×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. decembris, 2015
Drukāt

Filmu “Modris” atzinīgi novērtējuši arī ASV skatītāji

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar filmas “Modris” pēdējo seansu Losandželosā 14. decembrī noslēdzās tās atpazīstamības veicināšanas kampaņa ASV, kā arī šī gada ASV Kinoakadēmijas filmu vērtēšanas maratons, kura mērķis – atlasīt tās 2015. gada filmas, kuras tiks nominētas vienai no pasaulē nozīmīgākajām kinematogrāfijas balvām – Oskars, LA.lv uzzināja studijā “Red Dot Media”.

Kopumā pusotra mēnešus ilgās kampaņas laikā filma Losandželosā tika izrādīta septiņos seansos, kuri tika labi apmeklēti un trijos no tiem piedalījās arī filmas režisors Juris Kursietis.

“Galvenais, ko no šīs pieredzes ņemu līdzi, ir bieži sastaptais komentārs, ka savu Modri dzīves laikā saticis gandrīz katrs no kinoakadēmijas biedriem. Filma aizkustināja ne vienu vien skatītāju, un Kristers (Pikša) izpelnījās uzslavas par savu tēlojumu,” stāsta režisors.

Pēcfilmas komentāros tika slavēta gan filmas reālistiska noskaņa, gan tematikas aktualitāte. Režisors uzsver, ka tematika nepavisam nav jauna, taču aktualitāti nezaudē tādēļ, ka ik dienu kāds kļūst par pusaudzi.

Līdz janvārim tiks apkopoti Kinoakadēmijas žūrijas locekļu vērtējumi un paziņotas deviņas filmas, kuras cīnīsies par piecām Oskara nominācijām. Savukārt šīs piecas filmas plašākai publikai izziņos februāra vidū. Par nomināciju kategorijā “Labākā ārzemju filma” līdz ar mūsu pašu režisora Jura Kursieša filmu “Modris” cīnās vēl 79 filmas no dažādām pasaules valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+