×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. jūnijs, 2015
Drukāt

Filmu “Mans tēvs baņķieris” rādīs arī vasarā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Filmu studijā “Mistrus Media” tapusī filma “Mans tēvs baņķieris”, kas kļuvusi par vienu no pēdējo gadu skatītākajām latviešu dokumentālajām filmām, tiks izrādīta arī vasaras sezonā – no 19. jūnija tā būs skatāma kinoteātros “Cinamon”, “Ksuns”, kā arī jaunajā kino kafejnīcā “Film Noir”, kas atrodas kinoteātrī “Splendid Palace”, LA.lv uzzināja studijā.

Režisores Ievas Ozoliņas filma ir autobiogrāfisks detektīvstāsts, kurā režisore seko līdzi sava tēva TOP Bankas prezidenta Borisa Osipova gaitām 90. gados, līdz brīdim, kad viņš 1994. gadā pazuda ar sešiem miljoniem noguldītāju naudas. Visus šos gadus viņa liktenis un atrašanās vieta nebija zināma, līdz pirms trim gadiem Interpols paziņoja, ka Malaizijā pieteicies cilvēks ar tēva vārdu un personas kodu.

Filmas skatītāji to pozitīvi novērtējuši sociālajā vietnē “Twitter”. Einārs Cilinskis raksta: “”Mans tēvs baņķieris” izcila filma, varētu pasaulē rādīt.” Eva Ikstena: “Gaidīju, ka treileris ir labāks par filmu, bet bija otrādi. “Mans tēvs baņķieris” jāredz.” Džeina Tamuļeviča: “”Mans tēvs baņķieris” – tiešām jaudīga un dziļi personiska. Pamatīgi aizķēra.” Juris Millers: “Paldies filmas “Mans tēvs baņķieris” komandai par uzdrīkstēšanos atklāt dziļi personisku likteņstāstu – vēstures liecību! Izcili personiski!” Zane Peneze: “Tūkstoškārt bravo filmas “Mans tēvs baņķieris” komandai! Bija vērts šos gadus nepacietīgi gaidīt. Īsts cilvēka stāsts aiz ziņu virsrakstiem.”

Filmas režisore un scenāriste ir Ieva Ozoliņa, operators Aleksandrs Grebņevs, montāžas režisore Linda Olte, attīstības un filmēšanas posma producente Līga Gaisa, izpildproducente Madara Kalniņa, producents Gints Grūbe. Filma tapusi ar ES programmas Media, Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+