×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. novembris, 2016
Drukāt

Filma “Melānijas hronika” ieņēmusi līderpozīciju Latvijā demonstrēto filmu topā (5)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

FIlmas "Melānijas hronika" uzņemšanas laukumā.

Režisora Viestura Kairiša filmu “Melānijas hronika” kopš tās pirmizrādes noskatījušies 13 000 cilvēku, līdz ar to ieņemot līderpozīciju Latvijā demonstrēto filmu topā, informēja filmas komunikācijas kampaņas vadītāja Zane Ozola.

Filmu laika posmā no 4.novembra līdz 6.novembrim ir noskatījušies 8033 skatītāji, tādējādi filma ieņem līderpozīciju Latvijā uz lielajiem ekrāniem demonstrēto filmu topā. Kopš tās pirmizrādes filma ir demonstrēta 16 kinoteātros.

Visu novembri un decembra sākumu filmu plānots demonstrēt ne tikai kinoteātros, bet arī Latvijas novadu kultūras un tautas namos. 21 vietā Latgalē, sešās vietās Sēlijā, 26 vietās Kurzemē, 32 – Zemgalē un 73 – Vidzemē. Vairākos filmas demonstrēšanas vakaros paredzētas tikšanās ar filmas veidošanā iesaistītajiem cilvēkiem.

Filma uzņemta pēc rakstnieces Melānijas Vanagas atmiņu romāna “Veļupes krastā” motīviem, turklāt tā ir Latvijas, Čehijas un Somijas kopprodukcija. Tajā piedalās latviešu aktrises Lilita Ozoliņa, Guna Zariņa, Maija Doveika, Baiba Broka. Galvenajai lomai izvēlēta viena no mūsdienu labākajām savas paaudzes šveiciešu aktrisēm – Sabīne Timoteo. Melānijas dēlu atveido Edvīns Mekšs no Ludzas.

Kairiša filma ir ne vien nozīmīga Latvijas vēstures posma un latviešu autobiogrāfiskās literatūras ekranizējums, bet arī būtisks darbs Latvijas kino, jo kā liela mēroga darbs tas var potenciāli piesaistīt jauniešus un izraisīt starptautisku interesi par maz izzinātu Eiropas vēstures posmu – staļinisma represijām un Baltijas tautu deportācijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Krievijas draudu dēļ 300 000 NATO karavīru izsludināta «paaugstināta trauksme» (TvNet.lv)
  ==================================================================
  Vieni tīra stobrus, citi steidzās uz ķinīti?

 2. Top-virsotne, galotne,virsa, augša, augstākā pakāpe, kalngals,augšējais. Kas bija domāts ar minēto topu? Latvieši, runāsim latviski, jo mums daudz laika nav atlicis, valoda jau sen iet pa skuju taku!

 3. Ja to nevar par brīvu noskatīties i-net -ā, man pie kājas gan.

 4. Top-virsotne, galotne,virsa, augša, augstākā pakāpe, kalngals,augšējais. Kas bija domāts ar minēto topu?

 5. Kārlis Brīvkalns Atbildēt

  Ļoti iespaidīga filma. Visu cieņu režisoram, visiem filmas veidotājiem, visiem aktieriem. Sabīne Timoteo Melānijas lomā ir burvīga. Filmu vajadzētu redzēt visiem Latvijas skolotājiem un skolniekiem. Izrādot filmu kinoteātrī Splendid Palace varētu pastāstīt, ka kinoteātra īpašnieks Vasilijs Jemeļjanovs, kopā ar ģimeni arī tika izsūtīts 1941. gada 14. jūnijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+