foot: bkventspils.lv

Fināls sākas ar iespaidīgu BK “Ventspils” uzvaru 0

“Ventspils” komanda pirmajā “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas mačā ar 90:61 (13:12, 23:8, 27:21, 27:20) savā laukumā trešdien sagrāva pašreizējos valsts čempionus “VEF Rīga”.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

“Ventspils” komandas rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija amerikāņu aizsargs Villijs Kemps, bet 13 guva viņa tautietis Lorenco Viljamss, visus savus punktus gūstot pirmajā puslaikā.

Tikmēr “VEF Rīga” labā 13 punktus guva Entveins Robinsons, bet 12 pievienoja Kristaps Janičenoks.

Pirmā ceturtdaļa starp abām vienībām aizritēja līdzvērtīgā cīņā, tai noslēdzoties ar 13:12 par labu ventspilniekiem. Otrā ceturkšņa ievadā ar teicamu individuālu sniegumu izcēlās Viljamss, kurš, gūstot septiņus punktus, izvirzīja mājiniekus vadībā ar 20:14. Turpinājumā rīdziniekiem pagalam neveicās ar punktu gūšanu, bet trīsarpus pirms puslaika beigām “Ventspils” panāca jau 16 punktu pārsvaru (31:15).

Tiesa, puslaika izskaņu abas komandas aizvadīja jau līdzvērtīgāk, ejot pārtraukumā pie rezultāta 36:20.

Sākoties otrajam puslaikam, “Ventspils” turpināja punkts pa punktam audzēt savu pārsvaru, līdz 25.minūtē tas pēc Džeraja Grānta metiena pirmo reizi sasniedza 20 punktus (50:30). Arī mača turpinājumā rīdziniekiem neizdevās atrast pretargumentus, lai varētu pat cerēt uz cīņas izlīdzināšanu.

Mājinieki turpināja gana precīzi uzbrukt arī ceturtajā ceturtdaļā, bet 33.minūtē Dāvis Lejasmeiers ar precīzu tālmetienu pirmo reizi palielināja “Ventspils” pārsvaru līdz 30 punktiem (76:45), izšķirot mača likteni.

Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām “Ventspils” izvirzījušies vadībā ar 1-0.

Otrais mačs piektdien notiks “Arēnā Rīga”, bet svētdien abas komandas atkal tiksies Ventspilī. Pēc tam ceturtā cīņa 14.maijā notiks “Arēnā Rīga”.

Šīs abas komandas Latvijas čempionāta finālsērijā tiekas ceturto gadu pēc kārtas. Iepriekšējos trijos allaž uzvarējuši rīdzinieki.