×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. augusts, 2013
Drukāt

Finālspēle bija jautra


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš šogad jau otro reizi izcīnījuši zelta medaļas pludmales volejbola “Grand Slam” turnīrā. Krievijas galvaspilsētā Maskavā viņi finālmačā ar 2:0 (21:17, 21:16) apspēlēja brazīliešus Emanuelu Regu un Evandro Gonsalvešu Oliveiru, nopelnot 33 tūkstošus ASV dolāru balvu, kā arī 800 punktus pasaules rangā, kurā Aleksandrs un Jānis ir līderi.


Pludmales volejbolam brazīliešu izpildījumā arvien piemīt augsta kvalitāte, turklāt Evandro izceļas ar varenu augumu – 2,10 metri. Tādēļ pārsteidz latviešu uzvaras šķietamais vieglums. Abi seti aizritēja samērā līdzīgi – sākumā Brazīlijas duets izvirzījās vadībā ar 4:2, pēc tam Samoilovs un Šmēdiņš panāca 5:4 par labu sev un pārsvaru pamazām pieaudzēja. “Vienmēr interesanti spēlēt pret kādu, kurš garāks par tevi,” pēc cīņas stāstīja Jānis Šmēdiņš. “Tas ir kā izaicinājums, un vienmēr vēlos uzvarēt. Šogad finālā spēlējām jau piekto reizi un iepriekšējās trijās zaudējām, tādēļ kaut kas bija jāmaina. Kad esi iekļuvis finālā, nedrīkst domāt par uzvaru, jādomā par cīņu. Līdz šim finālmačos diezgan stipri nervozējām, bet šodien mums bija jautri, un paši redzat, kas no tā iznācis.” Aleksandrs Samoilovs bija nedaudz citās domās: “Kad uzvari pirmo reizi, no tevis to neviens nav gaidījis, taču katrā nākamajā mačā ņemt virsroku ir krietni vien sarežģītāk. Šis zelts mums nāca krietni grūtāk nekā pirmais Argentīnā.”

“Grand Slam” turnīrā Argentīnas pilsētā Korjentesā viņi 26. maijā uzvarēja divu setu finālmačā pret amerikāņiem Džeikobu Gibu un Keisiju Patersonu (21:16, 21:19). Pēc tam Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš finālā iekļuva līdzīgos turnīros Hāgā (Nīderlande) un Romā (Itālija), augusta sākumā – arī Eiropas čempionātā Klāgenfurtē (Austrija). Taču mājās atgriezās ar sudraba medaļām.

Maskavā bronzas mačā brazīlieši Rikardo Santušs un Alvaru Filju ar 2:0 (21:15, 21:14) pārspēja mūsējiem pāri nodarījušos austriešus Lorencu Petušnigu un Aleksandru Horstu – vienīgos, kuriem šajā turnīrā bija zaudējuši Aleksandrs un Jānis. Pēc tam Petušnigs un Horsts uzveica arī Ruslanu Sorokinu un Tomu Šmēdiņu, piespiežot viņus izstāties no turnīra ar dalītu 17. vietu. Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Solovejs, sadarbību atjaunojuši pēc gada pārtraukuma, Maskavā nekvalificējās pamatturnīram.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+