×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
19. aprīlis, 2018
Drukāt

Sandra Vensko: Filma apmelo latviešu tautu (126)

Vensko

Sandra Vensko

Noskatoties videorullīti “Latvija, kuru mēs zaudējām” (2. daļu), ir nepārprotami redzams, ka autori slavē komunistu noziegumus. Nespēju noticēt, ka 2018. gadā iespējams radīt ko tik nekrietnu un netīru.

Izmantojot okupācijas laikā radītos propagandas materiālus, radot no šiem materiāliem jaunu propagandu pret Latvijas valsti, jau filmas pirmajās minūtēs redzami kadri par karu. Teksts par 1945. gadā “no soda bēgošiem 130 tūkstošiem latviešu nacistu” mani apstulbina. Filma apmelo latviešu tautu. Kura drošības ie­stāde filmas saturu novērtēs pēc likuma – autortiesības ieskaitot? Varbūt maigā Kultūras ministrija, cerīgā Aizsardzības ministrija, korektā Valsts kanceleja vai kāds cits uz šo “kinomateriālu” kaut kā reaģēs? NKVD slavināšana ir vardarbība ne tikai pret asinsputrā izvārtītiem, vācu armijā iesaukto latviešu leģionāru tūkstošiem, kuri miruši ar Latviju sirdī.

Lēģerī izdzīvojis – jā, mans tētis izdzīvoja kara un lēģera, darba nometnes šausmas. Bijis verga, pazemota cilvēka statusā, līdz pāraudzināts tā sauktajā krievu armijā. Četrdesmit devītajā gadā, atgriezies Latvijā, pakļauts mobilizācijai. Nepieciešamības, tātad kara, gadījumā tēvam nāktos papildināt “uzvarētājarmijas” rindas. Pavisam nejauši šoziem atrastajā karaklausības apliecībā, kas izdota manam vectēvam 1946. gadā, melns uz balta ierakstīts, ka derīgs, tātad iesaucams padomju armijā “lielgabalgaļai”. Respektīvi, Brīvības cīnītājam, 10. Aizputes kājnieku pulka karavīram, pēc ceturtdaļgadsimta, jau tolaik bija jāsaprot – vecīt, nekādas Latvijas tev te pēc sarkano uzvaras vairs nav un nebūs. Realizējot padomju varu Latvijā, tika pārkāptas jebkādas cilvēktiesības. Latvieši vēlreiz aizvesti uz Sibīriju, visi vīrieši pakļauti filtrācijai, pārbaudēm. NKVD karaspēks – varenie okupanti – “izķemmēja” mežus. Tūkstošgalvīga medaļota varza uzdevās par latviešu glābējiem. Nedod Dievs, pieminēt brīvo Latviju vai sarkanbaltsarkano karogu.

Sibīrijā izvestie, viņu pēcteči, tajā skaitā mani tuvinieki, visi tika pakļauti, izdzīti no savas zemes vardarbīgi – izārdītas ģimenes, spēcīgas dzimtas, īpašumi, atsavināts praktiski viss, un, pats galvenais, apgānīts tautas gods, zeme, ticība. Nekā no vēsturiskās, no reālās patiesības Gapoņenko filmā nav. Izņemot cinismu.

Jā, mēs esam upuri. Latvija ir kā liela, ievainota, apsmieta dzimta. Vardarbība ir notikusi nepārtraukti, lai cik demokrātiski un skaisti neatvairītu šo ļauno murgu, tas izlien no kapa un tēlo Staļina lomu ar demokrātijas vārdu uz lūpām. Latvijas Vēsturnieku komisijas rakstu 11. sējums vēsta: “Latviešu leģionāri cīnījās pret Padomju Savienību, viņi cīnījās pret to, lai viņu zemē atkal neatgrieztos ienīstais komunistu režīms, ko viņi pazina kā terora izpausmes, Staļina laika režīmu. Leģionāri necīnījās pret Rietumu lielvalstīm – ASV un Lielbritāniju, tieši otrādi – viņi cerēja ar savu cīņu iegūt Rietumu lielvalstu atzinību un atbalstu saviem neatkarības centieniem, viņi cerēja uz atbalstu Latvijas valstiskuma atjaunošanai. Latviešu leģionāri nekad nav cīnījušies par nacionālsociālistiskās Vācijas kara mērķiem, kuri viņiem bija maz saprotami un miglaini, viņi katrā ziņā necīnījās par Hitlera “Jaunās Eiropas” idejām. Viņi nekad nav bijuši nacisti, bet gan drīzāk, apstākļu spiesti, tika iesaistīti vācu un padomju karā kā tās zemes iedzīvotāji un dzīvais spēks, kas šeit bija parocīgi pieejams un izmantojams frontē par lielgabalgaļu.” Ar šiem vārdiem starptautisko konferenci Rīgā 2003. gada 12. jūnijā atklāja toreizējā Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Faktiski mani baida tikai viens – cik ilgi demokrātiskas valsts vara ļaus nesodīti ņirgāties par mirušajiem, kuri cietuši no sarkanā terora projekta? Aleksandrs Gapoņenko šodien brīvi cildina krievnacisma ideju, apsmej manas tautas pagātni, nekaunīgi vainu un atbildību par padomju varas noziegumiem uzveļot Latvijas tautai.

Pievienot komentāru

Komentāri (126)

 1. Latvijas PAŠLIKVIDĀCIJA ir nemitīgi sēdēt pagātnē un nedzīvot šodien un nākotnei. Tāda sajūta, ka letiņi ir kā nozombēta masa, kurai aizklātas acis uz nākotni. Karus neizraisa pašas tautas. Tas ir smalks, atstrādāts mehānisms, kā tās sarīdīt, lai savstarpējais karš turpinātos autopilotā paaudzēs. Kopš kara jau aug 4. (!!!) paaudze un tai laikā, kamēr mūs rīda vienu pret otru kā divas masas, ‘bēniņi” reāli iztukšo gan valsti, gan tautu visās nozīmēs. Kas attiecas uz terminiem-komunisti, fašisti etc. Noziedznieki ir noziedznieki bez partiju piederībām un tautības. Tie ir noziedznieki, tāpēc ne terminos jāpinās, bet jāredz VISPIRMS, kas notiek ar MŪSU dzīvi šodien, realitātē! Pietiek akli riet uz to, uz ko mums liek riet! Kas notiek ar mūsu zemi JAU 27 gadus??!!! Mēs tak esam brīva valsts! Mūs vada MŪSU valdības, saeimas. Jāsāk beidzot apzināties, ka mums jāsāk dzīvot katram ar savu prau, apziņu, mērķiem. Nu cik var šitā čakarēties!?

