×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. marts, 2016
Drukāt

Filmu festivāls “2Annas” dodas Latvijas tūrē

Foto - LetaFoto - Leta

Ilustratīvs attēls

21. Rīgas Starptautiskā filmu festivāla “2ANNAS” “PROJEKTORS” šī gada pavasarī viesosies septiņās Latvijas pilsētās, lai jauniešus iepazīstinātu ar jaunākajām Baltijas īsfilmām un sniegtu ieskatu īsfilmu veidošanā.

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls “2ANNAS”, jau kopš 2007. gada, sezonas sākumā dodas Latvijas tūrē, lai dažādos Latvijas reģionos demonstrētu īpaši atlasītu iepriekšējā gada festivāla īsfilmu programmu, tādējādi mazinot kultūras centralizāciju Rīgā un strādājot pie kino kultūras attīstīšanas Latvijas novados. Šāda Latvijas tūre jau kļuvusi par neatņemamu festivāla sastāvdaļu un 2011. gadā ieguvusi nosaukumu ‘PROJEKTORS”.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu veiksmīgo sadarbību, 2016. gadā “2ANNAS” “PROJEKTORS” uzmanība tiek vērsta tieši uz vidusskolu jauniešiem, tādējādi sniedzot savu ieguldījumu kino izglītībā Latvijā. Līdzās jau ierastajai īsfilmu programmas demonstrēšanai, “2ANNAS” “PROJEKTORS” 2016. gada programmā ir iekļautas īsfilmu veidošanas meistarklases, kas jauniešiem sniegs iespēju apgūt zināšanas par īsfilmu veidošanu un praktiski apgūt filmēšanas pamatus. “2ANNAS” “PROJEKTORS” meistarklašu mērķis ir padziļināt jauniešu zināšanas un interesi par kino, tai skaitā specifisko īsfilmas žanru, kā arī attīstīt iemaņas vizuāli prezentēt sabiedrībā aktuālas tēmas. Meistarklašu ietvaros jaunieši tiks aicināti prezentēt un attīstīt idejas par tēmu “TOLERANCE”, kas izvēlēta, vadoties pēc festivāla “2ANNAS” 2016. gada fokusa tēmas “KLEJOTĀJI”, kas sasaucas ar šobrīd pasaulē aktuālajiem imigrācijas un integrācijas jautājumiem.

Meistarklases vadīs režisors Reinis Spaile, kas 2015. gadā par savu filmu “Tukšās zemes ritmi” ieguva “2ANNAS” Baltijas īsfilmu konkursa diplomu, un operatori Jānis Indriks un Jānis Jurkovskis.

“2ANNAS” “PROJEKTORS 2016” komanda viesosies septiņās Latvijas mācību iestādēs: Zemgales vidusskolā (29. martā), Aizputes vidusskolā (30. martā), Ventspils Valsts 1. ģimnāzijā (31. martā), Aizkraukles novada ģimnāzijā (12. aprīlī), Krāslavas Valsts ģimnāzijā (13. aprīlī), Gulbenes novada valsts ģimnāzijā (14. aprīlī) un Cēsu Valsts ģimnāzijā (15. aprīlī).

Sadarbībā ar Rīga TV24, trīs labāko meistarklašu īsfilmu autori tiks aicināti savus darbus prezentēt un izrādīt televīzijā.

Projekts top sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu, Vides Filmu Studiju, Arkogints Camera Rental, Rīga TV24, mākslinieku darbnīcu un rezidenču centru “Serde”, jauniešu “Ideju māju”, Tehniskās jaunrades namu “Annas 2” un Virtuālo Studiju “URGA”.

Par festivālu:

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS” ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+