainim ir daudz vairak tiesibu ka jums varbut skiet,
  – ES ir viegli ieklut augsti izglitotiem treso valstu pilsoniem, bet diedelnieku, bezdarbnieku un citu aprupejamo mums pietiek,
  – lauliba ir ne tikai juridisks akts, bet ari ipass solis divu cilveku attiecibas, tapec nevajadzetu laulibas un gimenes nozimi notrulinat.
  Vel, protams ir citi argumenti, bet noteikti ieteiktu pardomat vismaz sos.

 4. Dīvaini, ka to jautā mamma…

  • jaa..vel ir citi argumenti,ka,piem,nevar ticet visam ko saka. Ne jau vienmeer samaksaa to naudu. Tiesi otradi-vins var nonemt tavu pasi un nemt kreditus uz tava varda kurus tu neatmaksasi visu savu muzu..
   Veel-buut par kalponi..utt.

 5. Ja jau māte uzdod šādu jautājumu, tad gan jau meitiņa to drīz vien izdarīs…

 6. Ja pirks` manu augumiņu,
  velns raus tavu dvēselīt` _ no latviešu tautas dziesmas …

  • Manai ari meitai piedavaja to fiktivo laulibu pa 6000.paundu.Es biju loti satraukusies,tapec ar meitu man bij parrunas,to ka vina savu dzivi sabojas un ari manu.Man laikam butu janomirst ,ja ta notiktu! NEDOD dievin tadu murgu,krapsanos.Tad melnias cilveks aizvestu uz savu valsti un tur vinai butu beigas!Tatad meitenes milas ,nevajag uzkerties uz tadiem parazitiem,lai nevajadzetu tad nagus grauzt nost un tad jau bus par velu.Zinu ka visiem gribas naudu,greznibas,ka jau meitenes,vinas tacu nesaprot ka var iekrist lamatas!Labak briviba dzivot,neka elli redzet,nauda SMIRD neaizmirstiet to NEKAD!

Draugiem Facebook Twitter Google+