 2. Okupantu varas realizētaja bija kompartija,kura arī šo varu izmantoja lai pakļautu latviešus okupantu ideoloģijai jau no bērnu autiņiem.Biju no tiem retājiem,kuri uzdrošinājas apšaubīt šīs ideoloģijas leģimitāti.Par to samaksāju ar dzīves kvalitāti,liegumu izglītībai,draudus dzīvībai un nevēlēšanos iekļauties sabiedrībā,kura gļēvi pakļaujas šai ideoloģijai,piedalās nepakļāvīgo vajāšanā.Okupantu ideologu saglabātā vara šīs tradīcijas turpina ar vēl lielāku vērienu un nu no valsts ir izspiesti pusmiljons ekonomiskā potenciāla,ar šausmīgu cietsirdību tiek nabadzībā turēti simtiem tūkstoši pensionāri,tiek spīdzināti arodinvalīdi,kuriem bez kāda pamata tiek atņemta ne tikai invaliditāte un atbalsts,bet arī ārstēšana.Latvija ir pārvērsta par šausmu,ciešanu un iznīcības zemi,kurā dzīro okupācijas ideologi,nomeklatūra un viņu sulaiņi.

 3. Nodevējus, meļus un pielīdējus Atbildēt

  Pats Gavnopoņenko jau īpaši laimīgs neizskatās, patiesību sakot, viņš izskatās dziļi, ļoti dziļi depresīvs tipiņš, kurš par piečuku kalpo kremlim, uz vēdera lien, lai izkalpotos, G. ir tipiski pārcensties. Šie kremļa kranči kremlim ir vajadzīgi tikai uz to brīdi, kamēr tie pilda savu melno apkaunojošo darbiņu, ko izpildītāji lieliski paši apzinās. Izsūtītu G.no Latvijas, tas Gavnopoņenko .būtu baisi, jo tur Krievijā viņš nevienam nav vajadzīgs, tur viņš būtu tieši nekas. Nodevējus, meļus un pielīdējus necieš neviens – ne tie, kuri tiek apmeloti un nodoti, ne arī tie, kuru dēļ tas tiek darīts

 4. Nodevējus, meļus un pielīdējus Atbildēt

  Pats Gavnopoņenko jau īpaši laimīgs neizskatās, patiesību sakot, viņš izskatās dziļi, ļoti dziļi depresīvs tipiņš, kurš par piečuku kalpo kremlim, uz vēdera lien, lai izkalpotos, G. ir tipiski pārcensties. Šie kremļa kranči kremlim ir vajadzīgi tikai uz to brīdi, kamēr tie pilda savu melno apkaunojošo darbiņu, ko izpildītāji lieliski paši apzinās. Izsūtītu G.no Latvijas, tas Gavnopoņenko .būtu baisi, jo tur Krievijā viņš nevienam nav vajadzīgs, tur viņš būtu tieši nekas. Nodevējus, meļus un pielīdējus necieš neviens – ne tie, kuri tiek apmeloti un nodoti, ne arī tie, kuru dēļ tas tiek arīts

 5. Paldies par rakstu Atbildēt

  Paldies par rakstu. Tiešām šokē tas, ka vēl aizvien Latvijā izturas tik bezzobaini pret masveidaslepkavrežīma slavinātājiem.

 6. Atklāti un godīgi uzdrīkstējusies pateikt taisnību . Visu cieņu.Kaut vairāk šādu ļaužu sēdētu saeimā,tad nevajadzētu ar akmeni mest saeimas logos un sēdēt cietumā,tajā paša laikā,uz “nārām”gulētu tādi kā Gopoņenko.

 7. tas pintikis ontons mazpusans pats neko nesaprot, tik bezjedziigi gari un nesakariigi palagi nevienu neinterese
  nu,tak neviens nelasa sitaas pantinu stila parodijas,bet sis ambilis tik druka un druka savas mulkibas

 8. A.Balts 19. aprīlis, 2018 12:34
  Atbildēt

  Sen nebiju lasījis tik precīzu vērtējumu un tik skaidru un atklātu stāstījumu par okupantu nekaunību mūsu zemē 27 gadu garumā pēc “neatkarības” atgūšanas! No zemiskās un gļēvās kolaborantu valdības neko citu arī nevarēja sagaidīt, bet kāpēc mēs visi godīgie un īstie Latvijas pilsoņi to idiotiskā pacietībā pieciešam klusējot un neprotestējot? Melu filmas demontrācijas vietā bija jābūt simtiem mūsu protestētājiem!

  • А вы такие белые и пушистые?! Ай, ай, кто то против шёрстки вас погладил! Atbildēt

   Upiri!!!

 9. Kas ir sie kremla cekistu dezinformacijas izplatitaji,kuri ir atlavusies publiskaja telpa izplatit savus apmelojumus ? Vai tas ir noticis ar “zalo” un sarkano cekistu atlauju ? Vai finansetajs ir kremlis,vai ari ir izmantota latviesu tautas nodoklos samaksata nauda ? Quo Vadis Lettonie ?

