×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. septembris, 2016
Drukāt

Filma “Ceplis” un kino iespējas padomju periodā. Apmeklē gaidāmo kinovakaru (2)

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Kino vakars “Ceplis un padomju kino” norisināsies 29.septembrī un tajā tiks izrādīta filma „Ceplis” (1972), pirms filmas demonstrācijas par kino iespējām padomju periodā iepazīstinās kino pētniece Aija Rozenšteine.

Filma uzņemta pēc Pāvila Rozīša romāna “Ceplis” motīviem. Filmas sižets norisinās 20. gadsimta 20. gados Latvijā. Uzņēmīgais Edgars Ceplis nodibina akciju sabiedrību, lai no Latvijas māla ražotu ķieģeļus eksportam, viņa projektā iesaistās daudzi, cerot uz solīto milzu peļņu. Drīz Ceplis aizraujas ar sava kantora mašīnrakstītāju Austru Zīli, bet bizness tikmēr atstāts novārtā, turklāt izrādās, ka Cepļa izvēlētais māls ražošanai nav derīgs. Kamēr neviens to nav uzzinājis, Ceplis ātri savērpj intrigu, un par akciju sabiedrības vadītāju kļūst Nagaiņa znots Sausais.

Filmas režisors Rolands Kalniņš, operators Gvido Skulte, scenārija autors Viktors Lorencs. Lomās – Eduards Pāvuls, Gunārs Cilinskis, Helga Dancberga, Regīna Razuma, Aivars Siliņš, Velta Straume, Rolands Zagorskis, Lidija Freimane, Artūrs Dimiters, Uldis Reinis Dumpis, Oļģerts Kroders, Rotislavs Gorjajevs, Juris Strenga, Imants Adermanis, Līga Liepiņa, Modris Cers, Edgars Liepiņš, Harijs Gerhards, Margarita Vilcāne, Harijs Avens, Jānis Zenne.

Aija Rozenšteine ieguvusi maģistra grādu sociālajās zinātnēs. Šobrīd viņa raksta disertāciju par kino nozīmi sociālajā atmiņā Latvijā un monogrāfiju “Labotam ticēt! Atmiņstāsti un dokumenti par laiku un Rolanda Kalniņa filmu “Es visu atceros, Ričard!/Akmens un šķembas””.

Nākamais kino vakars 6. oktobrī pārsteigs ar 1979. gada filmu “Nakts bez putniem”, kur pirms seansa uzstāsies Maija Lūsēna ar stāstu par uzdrīkstēšanos un muzikāliem jaunumiem.

Kino vakarus atbalsta Rīgas domes Kultūras pārvalde un Rīgas Kino muzejs. Organizē grāmatu un kultūras preču māja “NicePlace Mansards” Kr. Barona ielā 21a, Rīgā. Ieeja seansos ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nevis padomju periods, bet okupācijas gadi! “Padomju periods” galvenokārt saka tie, kuri paši vai kuru senči bija nodevēji un atbalstīja, ka Krievija okupē Latviju.

  2. Romāns “Ceplis” un padomju kino sasniegumi.
    Ja P.Rozīša 1928.g. izdotais romāns nebūtu guvis Latvijas sabiedrības vairākuma atzinību, tad arī k/f 1972.g. nebūtu kļuvusi par klasiku.

Draugiem Facebook Twitter Google+