Kultūra
Teātris un kino

Filma “Spiegs, kurš mans tēvs” dodas uz festivāliem Igaunijā un Dienvidkorejā0

Foto: Agnese Zeltiņa

Režisoru Ginta Grūbes un Jāka Kilmi dokumentālo filmu “Spiegs, kurš mans tēvs” šajā nedēļā tiks demonstrēs festivālos Dienvidkorejā un Igaunijā, informē Marta Lagzdiņa, filmas komunikācijas konsultante.

No 22. līdz 24. augustam filma piedzīvos Āzijas pirmizrādi 16. Starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā EIDF Dienvidkorejā, bet 22. un 23. augustā būs skatāma Baltijas filmu dienu ietvaros Tallinā, godinot Baltijas ceļa 30. gadadienu.

EBS starptautiskais dokumentālo filmu festivāls EIDF šogad notiek jau 16. reizi, un dokumentālā kino vidē tas tiek uzskatīts par prestižāko Āzijas dokumentālā kino notikumu.

Ar devīzi “Dokumentālais kino izgaismo pasauli!” festivāls norisināsies no 17. līdz 25. augustam, piedāvājot skatītājiem 60 dokumentālās filmas no visas pasaules.

“Pagodinoši, ka divas nedēļas pirms Latvijas pirmizrādes, filma tiks demonstrēta šajā prestižajā kino pasākumā, kas par savu mērķi izvirzījis demonstrēt dokumentālās filmas, kas fiksē patiesību un reflektē par cilvēka dzīvi dažādās pasaules vietās un laikos,” tā filmas režisors Gints Grūbe, kurš arī pārstāvēs filmu festivālā Dienvidkorejā.

Savukārt Baltijas filmu dienas notiks visu trīs Baltijas valstu galvaspilsētās simboliskajā augusta nedēļas nogalē, kas godinās vēsturiskās akcijas Baltijas ceļš 30. gadadienu.

Festivāls notiks jau trešo reizi, un tā laikā katras valsts iedzīvotāji divās dienās varēs noskatīties jaunākās un labākās kaimiņvalstu filmas, kā arī tikties ar filmu veidotājiem.

Līdz ar Simtgades programmas filmām Tallinā tiks demonstrēta arī filma “Spiegs, kurš mans tēvs”, kur 21. augustā plkst. 19 kinoteātrī “Cinema Artis” skatītājiem pēc seansa būs iespēja tikties ar filma režisoru Jāku Kilmī.

“Filma atsedz aso kontrastu starp mūsu klišejisko kino iespaidā tapušo priekšstatu par spiegu dzīvi un padomju spiega drūmo un brutālo karjeru ‒ realitāti, ko uzskatāmi parādījuši arī pēdējā laika notikumi, tādi kā padomju izlūkdienesta neveiksmīgais mēģinājums noindēt krievu spiegu Sergeju Skripaļu un viņa meitu.

Filma atstāj neatbildētu jautājumu par Ievas Lešinskas tēva nāvi, kuras apstākļi tā arī netika izmeklēti.

Taču bijušais VDK ģenerālis Oļegs Kalugins filmā saka ‒ ja Kremlis izdevis nāves spriedumu, agri vai vēlu tas tiks izpildīts. Filmā “Spiegs, kurš mans tēvs” Kilmi un Grūbe, izmantojot dokumentālus kadrus, inscenētas ainas un Ievas Lešinskas stāstījumu, parāda dzīves pusi, ko spēj iztēloties tikai retais no mums,” tā atzinis bijušais Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Filma ir tulkotājas un atdzejotājas Ievas Lešinskas-Geiberes personisks stāsts par viņas tēvu – divu politisko lielvaru, ASV un PSRS, dubultaģentu Imantu Lešinski aukstā kara laikā.

Saistītie raksti

Pasaules pirmizrāde filmai “Spiegs, kurš mans tēvs” bija 8. jūnijā Šefīldas dokumentālo filmu festivālā Lielbritānijā, kas ir viens no nozīmīgākajiem dokumentālo filmu festivāliem pasaulē.

Filmas pirmizrāde Latvijas kinoteātros notiks 5. septembrī – dienā, kad 1978. gadā radio “Amerikas Balss” oficiāli paziņoja, ka padomju diplomāts Imants Lešinskis ar ģimeni pārbēdzis uz Ameriku.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Nedēļas nogalē pilis un muižas vērs durvis tradicionālajai Leģendu naktij
8 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Čaka mēnesis: pasniegs Aleksandra Čaka balvu; Lielbritānijā iznākusi viņa dzejas izlase
9 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Lielajā dzintarā” sastapsies Reinis Sējāns, Jānis Šipkēvics un LSO
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Agrāk zaga spoguļus un magnetolas, tagad – “torpēdas”. Saruna ar VP pārstāvi Māri Priednieku
1 minūte
LE
LETA
Latvijā
Neskaidras kodīgas vielas dēļ Juglā no daudzstāvu nama evakuē iedzīvotājus
7 minūtes
LE
LETA
Latvijā
ECT pret Latviju vērsies vīrietis, kuru tiesā 25 gadus pēc zādzības izdarīšanas
7 minūtes
AG
Aleksejs Grigorjevs
Pasaulē
Aleksejs Grigorjevs: Krievu nācija ir slima
2 stundas
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Latvijas lepnuma” laureāti izraudzīti!
44 minūtes