 10. Kate -visiem komentētājiem Atbildēt

  Kā kārtīgā sūdu talkā pavasarī ! Smird viens par otru vairāk, reti kurš nē. Valsts 100-gadi sagaidām netīri, savās domās, dvēselē, savas valsts vēsturi putrojam ar kaimiņvalsts uzspiestām murgainām pasakām. Krievija pati nezin vairs savas tautas vēsturi, pie katra jauna Kremļa saimnieka murgo jaunas pasakas. To parāda arī šī filma. Bijušie biedri klusē un nostājas miera stājā, ne jau tik vien sūdu norīts.Tie kas slavē ZZS u.c. partijas, nobučojiet visas iespējamās vietas par nodokļu reformu, ka Jūsu tēviem un mātēm no savām pensijām jāmaksā progresīvais nodoklis. Tā ir bijušo biedru dāvana valsts jubilejā par to, ka stāvēja uz barikādēm, jo sagribējies bija brīvības.

 11. Tik tiešām – kādēļ tad necīnījāties par Latviju, kad bija jācīnās???
  Nu un kas, ka tikai 2 miljoni ???
  Drīz nebūs vairs neviens ….

  • atkal trollu ka biezs? Lasit latviski proti? Ja proti, tad neuzdod vinu un to pashu.

  • Tie ir labi jautājumi – padomju laikā visi 2 milj. dzīvoja cepuri kuldami, iedami komunistu skolās un augstskolās, sastāvot oktobrēnos un komjauniešos, pērkot biļetes uz viņu filmām un teātru izrādēm, skatoties viņu propogandas televīziju, stiprinot viņu ekonomiku, strādājot rūpnīcās un kochozos, a tagad paši kļuvuši svētāki par Romas pāvestu un meklē kurš tad bijis lielālais kolaboracionists un čeksists 😀

  • Tie ir labi jautājumi – padomju laikā visi 2 milj. dzīvoja cepuri kuldami, iedami komunistu skolās un augstskolās, sastāvot oktobrēnos un komjauniešos, pērkot biļetes uz viņu filmām un teātru izrādēm, skatoties viņu propogandas televīziju, stiprinot viņu ekonomiku, strādājot rūpnīcās un kochozos, a tagad paši kļuvuši svētāki par Romas pāvestu un meklē kurš tad bijis lielālais kolaboracionists un čeksists 😀

 12. Jā, PSRS laikos bija daudz trūkumu, tāpēc jau mēs tā sapņojām par brīvību. Bet vai šo 27 gadu laikā kaut viens trūkums ir novērsts, vai tautai dzīve kļuvusi kaut par mata tiesu labāka? Zinu, tūlīt pieminēs pārpildītos lielveikalu parkingus un dārgos gadžetus skolniekiem…Ja no Vācijas atvestie un uz kredīta pirktie vecie zārki un par ātrajiem kredītiem pirkti iponi ir kāds rādītājs…tad jau gan. Man gan šķiet, ka rādītājs ir jauniešu daudzums vai neesamība, laba izglītība vai pusanalfabētiskums, pieejama medicīna vai bezzobaina vidējā paaudze un vēža slimnieki, kuri mirst, nesagaidot veselības izmeklēšanas sākumu. Un mazpilsētu mājas ar aizslēģotiem logiem un tumšas daudzstāvenes vakaros. Un skolu un slimnīcu slēgšana. Un ceļi – kronis visam. Un notriektās ES subsīdijas…

  • mums pashiem darboties pa savu zemi!! Tagad ES ir vainiga i parprihvatizaciju,i nenormalo nodoklu politiku ,i medicinu utt. Tas ir apsurds! Pashu musu darboni, kurus atbalstijam, ievelejam visu sadarija, sadalija, ieviesa, lida ES birokratiem bez nepiecieshamibas utt. Sakot ar prihvatizaciju un beidzot ar maksas medicinu. ES te nav nekada dala! Ja, nekur nav viss 100% un shai organizacijai ir jamainas un jaatistas tapat ka visai sabiedribai., bet viss atkarigs no pashas valsts.Pateicoties ES jus tagad varat skriet un sudzeties par netaisnibam utt. Vai ari aizmirsuhies skarbie bezizejas 90. gadi? Pateicoties ES tiek ieverodas daudzas darba tiesibas un citas likuma lietas, ja-un var cilveki doties pelna, ja jau Latvijas valsts vadoni nav ieintereseti lai te uz vietas kaut kas attistas, jo galvenais lai var visus labi aplaupit uzliekot nepratigus nodoklus. Tatad nodoklu politika ari ir tikai musejo nopelns. Kas vel?

 13. Kur skatas musu drosibnieki???

 14. Как же вам правда то не нравится! Atbildēt

  !

 15. Es tik tā domāju, kurš tad padomju laikos nebija kolaboracionists? Kurš paķēra dakšu un skrēja virsū okupantam 80-tajos gados? Cienījamā autore? Vai tie, kas te tagad nepārtraukti lamājas un spļaudās? Kā tad jūs atdosiet savas dzīvības tagad X-stundā par Latviju, ja toreiz nebijāt uz to spējīgi, bet gan sēdējāt klusi un mierīgi? Tagad pār jums nākusi kkāda apskaidrība un kaut kas “atvēries” saprašanā?

  • Izteiksos gari !Vajadzeja nemt dakshu un noklut tur, kur labakaja gadijuma citi jau mitinas -Sibirija? Mes, latvieshi, kas ir 2 milj. liela tauta, varejam uzstaties pret 140 milj. lielo Krieviju???!!! To jus gribejat teikt? Jus domajat, ka mums nebija liela neapmierinatiba par sveshu varu, nacionala apspiestiba un bezceriba? Jaunieshiem , visiem bija nicinajums pret varu, ja pats netika iesaistits nomenklatura.( Ja, ari tadi latvietishi bija un vinus var redzt pat Rigas pilsetas dome). Ja it ka bija sociala droshiba, jo tika tas limenis nedaudz uzturets (galu gala -cilvekiem bija kaut ka jadzivo!)- jo visi bija vienadi nabagi, iznemot nomenklaturu un viniem pietuvinatos, kas vareja dzivot lepnak, jo viniem pat bija specveikali, sanatorijas, arzemju celojumi, labas algas, mashinas un “daachas” utt. Diemzel, ka tagad daudzi, vai vinu berni, pietuvinate (jo vecums ari nelauj) partapushi par biznesmeniem uz valsts rekina, augstiem valsts ieredniem . Veca Nomenklatura nav mirusi. ..Ta roku rokaas valda kopa ar citiem pietuvinatajiem vai naudas samaitajiem ari shodien. Tikai ar tadu scenariju bija iespejams tik viegli atgut relativu brivibu no komunistiem visam Austrumu blokam un pasham kodolam- Krievijai un laut viniem nomainit savas maskas.(Vinu parzina bija ne tikai policija, bet pat armija ar kodolgalvinaam!)Un neceriet, ka te kas mainisies, jo vini domaja un doma tikai par sevi, ne par latvieshu tautu, ne vispar valsti un citiem cilvekiem Latvija. Tas butu smiekligi, jo vini ir vecie komunistiskie materialisti. Vini tikai uztur limeni, lai nebutu liela neapmierinatiba un slepj maisus.

