Kultūra
Teātris un kino

Filma “Tēvs Nakts” piedzīvos Vācijas pirmizrādi Minhenes starptautiskajā filmu festivālā0

Publicitātes foto

27. jūnijā Vācijā sāksies ikgadējais Minhenes starptautiskais filmu festivāls, kur savu Vācijas pirmizrādi piedzīvos režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilma “Tēvs Nakts”.

Filmu “Tēvs Nakts” (The Mover) Minhenes festivālā varēs noskatīties 30. jūnijā, 5. un 7. jūlijā, kā arī festivāla apmeklētājiem būs iespēja tikties ar filmas režisoru Dāvi Sīmani. Filma tiks demonstrēta festivāla sadaļā “International Independents”, kas piedāvā jaunu režisoru autorkino darbus no visas pasaules, kuri kvalitātē pārspēj vidusmēra kino piedāvājumu.

Minhenes starptautiskais filmu festivāls ir lielākais vasaras kino notikums Vācijā un pēc nozīmīguma tas ir otrais svarīgākais Vācijas kinofestivāls pēc Berlīnes kinofestivāla. Festivāls izveidots 1983. gadā. Visas festivālā iekļautās 200 filmas ir pasaules, Eiropas vai Vācijas pirmizrādes. Katru gadu festivālu apmeklē ap 80 000 kino cienītāju un 2500 kino profesionāļu.

Filma “Tēvs Nakts” pēc starptautiskās pirmizrādes Maskavas starptautiskajā festivālā ir demonstrēta festivālos ASV (Vašingtonas ebreju filmu festivālā), Kanādā (Toronto Starptautiskajā ebreju filmu festivālā), Dānijā un Ķīnā (Šanhajas starptautiskajā filmu festivālā) un apstiprināta dalībai festivālos Austrālijā, Lielbritānijā, Polijā, Kanādā un ASV.

Spēlfilma “Tēvs Nakts” ir vēsturiskos notikumos, atmiņās un liecībās balstīts stāsts par leģendāro rīdzinieku Žani Lipki, kurš kopā ar ģimeni Otrā pasaules kara laikā savā mājā Ķīpsalā izglāba vairāk nekā 50 ebrejus.

Žani un Johannu Lipki filmā atveido aktieri Artūrs Skrastiņš un Ilze Blauberga. Filma uzņemta studijā Mistrus Media un tapusi Nacionālā Kino centra programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei ietvaros.

2018. gadā Nacionālās Kino balvas ietvaros filma saņēma četras “Lielā Kristapa” balvas: par labāko režiju, labāko operatora darbu, labāko filmas mākslinieku un labāko aktrises darbu otrā plāna lomā. Filmu Latvijā noskatījušies jau vairāk nekā 45 000 skatītāju.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Kultūra
Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā top jumts pēc senajām tehnoloģijām bez nevienas naglas
19 stundas
AR
Anda Rožukalne
Kultūra
Gribu būt liela mikroslavenība! Anda Rožukalne vērtē “YouTube” šovu “Gribi kļūt slavens?”
19 stundas
LE
LETA
Kultūra
Kinofestivāls “Open Place” pirmo reizi piedāvās runas meistarklases
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
45 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministra pirmie komentāri par Kuldīgas prokurora auto dedzināšanu
37 minūtes
LE
LETA
Dabā
Trešdien augs jauni lietus mākoņi
39 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Meiteni iespiež starp automašīnām 1
10 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas galvenā problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Galvenā problēma esam mēs, kad…
55 minūtes