×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
31. maijs, 2017
Drukāt

Finansiālu problēmu dēļ var tikt slēgts muzejs leģendārā boksera Ali dzimtajā mājā (1)

Foto - Leta/ReutersFoto - Leta/Reuters

Finansiālu problēmu dēļ var tikt slēgts muzejs, kas ierīkots pērn aizsaulē aizgājušās boksa leģendas Muhameda Ali dzimtajās mājā.

Pērn Lūivilā, Kentuki štatā, atvērtais muzejs gada laikā pulcējis vairāk nekā 10 000 apmeklētāju.

Mājas īpašnieki Džordžs Bočeto un Džareds Veiss lūguši Lūivilas pašvaldību un kultūras centru “Ali Center” palīdzēt atbalstīt piemiņas vietu.

Bočeto atzīmē, ka viņi paši seguši mājas renovācijas izmaksas un muzeja atvēršanu, taču tā turpmākajai darbībai nepieciešams finanšu un mārketinga plāns.

Sestdien būs apritējis gads, kopš mūžībā aizgājis Ali. Leģendārais bokseris mira pērnā gada 3. jūnijā 74 gadu vecumā. Sākot no sestdienas, Lūivilā norisināsies dažādi Ali godināšanas pasākumi, kas ilgs sešas nedēļas.

Ali aizvadīja ļoti veiksmīgu boksera karjeru, kuras laikā trīs reizes kļuva par pasaules čempionu smagsvariem, profesionāļa karjerā izcīnot 56 uzvaras 61 cīņā, no tām 37 ar nokautu. Viņš 1974.gadā aizvadīja vienu no leģendārākajām boksa cīņām, kad Zairā pārspēja Džordžu Formenu.

Ali piedzima kā Kasiuss Klejs juniors, taču 1964. gadā viņš pievērsās islāmam un pieņēma Muhameda Ali vārdu, ar kādu viņu pazina mūsdienu pasaule.

Pirmo lielāko panākumu viņš guva 1960. gadā, uzvarot Romas olimpiskajās spēlēs, taču vēlāk zelta medaļu, dusmās par ASV politiķu attieksmi, viņš iemeta upē.

Ali atteicās piedalīties Vjetnamas karā, tāpēc vairākus gadus viņam tika aizliegts dzimtenē boksēties.

Par vienu no emocionālakajiem brīžiem Ali pēcsporta dzīvē kļuva 1996.gada Atlantas olimpisko sēļu atklāšanas ceremonija, kurā viņš, jau būdams smagi slims, aizdedza olimpisko lāpu. Tāpat Ali bija Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) miera vēstnesis.

Savukārt 2005. gadā Ali saņēma augstāko civilo ASV valdības apbalvojumu – Brīvības medaļu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+