   • Вот только не надо врать и оправдывать свою собственную трусость! Atbildēt

    1.

   • Ваша интеллигенция отлично умеет кричать ура и с радость получать награды из рук очередных правителей! Atbildēt

    2.

  • Piebildishu, ka par laimi ne visi ir tadi. Ir ari dazi normalie jeb citadi domajoshie pie varas, bet vinu , manuprat, ir liels mazakums. Vismaz patreiz. Varbuut, nakotne, kad nomainisies paaudzes bus izmainas uz labu. Varbuut.

 16. Apcerēja gan kā klasiskai citai propogandistei pienākas. Aizej gudrīte uz veikalu šodien visi plaukti pilni ar taviem Anglo Amerikāņu indīgajām Colām Paracetamoliem un šokolādēm un visām ķīmijām .Tavi slavētie Angļi paši taisīja fašismu slēpjoties aiz demomrātijas bruņojot un ğērbjot Hitleru, lai tāds kā Staļins tādus nezinīšus nodevējus atgriestu pie sajēgas. Ko tu Patriotiskā vista vispār zini par vēsturi un par tiem demonizētiem spēkiem kas taisa Geopolitiku ? Mūsu Latvija ir aizrijusies ar dusmām , ko neviena privatizēt!ā prese nepublicē , jo jākkausa diktātam, kas nemanot aptin tev ap kaklu mūža cilpu, ko pat nāve nespēs noraut , jo būsi tā propogandas pārklausījusies ar melu vēsturniekiem , ks pazaudēsi pati sevi.Tak ieklausies savā sirdī nevis bļauros , kas no rīta līdx vakaran kurina russofobiju un trallina palaistuves Tv ekrānā.Ko tu pārgudrā bļāvēja neizdibini kā tavus bērnus šodienas kultūra kropļo. TAK ieej autobusā Rīgas centrā kaut vai, un iaelpo mīzelus , ko degradētā tautas daļa atstāj, jo zaudētas pēdējās cerības un mēs iznīcinam sevi ar visiem taviem nolādētajiem Angļu saldumiem un melu makaroniem, ko tie karina uz tavām apzeltuļotajām ausīm.

 17. Manos rasos ir bijuši visi legionari sedejuši nometnes šāvuši ebrejus bijuši izsutiti.Mans tetis slepas tikai tapec jo kaimiņš stučija ,kaimiņs nomira un viss .

 18. Atcerēsimies ka partija “No sirds Latvijai” no sākuma bija registrēta Gapoņenko dzīvoklī. Vai tas neliek padomāt?

 19. Tik ilgi,kamēr valdīs bijušo istrebiteļu pēcnācēji un pielīdēji bez sidsapziņas-nekas nemainīsies,un mūsu demokrāti līdīs četrāpus.

 20. vaitad ir kas mainijies .tagad nesuta pasi beg .

 21. Kā to lopu sauc, kurš tādu sūdu safilmējis?

 22. Lūk kā darbojas Gaponenko…

 23. Peldies SANDRA par visas tautas klusībā paustām domām!

 24. Paldies, SANDRA, par trāpīgām domām visas tautas vārdā!!!

 25. Jāsāk atklāti rakstīt par aizliegtajiem komponistiem, dzejniekiem u.t.t. Kāpēc tiek noklusēta vēsturiskā patiesība. Ne jau visi sadarbojās ar čeku. Tāpēc arī palika nevienam nezināmi. Un diemžēl, arī šobrīd viņu liktenis nevienu neinteresē.

 26. … @ Sandra Vensko un Visiem latviesiem: vel varam … bet … pirms, mes, autohtona latviesu tauta, tiekam nodoti nomenaklaturas sagatavotai nakotnei un talakam liktenim, atceresimies, liecinot par saviem sencu kapiem, par kuram un kadam partijam, saja kritiska un likteniga laika bridi, bus jabalso rudeni … lai ari turpmak dzirdetu tiru latviesu valodu, seit musu pasu pasargata Pasaules sturiti … !!!

  • Un par ko tad piedāvājat basot? Par exkomjaunieti un nez cik partijās pabijušo Bardāniņu un viņa draugaļu Patapovu? Vai par pagaidām vienīgo spēcīgo latviešu partiju ZZS?

   • AHA, bahāāā, par bijušo partorgu partiju ZZS tātad?

   • Ak, Dievs, vienīgā spēcīgā latviešu partija, – komunistu midzenis, kremļa trubadūri un kājslauķis pie izbijuša kompartijas fīrera sliekšņa. Viss viņu “latviešu” diženums.

