×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. maijs, 2012
Drukāt

“Financial Times”: Latvijas iedzīvotāji nevēlas eiro ieviešanu

eiro_moneta3

Lielbritānijas finanšu laikraksts “Financial Times” (FT) apgalvo, ka Latvijas valdības mērķis 2014.gadam janvārim pievienoties eirozonai nav populārs iedzīvotāju vidū. Savukārt izdevuma piesaistītā komentētāja kā Latvijas nacionālo valūtu minējusi levus.

FT komentētājs atzinīgi novērtē starptautiskās reitingu aģentūras “Standart & Poor’s” otrdienas lēmumu paaugstināt Latvijas kredītreitingu līdz investīciju līmenim un paziņojumā izteikto atzinību valdības panāktajam progresam krīzes pārvarēšanā.

Vienlaikus laikraksts atsaucas uz “Eurasia Group” analītiķes Otīlijas Simakovas otrdien izdoto komentāru par ekonomisko situāciju Latvijā un valdības mērķiem.

Simakovas komentārā par Latviju gan rakstīts, ka Latvijas nacionālā valūta ir levs.

Dombrovska administrācija veiksmīgi virzās uz mērķi iestāties eirozonā, izpildot četrus no pieciem kritērijiem – budžeta deficīts, valsts parāds, valsts valūtas kurss un ilgtermiņa procentu likmes, taču inflācijas problēma vēl ir palikusi. Arī šajā jomā ir panākts progress – martā patēriņa cenu indekss gada griezumā bija 4,1%, salīdzinot ar Māstrihtas kritērijos noteikto 3,1%, teikts Simakovas komentārā.

Ņemot vērā ekonomisko lejupslīdi Eiropas Savienībā (ES) un tās sarežģītās prognozes, aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāji apšauba, vai dalība eirozonā patiešām nesīs tos labumus, ko sola Dombrovskis, un par kādu cenu. Marta beigās veiktās domas aptaujas liecina, ka pret eiro ieviešanu ir 55% iedzīvotāju, bet 30% atbalsta eiro ieviešanu.

Pēc Simkovas domām, iestāšanos eirozonā vajadzētu vērtēt Latvijas iespēju kontekstā. Līgums par iestāšanos ES Latvijai nosaka, ka līdz ar Māstrihtas kritēriju izpildi Latvijai ir jāpievienojas eirozonai.

“Levi ir piesaistīti eiro kopš 2005.gada janvāra.Un Latvija ekonomiskās recesijas laikā 2008.-2009.gadā izvēlējās aizstāvēt savu piesaistīto kursu, nevis devalvēt valūtu,” raksta Simakova.

“Šī soļa politiskā cena bija sāpīgi taupības pasākumi un sāpīgas iekšējas reformas. Iestāšanās eirozonā tagad uzstādīts kā mērķis trīs gadus stingrajā budžeta disciplīnai.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+