Mobilā versija
Brīdinājums -5.8°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 22. janvāris, 2018
10. maijs, 2017
Drukāt

Finansējumu veselībai vēl meklēs (1)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Māris Kučinskis: "Būs grūti atrast tik strauju finansējuma pieaugumu veselībai, jo ekonomika to nevar izvilkt."

Valdība vakar atbalstīja Nodokļu politikas pamatnostādnes 2018. – 2021. gadam ar trim nosacījumiem.

Tā kā nodokļu reformas dēļ ekonomika nevarēs palīdzēt rast papildu finansējumu veselības nozarei, tās finansēšanai nāksies domāt par papildu līdzekļu piesaisti, vakar pēc valdības sēdes paziņoja Ministru prezidents Māris Kučin-
skis (ZZS).

Kučinskis atzina, ka šodien valdībā atbalstītās nodokļu reformas kontekstā viņu satrauc nodokļu politikas pamatnostādnēs ietvertais partijas “Vienotība” piedāvājums atrast ilgtspējīgu finansējumu veselības nozarei. “Tas faktiski uzliek pienākumu domāt par papildu līdzekļu piesaisti, jo nodokļu reformas rezultāti nevarēs nosegt to pieprasījumu, kas nepieciešams veselības aprūpei,” sacīja premjers.

Kučinskis norādīja, ka līdz šā gada 30. jūnijam darba grupa meklēs risinājumu veselības nozares finansēšanai, tādējādi atgriežoties pie diskusijas par veselības nozares finansēšanas sasaisti ar sociālajām iemaksām, polišu ieviešanu u. c. iepriekš izskanējušiem priekšlikumiem. “Būs grūti atrast tik strauju finansējuma pieaugumu veselībai, jo ekonomika to nevar izvilkt. Ceru uz darba grupā iesaistīto partneru priekšlikumiem un atbalstu,” pauda Kučinskis.

Valdība vakar atbalstīja valsts Nodokļu politikas pamatnostādnes 2018. – 2021. gadam ar trim nosacījumiem, no kuriem pirmais paredz rast risinājumu veselības aprūpes ilgtermiņa finansēšanas modelim.

Savukārt Finanšu ministrija nodokļu politikas pamatnostādnēs min, ka viens no nodokļu reformas risināmajiem jautājumiem ir sociālās apdrošināšanas maksājumu sasaiste ar veselības nozares finansējumu un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) maksātāju identifikācija, saņemot veselības pakalpojumus. Veselības ministrijai tika uzdots līdz 2018. gada 1. jūlijam nodrošināt informācijas apkopošanu par pacientu VSAOI.

Veselības finansējuma jautājuma risināšanai tiks izveidota darba grupa, kurā darbosies pārstāvji no Labklājības, Ekonomikas, Finanšu un Veselības ministrijas, Latvijas Bankas, kā arī uzņēmēju un darba ņēmēju organizācijām. Plānots, ka darba grupa ar priekšlikumu ilgtspējīgai veselības nozares finansēšanai nāks klajā līdz 
30. jūnijam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nav pat jāmeklē Atbildēt

    Ir tikai jāseko Briseles (Beļģijas) piemēram! Kādēļ rīkojamies pilnīgi pretēji?

Draugiem Facebook Twitter Google+