    • vēl viens ķertais? Atbildēt

     Kā var murgot par kaut kādiem komunistiem? Nez kuriem Latvijas nelabvēļiem tas ir izdevīgi? Nieziedzīgajai vienotajai bandai un vinas kloniem? Ja kāds vēl ir spējīgs darīt kaut ko Latvijas labā un glābt mūsu ekonomiku tad tie ir ZZS! taču izskatās, ka nozombētais pastalnieks atkal balsos par zatlerrepšveidīgajiem “mesijām” un izpostīs valsti pilnībā! Varbūt tā ir arī labāk, restartēsies un sāksies viss no sākuma! 🙂

 27. Tikai pozitīvas krievu lietas lietas biedrs gapoņenko aizmirsis– to, ka krievs ir Rīgas domes priekšsēdētājs, ka krievu tautības ir valsts prezidents, ka vairāki krievi ir Eiropas parlamenta deputāti, ka vairāki krievi ir Saeimas deputāti, ka vairāki krievi ir pilsētu mēri , ka krievi Rīgas domē ir galvenie visos domes uzņēmumos. Vēl arī visi Krievijas pensionāri brauc Rīgas transportā bez maksas, saņem pabalstus, divas pensijas u.t.t. tā varētu turpināt bez gala…

 28. Kur ir filma ,kas neapmelo latviešus? Kur ir piemineklis Konstantīnam Čakstem, par pieminekli naudiņu sameta patreizējais sabiedrības,, krējums,, tad sakašķējās savā starpā kā īstiem latviešiem pienākas un pasākums izgāzās. Bija pēc kara pret tautu vērstas zvērības ,bet vēlāk varēja dzīvot ,strādāt ,ārstēties atpūsties,baudīt kultūru.Tagad skolas,slimnicas likvidē ,visu konsolidē un optimizē.Lasu ka lielākais darba vietu devējs Latvijā nav VEF vai vagonu rūpnīca ,bet lielveikals Maxsima.

 29. Nu ,ko teikt ,latvieši ir maza tauta,un kādas ar varas nav nākušas,latvieši vienmēr ir bijuši ierauti dazādos karos,arī mans patēvs,kurš no’pēdējā kara nepārnāca.Protams,bija dažādi latvieši,un tagad tā īsti taisnību nekad neuzzināsim,jo katrs to vēsturi saprot un stāsta dažādi,jo vairs jau tikpat kā nav tiešo pagājušo laiku liecinieki,diemžēl.Tie bija jauni zēni,kuri tika ierauti karā pret savu gribu,bija frontē gan vienā,gan otrā pusē.Tas ko Gapoņenko muld vispār nav ņemams vērā,tikai žēl,kad viņš jau sēj tikai naidu,nevis stāsta kā toreiz bija,diemžēl.

 30. Mani raksts neapmelno.

 31. Tas ir noziegums,raadiit taadu melu filmu.Mana mamma,vecaisteevs un daudzi,daudzi radinieki,nerunaajot par pazinaam un draugiem ,cietusi no padomju varas-apcietinaati,izsuutiiti,nogalinaati,mirusi Sibirijaa{12 gadiigs beerns},visi bija izgliitoti,darbiigi ,godiigi cilveeki.Visiem atneema maajas,iedziivi laukos,pilseetaas meebeles,dreebes,traukus,gleznas.Muusu dziivokli izveeleejaas krievu virsnieks,taadeel mammu saneema uz ielas,aizveda uz stuura maaju,peec vairaakiem meenesiem tiesa-10+5 gadi Sibirijaa.Mamma bija pianiste.Dziivoklii nevienu vairs neielaida,pat dokumentus un fotografijas neatdeva.Vai taa neriikojas mezoni,slepkavas.Pasi ienaakusi veikalos apstulbusi,kad beigsoties izstaade un varTaadi bija okupanti.eesot ko nopirkt-

  • Valdis Freimantāls Atbildēt

   Visa pamatā ir Rīgas Latviešu Biedrības likvidēšana 1940. gada un Māmuļas nodošana PSRS bruņotajiem spēkiem!

   Tā ir latviskās kultūras IZNĪCINĀŠANA !

 32. sapigi lasit sos rakstus ,diemzel vidus cela nav ,divas lielvaras ,vai nu krievi vai vaciesi ,katrai tautai jadzivo sava zeme un jaruna sava valoda ,Dievs ta ir radijis ,bet cilveks iedomajas ka var valdit par otru un atnemt to kas citam dargs .Krievzeme liela plasa ,var tak braukt prom un dzivot ,tur tik daudz nepadzivotu vietu ,tagad tacu ir briva izvele .

  • Больно? А нам не больно разве?! Почему вы хотите прогнать нас с Родины?! Atbildēt

   !!!

 33. vēl tikai ir jāizaug pāris paaudzēm un tad katrs te varēs gvelzt ar putām uz lūpām savu vēsturi un visiem būs “baigā taisnība”….

 34. Lai vai cik dīvaini, bet tieši tas pats turpinās arī šobrīd. Visi masu mediji atsakās publicēt rakstus par to, kas patiesībā notika 80.tajos gados. Tiek uzspiests viedoklis, ka visi radošie cilvēki sadarbojās (bija spiesti to darīt) ar čeku un ka nesadarbojās tikai netalantīgie un nevienam nevajadzīgie. Un vispār nekādu čekas vajāšanu 80.tajos gados vispār nav bijis.

 35. Raksts gluži Padomju stilā – ne pielikt ne atņemt. Kamēr latvietis latvieti apries, nekas nemainīsies. Par stiprajām dzimtām nu gan skaļi teikts, derētu sākt ar Pastariņa dienasgrāmatu un tad mūsu laikos paskatīties, ko sastrādājušas gan iepriekš3jās paaudzes, gan tagadējās. Latvietim dikti jau gribās lielīties ar stipru dzimtu, bet kad parok dziļāk…
  Ieteiktu visiem skatīties uz sevīm un lepoties ar yo ko pats ir veicis, nevis senči.

  • Nemuldi! Pats tu esi padomju stilā ar savu bez-argumentu apgalvojumu! Raksts ir pamatots un “par tēmu”

  • precīzāk nepateiksi! Piekrītu Jums par visiem 100%!

  • “Godā savu tēvu un māti, tad tu ilgi dzīvosi virs zemes”(Bībele).Tie, kuri vienīgi paši lielās ar saviem sasniegumiem,bet negodā savus senčus ir kā koki bez saknēm -tie nokalst un aiziet bojā.Vājš cilvēks nodarbojas ar citu apmelošanu,bet godīgais, stiprais spēj mierīgi paskatīties patiesībai acīs.Ķīnietis ir teicis:”Sēdi mierīgi upes krastā, tad drīz vien tu redzēsi, kā pa upi aizpeld tava ienaidnieka līķis”.

