×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. maijs, 2017
Drukāt

Filmēšanas laikā izgāja no rāmjiem: Madonas skolas direktoram rājiens (1)

Ekrānšāviņš no "Bez tabu" sižetaEkrānšāviņš no "Bez tabu" sižeta

Madonas 2.vidusskolas direktoram Valentīnam Rakstiņam (No Sirds Latvijai), kad viņš atgriezīsies no darba nespējas, tiks izteikts rājiens par uzvedību TV3 raidījuma “Bez Tabu” sižeta laikā par viņa pārkāpumiem Madonas 2.vidusskolā, aģentūru LETA informēja Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters (Vienotība).

Dome ir izskatījusi jautājumu par Rakstiņa uzvedību TV3 raidījuma “Bez Tabu” sižeta laikā un lēmusi ļaut izpilddirektoram izteikt rājienu Rakstiņam. Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts norādīja, ka lēmumam ir ieteikuma raksturs, taču apliecināja, ka izteikts rājienu deputātam, kad tas atgriezīsies no darba nespējas.

Par pārkāpumiem, kuru dēļ Madonas 2.vidusskolā vispār ieradās žurnālisti, aizvien notiekot pārbaude, bet Rakstiņa darba nespējas dēļ arī tā ir ieilgusi, jo tālākai izmeklēšanai nepieciešams arī direktora paskaidrojums, aģentūru LETA informēja Vilšķērsts.

Vilšķērsts arī pieļāva, ka Rakstiņš varētu pārsūdzēt domes lēmumu par rājiena izteikšanu, balstoties uz direktora izteikumiem vietējā laikrakstā “Stars”. Pats Rakstiņš aģentūrai LETA šo apgalvojumu nedz apstiprināja, nedz noliedza, sakot: “Kad būs, tad redzēsiet.”
Nav zināms, kad Rakstiņš atgriezīsies no darba nespējas, un saukt skolas direktoru pie atbildības iespējams tikai pēc tam, pavēstīja Ceļapīters.

Pašlaik apvienotās Madonas 1. un 2.vidusskolas jaunā direktora amatam ir pieteikušies četri kandidāti, un to vidū nav Rakstiņa, pavēstīja Ceļapīters. Līdz nākamajai domes sēdei plānots izvērtēt iesniegtos pieteikumus, lai varētu attiecīgi strādāt pie skolu reorganizācijas.

LETA jau ziņoja, ka 16.martā TV3 raidījums “Bez Tabu” atklāja, ka Madonas 2.vidusskolas direktors savas vietnieces amatā iecēlis sievu, kā arī pieņēmis darbā sievas māti un māsu, kā arī savu dēlu un sievas māsas dēlu. Tāpat raidījums vēstīja, ka par spīti nelielajam skolēnu skaitam Madonas 2.vidusskolā Rakstiņu ģimene saņem lielāku algu kā citu skolu vadītāji, privātiem mērķiem izmanto skolas telpās esošās saunas un atlaiduši no darba sev netīkamus skolotājus.

Madonas novada dome veiks sīkāku pārbaudi par Rakstiņa rīcību, nodarbinot skolā savus radiniekus, aģentūrai LETA pavēstīja Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. Viņš atzina, ka zinājis par radinieku nodarbināšanu, algu pacelšanu, saunām skolā un Rakstiņa nesaskaņām ar skolotājiem, taču nespēja paskaidrot, ko dome darījusi, lai atrisinātu radušās aizdomas par Madonas 2.vidusskolas vadības rīcību.

Tāpat vēstīts, ka Madonas novada pašvaldība pērn 31.martā pieņēma lēmumu par Madonas pilsētas 1.vidusskolasun Madonas pilsētas 2.vidusskolas reorganizācijas sākšanu, izveidojot Madonas pilsētas vidusskolu. Lēmumā noteikts, ka reorganizācija tiks pabeigta ne vēlāk kā 2017.gada 31.jūlijā. Madonas novada pašvaldība 2017.gada 23.februārī arī apstiprinājusi abu Madonas vidusskolu reorganizācijas plānu, savukārt IZM reorganizāciju ir saskaņojusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. REDZ KĀ PAR LAMĀŠANOS DIEVINŠ UZSUTIJA VESELIBAS PROBLEMAS UN PIE TAM I RADOS NAV ARI MEDIKI AMBULANCĒ?

Draugiem Facebook Twitter Google+