Uncategorized

Filmas “Šķērsiela” jubilejas seanss 0

Foto – LETA

Kinoteātrī “Splendid Palace” pirmdien, 15.aprīlī plkst. 18:00 notiks dokumentālās filmas “Šķērsiela” jubilejas seanss, kam sekos saruna ar filmas autoriem un kino pētniekiem par filmas nozīmi Latvijas kultūrā un sabiedrībā 80. gadu beigās un mūsdienās.

Filma “Šķērsiela” seko tāpat sauktās Pārdaugavas ieliņas iedzīvotāju raibajām ikdienas gaitām pārmaiņu laikos – 80. gadu beigās, kad padomju sistēma ļogās un brūk. Emocionālais un humorpilnais vērojums bija trāpīgs laikmeta un sabiedrības spogulis un iekaroja skatītāju sirdis kinofestivālos no Eiropas valstīm līdz Japānai un ASV, kļūstot par vienu no pirmajām tik plaši ceļojušajām Latvijas filmām. “Šķērsiela” ir arī vienīgā Latvijas filma, kas saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu (1989), un viena no 12 kinolentēm, kas iekļauta Kultūras kanonā.
Desmit gadus vēlāk režisors un operators Ivars Seleckis un scenārija autors Tālivaldis Margēvičs atgriezās Šķērsielā, lai uzņemtu ne mazāk populāro tās turpinājumu “Jaunie laiki Šķērsielā”, bet šogad 4.maijā pirmizrādi piedzīvos filmu cikla trešā daļa “Kapitālisms Šķērsielā”.

 

Ieeja bez maksas.

LA.lv