 36. Vai tad nevar vienu lielkrievu šovinistu-fašistu nolikt kāds pie vietas.Mēs kā auni paciešam šo ņirgāšanos.

 37. Šai tantei nav kaut kas kātībā ar nerviem! Kā var būt tik ļauns cilvēks, pie tam daļēji pret saviem tautiešiem! Vai arī viņa ir tik neizglītota un nezin, ka milzum daudz latviešu atbalstija Padomju Savienību un darbaļaužu varu?! Vai viņa nezin, ka Sarkanās armijas rindās, pret pasaules ļaunumu – brūno mēri un viņu līdzskrējējiem karoja vairāk latviešu, nekā bija paši līdzskrējēji? Tā laikam tāda zaudētāja ļaunuma un nespēka izpausme, jo nevar pārdzīvot, ka nacistu bandas ar visiem līdzskrējējiem tika samaltas lupatu lēveros un to paveica Padomju Sarkanā armija kopā ar sabiedrotajiem t.sk. 201. Latviešu Gvardes strēlnieku divīzja, 308. Laviešu strēlnieku divizija, 1. Latviešu bumbvedēju pulks u.c

  • Šitais ir nedabeigts čekists.

  • Cibiņ, var redzēt, ka neesi neko nedz lasīji, nedz dzirdējis par okupācijas patieso seju. “Tante”ir pilnīgi adekvāta un pauž 100% taisnību!

  • Vai zini ka par naida kurināšanu var dabūt kriminālsodu? Tas ka tu aizstāvi gapoņenko naida izpausmes labi parāda no kā esi taisīts. Paskaties spogulī pirms brūc virsū raksta autorei

   • Filmu neesmu redzējis un diez vai kādreiz noskatīšos, bet šādi histēriski raksteļi mani uzjautrina. Kā jau iepriekš viens bija minējis – medaļai ir divas puses un neviena no tām nav pilnīgi melna vai balta! Vidēji ņemot, taisnība ir gan tantei, gan man, tikai es to pasniedzu bez histērijas!:)

    • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

     tavs rakstelis ir izcils demagoģijas paraugs! Tu pat domās nedrīksti savu “taisnību” samērot ar tantes rakstīto un arī izmantot Cibiņa vārdu!
     Lepojos, ka starp mums vēl ir tādas drosmīgas “tantes”, jo ne mūsu augstākie kungi, ne varonīgā DP nav ar p,autiem!
     Kā var gadiem manu Latviju, manu Dzimteni nicināt, gānīt un pat kremļa TV apmelot svešas zemes jauktenis, bet minētie “vīri” cīnās ar picas zagli? Ar lielgabalu par zvirbuļiem! Cik ilgi vēl un par tautas nodokļu naudu?!

  • Laba lasamviela- Aleksandrs Nokonovs ”Aiz imperijas fasades”. Varbut tas jums vairak izskaidrotu lietu kartibu, kas bija tas launums,Bet esat pacietigi, jo gramata ir pabieza, bet labi lasaas

  • Cibiņ, ar tevi pašu kaut kas nav kārtībā!

  • Stulbenis arī Āfrikā ir stulbenis…

  • Senīlais cibiņ, varbūt to vēlies man pateikt acīs skatoties? Varam tikties,āzi…

 38. Kas apmaksāja šo filmeli? Uzņēma droši ka kādi prostitūti….

 39. Ja mēs tais laikos būtu gājuši uz darbu neko nedarīt,tad jums šajos laikos nebūtu ko prihvatizēt,izzagt un izsaimniekot.Nespļaujiet saviem vecākiem un vecvecākiem sejās.

  • jusus komentars. Varetu padomat, ka tagad cilveki nestrada. Un tas ,kas ir izprihvatizets nonaca to pashu rokas kam bija agrak tikai vara. Vienigi tagad tiem ir ari gan vara, gan manta. Ne jau musu vecaki vai vecvecaki to sagraba.

 40. piedod, bet cik ilgi demokrātiskās valsts vara ņirgāsies par dzīvajiem?

 41. Pilnībā piekrītu! Un atvērt KGB maisus lai līdzskrējēji arī tiek atklāti. Žēl ka mūsu bezzobainā valdība nevar stbrīvoties no ždanokām gapoņeņkiem…

  • vakar lasiju ka KGB maisus atvers tikai pec veeleesānām :))) vai tas nav savaadi ko ?

  • jautājums > Eslis Atbildēt

   Cik jābūt …STULBAM, lai visu laiku kladzinātu par tiem …”čekas maisiem”, a?

   Ja GUDRI cilvēki zina, ka LIELO kgb vīru kartītes jau 1988- 1990.gadam IZVEDA uz M askavu…
   maišeļus ar MAZNOZĪMĪGIEM kadriem ATSTĀJA Latvijā …dļa DEBILOV LATIŠEI latišei, korotije gotovi drug drugu gorlo peregrizst … takoi TUPOJ narod…

   Vai pieleca pastalniekam, nabagmājā?

 42. vispar kautko tdduKapec tam drankim Gaponenko kautko tadu atlauj darit?!

