Pasaulē

Filipīnās notiek protesti pret Trampa vizīti 16

Foto – AFP/LETA

Filipīnu galvaspilsētā Manilā svētdien noorganizētas vairākas demonstrācijas pret ASV prezidenta Donalda Trampa vizīti, kuras laikā viņš piedalīsies Dienvidaustrumāzijas valstu apvienības (ASEAN) samitā.

Pāris stundas pirms Trampa ierašanās Manilā, aktīvisti devās gājienā uz samita norises vietu, taču viņiem ceļu aizšķērsoja policija. Protestētāji mēģināja pārraut policijas barikādes, taču nesekmīgi.

Demonstrantiem rokās bija plakāti, kuros aicināts cīnīties “pret Trampu, fašismu un imperiālismu” un aizliegt Trampam iebraukt Filipīnās.

Demonstranti sadedzināja vairākus ASV karogus un solīja turpināt protestus.

Vizītes laikā Tramps pirmo reizi piedalīsies ASEAN samitā, kā arī tiksies ar Filipīnu prezidentu Rodrigo Duterti. Abi līderi uz brīdi tikās jau nedēļas nogalē Āzijas un Klusā okeāna valstu ekonomiskās sadarbības (APEC) samita laikā Vjetnamas pilsētā Danangā.

ASV likumdevēji aicinājuši Trampu, tiekoties ar Duterti, runāt par cilvēktiesību pārkāpumiem, kas notiek Filipīnās.

Duterte savukārt paudis pārliecību, ka Tramps neskars jautājumu par bojāgājušajiem viņa karā pret narkotikām.

Laikā no Dutertes stāšanās prezidenta amatā 2016.gada 30.jūnijā līdz šā gada 16.septembrim policijas kampaņā pret narkotiku kontrabandu nogalināti vismaz 3850 cilvēki, liecina policijas dati. Policija apgalvo, ka aizdomās turamie, kas nogalināti, pretojušies policijai.

 

LETA /DPA

LA.lv