×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2017
Drukāt

Fiktīvi nodarbinot cilvēkus, “Rīgas namu pārvaldniekā” izkrāpti 150 000 eiro (4)

Foto LETAFoto LETA

Valsts policija (VP) pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par iespējamu vairāku darbinieku fiktīvu nodarbināšanu pašvaldības uzņēmumā SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”, kuras laikā personas saņēmušas darba samaksu par faktiski neveiktiem amata pienākumiem. Tādējādi gada laikā no uzņēmuma izkrāpti teju 150 000 eiro. Kriminālprocess nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, portāls LA.lv uzzināja policijā.

Valsts kontrole (VK), veicot revīziju SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”, konstatēja, ka uzņēmumā aptuveni gada garumā laika posmā no 2014.gada marta līdz 2015.gada aprīlim, iespējams, fiktīvi tika nodarbināti divpadsmit darbinieki, kuri par faktiski neveiktiem darba pienākumiem saņēmuši darba algu. Par radušajām aizdomām VK vērsās Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrā, kura par minēto faktu uzsāka kriminālprocesu un nodeva to tālākām izmeklēšanas darbībām VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei.

VK pirmstiesas izmeklēšanas laikā ieguva pierādījumus, kas liecina par šo personu iespējamu darba pienākumu apzinātu nepildīšanu un tomēr par to saņemot algu. Tādējādi, par faktiski neveiktiem darba pienākumiem, personas ar viltu izkrāpušas naudas līdzekļus no pašvaldības uzņēmuma teju 150 000 eiro apmērā.

Turpinot izmeklēšanu, par notikušo policijā tika uzsākts kriminālprocess par dokumenta, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu, ja tas darīts mantkārīgā nolūkā vai, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai. Tāpat daļai aizdomās turēto kriminālprocess ierosināts par krāpšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās un daļai aizdomās turēto kriminālprocess ierosināts pēc tā paša panta trešās daļas, proti, par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

Par minētajiem nodarījumiem personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Kriminālprocess ar divpadsmit aizdomās turētām personām šī gada 31.martā tika nodots Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. ja tik vien būtu... Atbildēt

  Rīgas Namu Pārvaldnieks mēģina apkrāpt arī iedzīvotājus, pūloties piedzīt samaksu par viņu teritorijās itkā veiktiem, bet īstenībā tikai fiktīvi pierakstītiem arī mājām tuvajās nelielajās funkcionāli nepieciešamājās zemes platībās veiktiem darbiem, par kuriem. Pierakstījumus iedzīvotājiem piesūtītajos RNP “rēķinos” nav grūti pamanīt un arī pārbaudīt, un blefus atmaskot, ja vien iedzīvotāji būs vērīgi un beigs tik ļoti uzticēties krāpnieciskajai iestādei.

 2. Viss notiek normas robežās. Tā tik turpināt.

 3. Rīgas namu pārvaldniekā atklātā zagšana ir tikai ziediņi.
  Zagšana un izšķērdēšana notiek ikvienā (!!!) Saskaņas un GKR uzņēmumā!
  Rīgas tirgus, Rīgas gaisma, Rīgas satiksme…
  Steleši, komari, brandavi morozi, zolotihi, abramovi, dubovi rullē…

  • dvacatņiku pēdējie krampji Atbildēt

   Vēl biežāk un vēl senāk RD un RNP veikuši viltus pierakstījumus par teritorijās neveiktiem darbiem, maksu tāpat tieši pieprasot no iedzīvotājiem. Drīz nu jānāk gaidītajam glābiņam. Cietumā jau neiedabūs, bet dažiem ierēdņiem darbs pašvaldībā būs jāpamet, kad to uzticēs godīgākiem rīdziniekiem. Pēc 3. jūnija.

Draugiem Facebook Twitter Google+