 43. Vaimanas pieaugs un pieaugs, jo “Šobrīd apmēram 31% jeb 606 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju ir pakļauti nabadzības riskam un sociālajai atstumtībai.
  Sabiedrības izturības un tolerances vadzis lūzīs, kad cilvēki sapratīs, ka neviens politiķis neatzīs “veiksmes stāsta” neveiksmi.”
  Juris Jansons: Satversmē ierakstītie principi un ideāli ir piesmieti ( LV portālam: JURIS JANSONS, tiesībsargs )

 44. lietišķa saziņa Atbildēt

  Ej nosities pret sienu, idiot! Vai palūdz sanitāriem SALDO TĒJIŅU …

 45. Es nesaprotu, kāpēc kultūras (?) darbiniekiem tik briesmigi jālamājas un jāapsaukājas? Ir tak viedokļu dažādība – citiem patika dzīvē socialismā Latvijā 70. un 80. gados, un tos apsaukājot, tāpatš nepārliecinās, ka tagad dzīvojam labāk un tainīgak. Es par viedoklu dažādību un iespeju tos brivi paust! Un es neskatos tads filmas un nelasu tādas grāmatas, kas man nepatīk, ko silti iesaku arī citiem

  • Tā nu tas it kā būtu, ka viedokļu dažādība un savu uzskatu izpausmes brīvība, jā!
   Ir saprotama nostaļģija pēc sociālismā pavadītajiem padomju gadiem, kad verēja
   aiziet uz darbu un “neko nedarīt”, jā!
   Bet nevajag to visu uzsverot “iet pāri” mūsu tautas traģēdijai un padomju okupācijas
   gadu upuriem, nevajag melno pasludināt par ļoti baltu un pūkainu, nevajag!
   Rakstā viss ir pareizi definēts un uzsvērts, tikai žēl, ka rodas komentāri, kas uzskata,
   ka patiesības teikšna, atgādināšana un celšana gaismā no aizmirstības un apmelojuma
   murgiem, ir lamas un apsaukāšanās.

   • Tu varbūt neko nedarīji……`,bet es un ļoti daudzi citi strādājām un kā vēl strādājām,tā kā nav ko pūst pīlītes.

   • kā var šitā muldēt: ” kad verēja
    aiziet uz darbu un “neko nedarīt”, jā!” Tieši padomju laikā esmu vissmagāk strādājis savā dzīvē, tāpatās kā mani vecāki pie konveijera, mērkaķa tempā un tā katru dienu gadu no gada. Vot, tagad gan var nestrādāt – pilni ofisi ar planktonu, kas dzer un klačojas un pārsūta viens otram nekam nevajadzīgas atskaites, lai tik uzturētu darbības ilūziju. Un tādi ir kāds miljons vismaz!

    • Pilnībā Jums piekrītu . Cik daudz tika tajos laikos uzceltas mājas(dzīvokļi ,skolas,bērnudārzi), izbūvēti jauni ceļi(asfaltēti un arī ar grants segumu ), meliorētas lauksaimniecības zemes ! Tagad to kas tajos laikos tika uzcelts pat nevar apsaimniekot , grāvji netīrīti – tāpēc jau ir tie “plūdi ” pavasaros un arī rudenī , ka ūdenim nav kur aiztecēt . Tiek slēgtas skolas un pārveidotas par veco ļaužu pansionātiem , kur nonāk cilvēki kuri ar savu darbu radīja tās vērtības kas pēc tam tika negodīgi prihvatizētas !

     • vai jus zinat , cik tika uzbuvets Latvija pirms kara? Un ko Latvija pazaudeja del okupacijas, gaishakos cilvekus ieskaitot. Aizsolojat vismaz lidz Latvijas Vestures kadaa briva bridii.

     • Te DAUDZI jauc faktus – pēc KĀRĻA ULMAŅA, taču , Latvija vairs nav !

   • sociāli atstumtais Atbildēt

    par tevi aptaurētais neiet runa , no tevis ir izauguši un izaugs k o l a b o r a c i o n i s t i un ļoti labi turklāt !

  • Tu par to, lai kaut kāds gavņenko var bez pamatojuma tevi un tavu ģimeni var pasludināt par nacistiem, ja?

 46. kas tas par filmam ,deputati un aukstakas skiras parstavji iet uz prezentacijam tautai nerada izradas ka visas filmas domatas LV simtgadei ir ar sarkanu piegarsu Ta ir kas maksa tas pasuta muziku

 47. Kļūdu labojums -Sen nebiju lasījis tik precīzu vērtējumu un tik skaidru un atklātu stāstījumu

 48. Tiesa! Arī man nav skaidrs, cik ilgi vēl tāds Gapoņenko brīvā Latvijā nesodīti varēs ņirgāties par manu tautu? Cik ilgi vēl un kam būtu jānotiek, lai šo kungu tomēr ieliktu vietā ar rūtainām debesīm!?

 49. Sen nebiju lasījis tik precīzu vērtējumu un tik skaidru un atklātu vērtējumu par okupantu nekaunību mūsu zemē 27 gadu garumā pēc “neatkarības” atgūšanas! No zemiskās un gļēvās kolaborantu valdības neko citu arī nevarēja sagaidīt, bet kāpēc mēs visi godīgie un īstie Latvijas pilsoņi to idiotiskā pacietībā pieciešam klusējot un neprotestējot? Melu filmas demontrācijas vietā bija jābūt simtiem mūsu protestētājiem!

 50. Pēc spīdoši paveiktās prihvatizācijas un denacionalizācijas kampēji pamatoti uzsākuši vaimanāt par pārestībām sen senajos laikos. Kā tautā parasti izsakās – “Zin , suns, ko ēdis”. Bet neizdosies paslēpties, kā arī savus nedarbus paslēpt pat 1000 venskām!
  “Latvijas tautu no atmodas laika sapņa par to, kāda būs brīvā Latvija, šķir astoņi prihvatizēti miljardi.”
  Arhibīskaps Jānis Vanags, 18.11.2017.

 51. Video nosaukums jau skaidri liecina – veco sakārņu komunistu līdzskrējēju un mankurtu gaudu atvadu dziesma pirms pazušanas vēstures mēslainē. Pilnīgi pareizs apgalvojums – Jūs pazaudējāt Latviju! Latvija pieder jauniem, drošiem, radošiem, darošiem un gudriem! Visiem, kurus vieno latviešu valoda! Bet raudātāji un vaimanātāji var turpināt komentēt un filmēt šādus video, kuri tikai pašiem liekas svarīgi :DDD

 52. Lāsts slepkavām un to cildinātājiem. Valsts, kuras vara nevēlas to nosargāt, vai spēs izdzīvot? Ko kluē DP, SAB u.c.?

