Latvijā
Izglītība

Finansiāls atbalsts mācībām ārzemēs 16

Foto – Shutterstock

Bezpeļņas organizācija “AFS Latvija Starpkultūru programmas” izsludinājusi konkursu vidusskolēniem uz trim daļējām stipendijām mācībām Itālijā, Dānijā un Spānijā 2018./2019. mācību gadā. Pieteikties stipendijai iespējams līdz šī gada 15. janvārim, aizpildot pieteikuma anketu “AFS Latvija” mājaslapā “www.afs.lv”.

Stipendija sniedz iespēju gadu mācīties vidusskolā citā valstī un dzīvot viesģimenē.

Daļējās stipendijas apmērs ir 2000 eiro, savukārt kopējās programmas izmaksas ir vidēji 5800 līdz 6500 eiro atkarībā no izvēlētās programmas valsts. Tātad stipendija sedz aptuveni trešdaļu no visiem izdevumiem: dzīvošanu rūpīgi izmeklētā viesģimenē, sagatavošanās materiālus dalībai programmā, sagatavošanos pirms aizbraukšanas, orientācijas nometnes viesvalstī, AFS darbinieku un brīvprātīgo atbalstu viesvalstī, sekundāro medicīnas apdrošināšanu, mācību grāmatas obligātajiem mācību priekšmetiem skolā, starptautiskos ceļa izdevumus, ceļa izdevumus no mājas līdz skolai un atpakaļ, kā arī lai apmeklētu obligātos AFS pasākumus viesvalstī.Kā uzsver “AFS Latvija” atbalsta koordinatore Vineta Līduma, stipendija paredzēta motivētiem un mērķ­tiecīgiem jauniešiem, lai piepildītu sapni par mācībām ārzemēs. “Mācības ārzemēs vidusskolēniem veido plašāku redzesloku uz pasaulē notiekošo. Apmaiņas gada laikā jaunieši iemācās dzīvot patstāvīgi, kļūst tolerantāki pret dažādām kultūrām, apgūst jaunu valodu, iegūst starpkultūru pieredzi un labus draugus no visas pasaules,” tā V. Līduma.Viena no AFS stipendiātēm, rīdziniece Santa Strapcāne, kura, pateicoties stipendijai, vienu mācību gadu ir pavadījusi Itālijā, teic, ka stipendija nozīmējusi ļoti daudz. Santa jau iepriekš bija dzirdējusi par iespēju doties apmaiņas programmās, taču arī zināja, ka programmas izmaksas ir samērā lielas.

Stipendijai pieteikties var ikviens vidusskolēns vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Lai pieteiktos, kandidātiem vispirms jāaizpilda pieteikuma anketa “www.afs.lv” mājaslapā, norādot valsti, kurā vēlētos mācīties. Jāaizpilda arī apmaiņas dalībnieka pieteikuma forma, kas tiek izsūtīta katram dalībniekam pēc pieteikuma anketas aizpildīšanas mājaslapā. Tur atrodama arī plašāka informācija par stipendiju konkursu.

LA.lv