×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

Filmai “Sārtulis” balva Kanādā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Filmu studijas “Animācijas Brigāde” animācijas filma “Sārtulis” (režisore Dace Rīdūze) saņēmusi Jauniešu žūrijas balvu kā labākā īsfilma “Freeze Frame”, LA.lv uzzināja studijā.

Turklāt kopā ar citām animācijas filmām no Baltijas valstīm, filma “Sārtulis” iekļuva arī kategorijā labākā īsfilmu programma (Best Short Film Program: Animated Fun from the Baltic Countries)
Arī citas filmu studijas “Animācijas Brigāde” filmas “Tornis”, “Korida”, “Vāsa” (režisors Jānis Cimmermanis) iekļautas tajā pašā programmā, kura vinnēja skatītāju balvu kā labākā īsfilmu programma.

Festivāls norisinājās no 1.-8.martam Kanādā, Vinipegā.

Leļļu animācijas filma “Sārtulis” veidota pēc ilustratores un rakstnieces Margaritas Stārastes- Bordevīkas pasaku grāmatas motīviem. Šis ir stāsts par sarkano krāsu zīmuli, kurš no mākslinieces galda nokļūst nepabeigtas bilžu grāmatas savādajā pasaulē. Te viņu pārsteidz gan tikšanās ar Rasēniem, Mežulītēm, Zāles vīriņiem, gan dažādas ķibeles un likstas. Tā ir aizraujoša iespēja Sārtulim iejusties citādās dzīves lomās. Tikai bez sarkanās krāsas viss šķiet dīvains. Lai bilžu grāmata tiktu pabeigta, ir nepieciešams ikkatras zīmuļkrāsas pieskāriens, un jaunie draugi palīdz Sārtulim atgriezties mājās…

Režisore Dace Rīdūze ir ekranizējusi vairākas mākslinieces zīmētās pasakas: “Zīļuks” (2010.); “Sārtulis” (2013) un “Kraukšķītis”(2014.), bet pavisam drīz skatītājus priecēs vēl viena pēc M. Stārastes pasakas motīviem veidota filmiņa “Zaķu lielā diena”, kura piedzīvos TV pirmizrādi aprīļa sākumā Latvijas Televīzijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+