 53. ir divas puses, un tas vel kantiti neskaitot. no vienas puses skatoties viss liekas pavisam citādi nekā no otras puses, un mo malas kantiti verojot vispār pavisam cita aina. pat vienā notikumā iesaistiti 3 cilvēki sniegs tris dažādas versijas par notikušo.
  tas ka kādam nepatīk otras puses skatijums jau ir viņa paša problēma, bet tiesibas uz savu viedokli ir abām pusem

 54. Ko dara Drošības policija?!! Par ko viņiem Valsts algu maksā?

 55. vai jums gadijuma neshkiet, ka patreizeja saimniekoshana ir PSRS sekas?!. Cik to veco veezu (tagad jau vinu berni un draugi ari) nesez visur, pashvaldibas ieskaitot? Ja cilveks tolaik vareja sedet pie stures, ka tas iespejams mainities? Daudzi pashvaldibu galvas vel tup savos amatos vel no 80. gadu vidus un raush tautas mantu itin veiksmigi savas kabatas! Un cik chekistu nav kluvushi par veiksmigiem biznesmeniem uz valsts manatas rekina??? Te ne tikai maisus atvert dereja, bet nonemt no trases visus bijushos komunistus, Lembergu ieskaitot! Un ko tur brinities, ka tadu filmu pielauj? Savam lielajam kaiminam jeb saimniekam tachu ari kadi mesli jamakasa!

 56. vai jums gadijuma neshkiet, ka patreizeja saimniekoshana ir PSRS sekas?!. Cik to veco vezu (tagad jau vinu berni un daraugi ari) nesez visur, pashvaldibas ieskaitot? Ja cilveks tolaik vareja sedet pie stures, ka tas iespejams mainities? Daudzi pashvaldibu galvsa vel tup savos amatos vel no 80. gadu vidus un raush tautas mantu itin veiksmigi savas kabatas! Un cik chekistu nav kluvushi par veiksmigiem biznesmeniem uz valts manatas rekina??? Te ne tikai maisus atvert dereja, bet nonemt no trases visus bijusos komunistus Lembergu ieskaitot! Un ko tur brinities, ka tadu filmu pieluaj? Savam lielajam kaiminam jeb saimniekam tachu ari kadi mesli jamakasa!

 57. …varbūt maigā Kultūras ministrija…. No tās ministrijas varam sagaidīt tikai baltos galdautus , bardaku ar dziesmu svētku biļetēm un bezjēdzīgus priekšlikumus par saliedētību.

 58. Kultūras ministriju vada sorosieši, no viņiem ir sagaidāms tikai atbalsts šādām propogandas filmām.

  • Sakiet, kas tie Sorosieši tādi īsti ir? Vai tie, kas uztraucās, ka Lembergi, Šķēles, Šleseri slepeni sadala Latviju? Un jūs esiet viens/a, kas kurš/a kas šo cilvēku solijumiem, ka tautas manta labāk viņu, nekā jūsu rokās, tic!

  • Kāds sakars Kultūras ministrijai ar kaut kāda slima radikāļa pašrocīgi uzņemtu melu filmeli? Nolikt pie vietas to naida kurinātāju arī vajag Drošības policijai, nevis Melnbārdei..

 59. Mazliet nesaprotami,kādēļ par tik zināmu patiesību jāraksta šodien.Tas uzprasās it kā uz vēl vienu un varbūt pat mūžīgu pierādījumu vākšanu un skaidrošanu tiem,kam skaidrošana ir neieskaidrojama.Ienaidniekam vienmēr būs kontrliecības pret jebkādām pārbaudītām un neapgāžamām patiesībām .Mēs taču savus ienaidniekus zinām un ar to vajadzētu pietikt.

  • Bet neko nedaram.

   • Vilciens ir aizgājis Atbildēt

    Tagad atliek tikai vaimanāšana .Darīt vajadzēja 90. gadu sākumā ! Vajdzēja ar Krieviju vienoties par visa veida militārpersonu, drošībnieku, partijnieku bezierunu atgriešanos savā austrumu tēvzemē . Pārējiem noteiktā termiņā izpildīt noteikumus , lai noformētu pilsonību. Nodiktēt drastiskus lojalitātes noteikumus , pārkāpumu gadījumā izraidīšana no valsts. Slēgt krievu skolas . Veikt lustrāciju, pēc tam atvērt čekas maisus un sarakstus, publiskot tos . Tur esošos personāžus nekad nepielaist Saeimas , pašvaldību vēlēšanās.
    P.S. Laiks atvadīties no ilūzijām par brīvību , demokrātiju un t.s. tautas /valsts īpašumu. Ulmaņlaiku kapitālisms ar daudzmaz cilvēcīgu seju ir zudis un nekad vairs neatgriezīsies . Ir 21.gs. ar nežēlīgu , globālu , skarbu cīņu par izdzīvošanu bez jebkādiem sentimentiem gan privātās, gan biznesa , gan nacionālās , gan politiskās attiecībās.

 60. Kampēji,oligarhi un eirokrāti pēc 1991.g. turpina cīņu, lai upuri pēc iespējas ātrāk atgrieztos Eiropā. Process turpinās: Pēdējā laikā no Latvijas gadā izbraukušo cilvēku skaits stabilizējies un ir ap 20 000, trešdien Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē norādīja Finanšu ministrijas Tautsaimniecības analīzes departamenta vadītāja Inta Vasaraudze. (LA, 11.04.2018.)

 61. Piekrītu Sandrai Vensko!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par kuru sarakstu lai balsoju?…

Pagājšnedēļ Centrālā vēlēšanu komisija sarīkoja 13. Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozi. Vēlētājiem izsniedzot vēlēšanu zīmju komplektu, saraksts ar pirmo kārtas numuru ir virspusē. Pēc izlozes katra partija steidza puspajokam, pusnopietni skaidrot un meklēt sakarības savā kārtas skaitlī.

Vai teātra izrādēs var ņirgāties par valsti un amatpersonām?
Draugiem Facebook Twitter Google+