×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
20. marts, 2014
Drukāt

Filmu cikls vedīs uz Sibīriju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 25. marta LTV1 sāks izrādīt filmu studijas “SB” dokumentālo filmu sēriju “Tālā zeme – Sibīrija”, informē Latvijas Televīzija.

Pavisam tapušas astoņas sērijas, un katra no tām pievēršas kāda cilvēka vai ģimenes likteņa gaitām tālās Sibīrijas vietās, par kurām maz zināms, bet kurās dzīvojuši un strādājuši izsūtītie Latvijas iedzīvotāji.

Studijas “SB” un fonda “Sibīrijas bērni” filmas jau iepriekš uzrunājušas plašu auditoriju, atklājot mazāk zināmas vēstures detaļas, sekojot bez vainas sodīto, represēto cilvēku likteņiem skarbo notikumu ēnā. (Filmas “Bērnības zeme Sibīrija”, “Sibīrijas bilance”, “Agapitova un izglābtie”, “Piemini Sibīriju”, “Igarka, Cerība un Taurenis”, “Reiz bija Sibīrija”, “Atcerēties vai aizmirst” u.c.).

Kopš 2006.gada tiek rīkotas ikgadējas ekspedīcijas uz Sibīriju. Tālajā, skarbajā zemē izsūtītie un viņu radinieki meklē 1941. un 1949. gada izsūtījuma vietas un aizgājušo tuvinieku apbedījumu vietas. Dokumentāli vēsturiskajam filmu ciklam par pamatu ņemti materiāli no 2012. un 2013.gada braucieniem.

Filmu producente un režisore – Dzintra Geka, operators – Aivars Lubānietis. Pirmās divas sērijas “Magadana un Susumana” LTV1 būs skatāmas 25. martā, plkst. 22.00. Pārējās sērijas tiks demonstrētas no 27. marta līdz 8. maijam ik ceturtdienu, plkst. 19.25.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+