×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. februāris, 2016
Drukāt

Seksam vairs neder? Jāizņem orgāni! “Mājas Viesis” pēta “Islāma valsts” finansējuma avotus (5)

Foto - VIDAPRESSFoto - VIDAPRESS

Grupējuma, ko tagad dēvē par “Islāma valsti” un kas diemžēl iespaido nu jau visas cilizētās pasaules dienaskārtību, kaujinieku sastāvā ir aptuveni 80 000 cilvēku. Šo kontingentu veido vismaz 80 pasaules valstu pilsoņi, tostarp arī no Francijas, Britānijas, Vācijas, ASV, Kanādas, Krievijas, Marokas, Saūda Arābijas un citām valstīm. Iespējams, ka ierindā ir arī kāds no Latvijas. Kas finansē šo “valsti”, kādi ir tās pastāvēšanas avoti?

Grupējuma tapšana un attīstība

Lai varētu labāk saprast, kas īsti ir šis veidojums un tā darbības izpausmes, tostarp arī finansiālais nodrošinājums, neliels ieskats “Islāma valsts” tapšanas vēsturē.

Grupējums radies 2006. gada oktobrī Irākā, kad vairāki radikālie sunnītu formējumi ar “Alkaida” apakšvienību priekšgalā saplūda kopā, nodēvējot sevi par “Irākas islāma valsti” (“IIV”). Grupējums pieņēma arī savu konstitūciju jeb “Paziņojumu cilvēcei par Islāma valsts izveidošanu”, par savu mērķi izvirzot Irākas sunnītu daļas iekarošanu un tās pārvēršanu militarizētā valstiskā veidojumā.

2010. gadā par “IIV” emīru kļuva viens no “Alkaida” līderiem Irākā Abu Bakts al Bagdadi. 2013. gada aprīlī, saplūstot divām “Alkaida” filiālēm Irākā un Sīrijā – “Irākas islāma valsts” un sīriešu “Džebhat an Nusra” –, izveidojās grupējums, ko nodēvēja par “Irākas un Levantes islāma valsti” (“ILIV”), kas par savu uzdevumu jau izvirzīja islāma emirāta izveidošanu Irākas, Sīrijas un Libānas teritorijās.

“ILIV” kaujinieki nodeva zvērestu par uzticību “Alkaida” līderim Amanam az Zavahirī. Taču 2013. gada novembrī saistībā ar nepārejošām irākiešu un sīriešu grupējumu nesaskaņām Zavahirī pieņēma lēmumu par “ILIV” izformēšanu, lai abi grupējumi turpmāk varētu darboties pilnībā neatkarīgi viens no otra – katrs “savā” teritorijā, proti, Irākā un Sīrijā. 2015. gada septembrī Zavahirī nāca klajā ar aicinājumu tomēr vismaz kopīgā frontē uzstāties pret “krustnešiem un ateistiem”.

2014. gada jūnijā “ILIV” kaujinieki ieguva savā kontrolē vairākas naftas atradnes Irākas pilsētu Mosulas un Kirkūkas apkaimē. Viņi ieņēma arī vairākas militārās bāzes Irākā, iegūstot savā rīcībā lielu daudzumu ieroču un militārās tehnikas, ieskaitot amerikāņu ražojuma pārnēsājamos zenītraķešu kompleksus, tankus, bruņutransportierus un haubices. ASV specdienesti ziņojuši, ka kaujinieku rīcībā esot arī ķīmiskie ieroči un ka viņi jau vairākkārt izmantojuši iprītu un hloru saturošas kaujas vielas Sīrijā un Irākā. Tiesa, tam vēl nav gūts neviens vērā ņemams pierādījums.

2014. gada 29. jūnijā “ILIV” pasludināja par “Islāma kalifāta” izveidošanu iekarotajās Irākas un Sīrijas teritorijās, bet par kalifu iecēla organizācijas līderi Bagdadi. Tad arī pieņēma lēmumu saistībā ar grupējuma pārdēvēšanu par “Islāma valsti” (“IV”).

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Arī no Latvijas ir pazudušas sievietes. Aizbrauc uz kādu valsti strādāt par auklīti, bet pazūd. Vēlāk izrādās, ka piespiesta strādāt prostitūcijā, bet pēc tam vispār pazudusi, iespējams – orgānos. Un ir tak arī tādas aitas, kuras piekrīt strādāt kaut kādās arābu valstīs nezinot arābu valodu. Vecākiem var aizsūtīt vēsti, ka apprecējusies ar kādu arābu, bet īstenībā jau sen iesprostota bordelī. Un tas var gadīties arī Eiropas valstīs.

  2. Neticu es globalistu varas ziņām. Skaidrs, ka konfliktu uzsāka un radīja vini pasi un viņu plns ir izšķaidīt, pakļaut un savākt resursus no musulmanu pasaules.

  3. ISIS propagandas foto: lielākajā naftas glabātavā Lībijā maskējies ISIS kaujinieks ar AK-47 automātu pozē pie naftas uzglabāšanas tvertnes Sidrā.
    varbūt LA papētītu, pateicoties kam šis naftas tvertnes Lībijā nonāca ISIS rokās?

  4. Melo. Vismaz konfiscēt viņu rēķinus bankās nav nekādu grūtību. Krieviju draud atslēgt no SWIFT, bet Islāma valsts caur to netraucēti saņem ziedojumus. Arī naftas rūpalu var slēgt vienā dienā, bargi sodot nelegālās naftas pircējus. Atliek secināt, ka Islāma valsts ir dažu globālu spēlētāju projekts.

    • kas tev ko konfiscēs. Padomā tak, kas ir visa uzskaitītā pircēji. un ko tagad teiks pašmāju aptaurētie, kas bļaustījās, ka turcijā nafta nenonāk?

Draugiem Facebook Twitter Google+