×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
13. aprīlis, 2017
Drukāt

Filma “Mančestra pie jūras” iedvesmojusi amerikāņu pāri slepkavībai (1)

Foto AP/Scanpix/LETAFoto AP/Scanpix/LETA

Precēts amerikāņu pāris tiek apsūdzēts sava audžudēla invalīda slepkavībā un tās maskēšanā ar ugunsgrēku, un iedvesmas avots šim noziegumam bijusi filma “Mančestra pie jūras” (“Manchester by the sea”), paziņoja prokurors, kura pārziņā ir šī lieta.

Ņujorkas štata Čenango apgabala prokurors Džozefs Makbraids sacīja, ka 16 gadus vecais Džefrijs Frenklins tika nogalināts dažas stundas pēc tam, kad viņa audžuvecāki Ernests un Hetere Frenklini 28.februārī noskatījās šo filmu. Autopsijā konstatēts, ka nāve iestājusies jau pirms ugunsgrēka sākuma viņu mājā.

Divas dienas pirms tam “Mančestra pie jūras” izpelnījās Amerikas Kinoakadēmijas balvas “Oskarus” divās kategorijās.

Frenklinu pāris tiek apsūdzēts slepkavībā, tīšā dedzināšanā un fizisko pierādījumu bojāšanā.

Filma stāsta par vīrieti, kas nejauši izraisa ugunsgrēku mājā, kurā iet bojā viņa bērni, un pēc tam netiek tiesāts. Keisijs Afleks, kurš filmā atveido šo bērnu tēvu, 26.februārī ieguva “Oskaru” kā labākais aktieris, bet amerikāņu neatkarīgā kino režisors un scenārists Kenets Lonergens saņēma “Oskaru” par labāko oriģinālscenāriju.

Prokurors Makbraids atzīmēja, ka Afleka attēlotajam personāžam filmā tiek pateikts, ka par savu bērnu nejaušu nogalināšanu viņu nevar tiesāt.

“Divu stundu laikā pēc tam, kad apsūdzētā [Hetere Frenklina] un viņas vīrs noskatījās šo filmu, Džefrijs nomira,” prokurors paziņoja tiesas sēdē, kurā pagājušo piektdien tika noteikta drošības nauda apsūdzētajiem – 250 000 ASV dolāru Ernestam Frenklinam un 125 000 dolāru Heterei Frenklinai. Neviens no viņiem līdz trešdienai nebija iemaksājis drošības naudu.

Par ugunsgrēku Frenklinu mājā Gilfordas pilsētā tika paziņots policijai 1.marta agrā rītā. Kad policija ieradās notikuma vietā, Frenklins parādīja istabu, kur atradās mirušais Džefrijs.

Tēvs pateica policijai, ka ugunsgrēka izcelšanās laikā viņš nav bijis mājās, jo skraidījis pakaļ ģimenes suņiem. Viņa sieva apgalvoja, ka šajā laikā bija aizbraukusi uz diviem veikaliem, meklējot kādu preci.

“Upuris bija smagi apdedzis. Ugunsgrēka nodarīto līķa bojājumu dēļ patologanatoms nespēj noteikt nāves cēloni,” sacīja prokurors. Viņš uzsvēra autopsijā konstatēto, ka ugunsgrēka sākuma brīdī Džefrijs Frenklins jau bija miris.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. dumja un vēl dumjāks Atbildēt

    Volstrītas salašņu apzagtās un terorizetās asv valsteles reālijas..

Draugiem Facebook Twitter Google+