×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Filma “Zelta zirgs” beidzot gatava; pirmizrāde – Nacionālajā bibliotēkā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau pēc nedēļas, 27. augustā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā mūsu Gaismas pilī un Stikla kalnā – gaidāma pilnmetrāžas ģimenes animācijas filmas – pasakas “Zelta zirgs” nacionālā pirmizrāde, portālam LA.lv pavēstīja filmas režisors Reinis Kalnaellis

Filmas pirmie zīmējumi tapuši pirms desmit gadiem. Reinis, paņēmis lielu sauju, tos pašķirsta un saka – kopā ir 40, 50, bet varbūt pat simts tūkstošu zīmējumi, pilni desmit lieli skapji. Filmas veidošanā piedalījušies mākslinieki no vairākām Eiropas valstīm.

“Zelta zirgs” ir Latvijas, Lietuvas, Dānijas un Luksemburgas kopprodukcijas filma. Pateicoties ārvalstu kopproducentu līdzdalībai filmas tapšanā tā tiks izrādīta visās koprodukcijas valstīs, tātad tai būs plaša auditorija un stāstu par Antiņu uzzinās arī ārpus Latvijas.

Apjomīgais tapšanas process ir noslēdzies, un pirmizrāde sakrīt ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas atklāšanas laiku. Jau sākot ar 29. augustu, filma apceļos Latvijas kinoteātrus. Septembrī pirmizrāde gaidāma arī Lietuvā, Dānijā un Luksemburgā, bet pārējā pasaulē – 2015. gada februārī.

“Animācijas filmas sižeta pamatā ir Raiņa pirms vairāk kā simts gadiem sarakstītā, luga “Zelta zirgs”. Tās motīvi: cīņa starp labo un ļauno, drosmes, neatlaidības un mīlestības spēks ir universāli, tie ir sastopami daudzu tautu pasakās, tāpēc arī tiem, kas Raiņa lugu nav lasījuši, filma būs tikpat aizraujoša un saprotama,” uzskata Reinis Kalnaellis.

Lomas jaunajā animācijas filmā ierunājuši Edgars Kaufelds, Zane Dombrovska, Laima Vaikule, Uldis Dumpis, Ģirts Jakovļevs, Artis Robežnieks, Edgars Lipors, Jānis Kirmuška, Jānis Jarāns, Pēteris Šogolovs, Dainis Porgants un citi.

Filmas starptautiskā pirmizrāde paredzēta Filmas līdzfinansējumā piedalījušies Latvijas Nacionālais kino centrs, Lietuvas Kultūras ministrija, Luksemburgas filmu fonds, Dānijas filmu institūts, kā arī izmantots Eiropas Savienības “MEDIA” programmas atbalsts un “Eurimages” kopprodukciju fonds.

Filmas “Zelta Zirgs” režisoram Reinim Kalnaellim šī ir pirmā pilmetrāžas animācijas filma. Līdz šim režisējis animācijas īsfilmas “Kad āboli ripo”, “Joka pēc alfabēts”. Reinis ieguvis bakalaura grādu Baltijas filmu un mediju skolā Tallinā, studējis FAMU filmu skolā Prāgā. Kopš 2013. gada rudens ir Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētājs.

Filmu studija RIJA dibināta 1995. gadā, un galvenās tās darbības jomas ir animācijas, dokumentālo un spēlfilmu producēšana, kā arī filmu izplatīšana Latvijā un ārzemēs. Populārākās studijas filmas ir “Lote no izgudrotāju ciema”, “Lote un Mēnessakmens noslēpums”, “Joka pēc AlfaBēts”. “Norīt krupi” un spēlfilma “Miglā” piedalījušās Kannu festivāla konkursa programmās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu ko biju uz filmu un jāsaka ka bija to bija vērts. Vizuālais stils RIJAI, joprojām, ir saglabājies tāds kāds tas ir bijis + papildus ieguvis šādus tādus jauninājumus. Patīkami arī ka kopējā sižeta vadlīnija nav pārslogota – nav bezjēdzīgas saspietas un viss ir samērā vienkārši kā tam arī bija jābūt. Bet muzikālā daļa likās tāda nedaudz līdz galam nenovesta, kā arī kopējais ieskaņojums mazliet lika vēlēties ko labāku. Varbūt filma ir vairāk paredzēta ārzemēm un ārzemju ieskaņojums ir labāks? Brīžam likās ka balss skan tad kad tēls ir visu pateicis. Varbūt pats neko nesaprotu no veidotāja nodomiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+