×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
1. aprīlis, 2012
Drukāt

Filmā “Džimlai rūdi rallallā!” Āboliņš tēlos Dombrovski

abolins

Latvijā šovasar plānots uzņemt traģikomēdiju “Džimlai rūdi rallallā”, kurā kino un teātra vecmeistari atveidos pansionāta iemītniekus, kas vēlas palīdzēt Latvijai un brīvprātīgi piesakās armijā, savukārt premjeru Valdi Dombrovski šajā filmā atveidos populārais aktieris Gundars Āboliņš (attēlā), pastāstīja studijas “F.O.R.M.A” producents Gatis Upmalis.

Spēlfilmas sižets saistīts ar armijas dzīvi, kurā iejutīsies veco ļaužu pansionāta iemītnieki. Viņi vēlas palīdzēt Latvijai krīzes situācijā, būt sabiedrībai un valstij noderīgi, atsakoties no pensijām un brīvprātīgi piesakoties armijā.

“Ar šo projektu mums ir tā retā izdevība sapulcināt vienā filmā tādus Latvijas kino un teātra vecmeistarus kā Uldi Dumpi, Ģirtu Jakovļevu, Gunāru Placēnu, Veltu Skursteni kopā ar talantīgiem vidējās paaudzes aktieriem. Piemēram, premjeru Valdi Dombrovski ar viņa piekrišanu tēlos Gundars Āboliņš,” sacīja Upmalis, norādot, ka premjers pats žurnālā “Ir” reiz izteicies, ka Āboliņu redz kā sevis atveidotāju.

Filmas aktieru saraksts oficiāli tiks apstiprināts maija beigās. Filmēšana plānota šovasar Rīgā un Ādažu poligonā. Upmalis gan pagaidām neprognozēja, kad filma varētu nonākt uz ekrāniem. Darba idejas un scenārija autors ir Māris Putniņš, kurš to uzņems tandēmā ar režisoru Jāni Cimmermani.

Filma “Džimlai rūdi rallallā!” saņēmusi salīdzinoši prāvu finansējumu Nacionālā kino centra 2012.gada projektu konkursā – 138 269 latus, bet kopējais filmas ražošanas “krīzes budžets”, pēc Upmaļa teiktā, ir 306 tūkstoši latu.

Tās uzņemšanu atbalsta arī Aizsardzības ministrija, kas piedalīsies kinolentes tapšanā ar materiāli tehniskiem resursiem, mācību manevriem un konsultācijām. Ņemot vērā, ka 2012.gads pasludināts par Eiropas gadu aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei, filmas autori plāno iekļauties arī Labklājības ministrijas programmā šim gadam.

“Ar šo filmu mēs vēlētos vairot cilvēkos optimismu, jo īpaši pensionāros. Dzīve nebeidzas pēc 62 gadiem!” sacīja Upmalis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+