Mobilā versija
+10.3°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
1. novembris, 2013
Drukāt

Filmu nozares profesionāļi izsaka neuzticību Filmu padomei

Foto - LetaFoto - Leta

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Gints Grūbe piedalās preses konferencē, kurā informē par Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotās ziņu platformas attīstību.

Liela daļa filmu nozares profesionāļu atbalsta Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas 17. oktobra lēmumu paredzēt finansējumu no programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” SIA Studija F.O.R.M.A spēlfilmas “Dvēseļu putenis” ražošanas sagatavošanai un filmēšanas pirmajam posmam.

Izsakām neuzticību Ginta Grūbes vadītajai Filmu padomei, kā arī Nacionālā kino centra direktorei Ilzei Gailītei-Holmbergai par apzinātu cenšanos maldināt sabiedrību un radīt nepatiesu priekšstatu par noskaņojumu filmu veidotāju vidē.

Esam gandarīti, ka Saeimas komisija radusi papildus iespēju piešķirt nozarei līdzekļus, un mūsu kolēģiem būs iespēja pilnvērtīgi realizēt lielu, ambiciozu un Latvijas simtgades kontekstā nozīmīgu projektu. Komisijas lēmums, tāpat kā nesen pieņemtais Filmu likums, uzrāda būtisku pagriezienu varas attieksmē pret nozīmīgu kultūras nozari – latviešu kinematogrāfiju, kura gadiem ilgi ir bijusi atstāta novārtā. Tas ir cerīgs sākums un, mūsuprāt, pareizs virziens ieilgušās krīzes pārvarēšanā.

Vienlaicīgi aicinām Kultūras ministriju uzsākt reorganizāciju filmu nozares pārvaldē, lai saskaņā ar nozares stratēģiju, kura ir ietverta jaunajās kultūrpolitikas pamatnostādnēs 2014. – 2020. gadam “Radošā Latvija”, uz Nacionālā Kino centra bāzes izveidotu Latvijas Filmu institūtu, līdzīgu tiem, kādi sekmīgi darbojas mums kultūras ziņā tuvajās Ziemeļvalstīs un arī daudzviet citur Eiropā.

Aigars Grauba

Arvīds Krievs

Dzintra Geka

Māris Putniņš

Andrejs Ēķis

Vilnis Kalnaellis

Jānis Vingris

Roze Stiebra

Ansis Bērziņš

Ivars Seleckis

Jānis Streičs

Pievienot komentāru

Andris Keišs: Kļūstu nervozs, ja darba ir maz27. martā Teātra muzejā norisināsies Teātra dienas balvu pasniegšanas ceremonija, ko jau daudzus gadus rīko Latvijas Teātra darbinieku savienība sadarbībā ar Eduarda Smiļģa Teātra muzeju. Šajā dienā balvu saņems arī Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs.
Draugiem Facebook Twitter Google+