×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

“LA” ieskatās jaunās LTV daudzsēriju videofilmas “Māja pie ezera” tapšanas aizkulisēs

Foto - Vita DauksteFoto - Vita Daukste

Šobrīd Alsungā intensīvi norit Latvijas Televīzijas jaunās daudzsēriju videofilmas “Māja pie ezera” filmēšana. Projektu LTV finansē no sava budžeta, un tā sižeta pamatā ir pielāgojums pēc slavenās poļu rakstnieces Malgožatas Kaličinskas grāmatas motīviem. Filmas veidotāji sola, ka stāsts būs mūsdienīgs, notikumiem bagāts un intriģējošs un tas vēstīs, kā mainās sievietes dzīve vienas vasaras laikā.


Iebraucot Alsungā, nekur nav redzamas kameras vai filmēšanas rekvizīti. Tomēr, kā izrādās, viss Alsungas ciemats teju ir kļuvis par filmēšanas laukumu. Laikā, kad ciemojāmies Alsungā, filmēšana notika Svētā Miķeļa Romas katoļu baznīcā, pie kuras ārpusē saliktas gaismas dažāda lieluma statīvos. Filmas producente Arta Ģiga teic, ka tie speciāli novietoti, lai baznīcas iekštelpās būtu labāks apgaismojums. Pirms ejam iekšā baznīcā, mūs instruē, ka aiz sevis noteikti jāaizver durvis, citādi varam izlaist visus dūmus, kas speciāli sapūsti tās iekštelpās. “Vakar šeit svinējām kāzas, bet šodien notiek kora koncerts,” stāsta A. Ģiga. Lai gan žurnālisti mēģina izdibināt, kas nu precēsies, tas neizdodas. Arta vien atklāj, ka vakar notikušajos masu skatos pārējo novadnieku vidū īpaši uzteicamas bijušas suitu sievas ar skanīgajām balsīm.

Tā kā filmēšana Alsungā norit jau kopš jūnija, darba grupa dzīvo Alsungas vidusskolā, kas nu kļuvusi par viņu otrajām mājām. “Iedomājieties, Alsungas vidusskola ir vienīgā skola Latvijā, kurā ir veikals,” pavēsta Arta Ģiga. Skolā izvietotajās aktieru ģērbtuvēs dažādu krāsu apģērbi atraduši savu vietu uz drēbju pakaramajiem, šeit glabājas arī vairāki desmitu kastu ar dažādiem atribūtiem un aksesuāriem. Producente atzīst, ka tajā visā grūti orientēties, bet to perfekti paveic stilistes. Arta rāda ornātus – priesteru tērpus dažādās krāsās, kas filmas vajadzībām aizlienēti no privātkolekcijas. Dodamies pa klašu telpām, kas pārtapušas te par grimētavu aktieriem, te – par nelieliem dzīvoklīšiem un darba birojiem. “Mums te ir gluži kā Dziesmu svētkos,” atzīst Arta. Esot pat tik glauni, ka gandrīz katrs var gulēt savā klases telpā. Alsungas vidusskolā nodrošināts viss dzīvošanai nepieciešamais, ir dušas un pat veļasmašīna. Šeit arī aktieri tiek ēdināti. Reizēm, ja agrā filmēšana, brokastis pasniedz pat piecos no rīta.

Lai gan filmēšana paredzēta arī Rīgā, pašlaik viss darbs notiek tieši Alsungā. Tās centrā viss ir vienuviet, līdzās atrodas ne vien baznīca un skola, bet arī veikals SIA “Veiksme,” kura nosaukums nav izdomāts, kā arī aktiera Ginta Grāveļa filmā atveidotā daktera Jāņa Ulpes doktorāts un citas ēkas. Taču, lai tiktu uz citām filmēšanas vietām Alsungā, ar mašīnu jādodas pa zemes ceļiem vismaz sešus kilometrus. Viena no filmēšanas vietām ir Stūrīša krusts, kas izvēlēts ne tikai tāpēc, lai atspoguļotu maija dziedājumus, bet arī kā vieta, kur ir krustceles. Savukārt māja “Ezerkukšas” izvēlēta ne tikai tādēļ, ka atrodas ezera krastā, bet arī tāpēc, ka tai ir savdabīgi sabrucis šķūnītis, ko no bojāejas nodrošina divi milzīgi suitu skapji. Šajā mājā dzīvos aktrises Aurēlijas Anužītes tēls, kura filmā rakstīs dzeju. Kā izrādās, arī “Ezerkukšu” saimniece Zaiga Gulbe pati raksta dzeju. Otra galvenā ēka, ko redzēsim filmā un kurā dzīvos aktrises Katrīnas Pasternakas atveidotais tēls, ir “Krūgas”. Oriģināli mājas nosaukums ir “Deksnieki” un tās īstā saimniece ir dzejnieka Jāņa Petera māsa Gunta Kripēna. “Protams, dzīvesveids nedaudz pamainījies filmēšanas dēļ. Mums tas ir neparasts piedzīvojums,” atzīst mājas saimniece.

UZZIŅA

LTV daudzsēriju videofilma “Māja pie ezera”

 Režisors Armands Zvirbulis, operators Haralds Vecvagars, scenāriste Aiva Birbele, mūzikas autors – Kristaps Krievkalns.

 Galvenajās lomās: Sandra Kļaviņa, Andris Keišs, Katrīna Pasternaka, Tālivaldis Lasmanis, Gints Grāvelis, Inese Kučinska u. c.

 Uz televīzijas ekrāniem filma iznāks 26. septembrī; tā būs ekranizēta 13 sērijās, katra 50 minūtes gara.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+