Mobilā versija
-2.0°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
10. marts, 2015
Drukāt

Finansists Valdis Siksnis turpmāk vadīs “Latvijas Piens” padomi

ValdisSiksnis

Lai pilnveidotu korporatīvo pārvaldību, izveidota Jelgavas piena pārstrādes uzņēmuma “Latvijas Piens” padome, par kuras priekšsēdētāju iecelts finanšu konsultāciju un investīciju uzņēmuma “Callidus Capital” vadošais partneris un dibinātājs Valdis Siksnis, informē uzņēmumā.

Iepriekš Siksis ilgstoši vadījis “Nordea” bankas filiāli Latvijā.

Par padomes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēts “Latvijas Piens” veidošanas iniciators un piensaimniecības kooperatīva “Trikāta KS” valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs. Par padomes locekļiem ievēlēti “Latvijas Piens” dalībnieki – kooperatīva “Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža, kooperatīva “VAKS” valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons, kā arī piensaimnieku kooperatīva “Dzēse” valdes priekšsēdētājs Māris Petrēvics.

Kā norāda uzņēmumā, Sikšņa kā banķiera pieredze, kā arī kooperatīva vadītāju pieredze kopā veidošot sinerģiju, kas nepieciešama piena pārstrādes uzņēmuma “Latvijas Piens” stratēģiskajai attīstībai.

“Jaunai padomei ir visas nepieciešamās kompetences, lai izveidotu vadošu, efektīvu un labi pārvaldītu piena pārstrādes uzņēmumu, tādejādi sniedzot savu ieguldījumu piena pārstrādes nozares attīstībai Latvijā kopumā,” norādījis Siksnis.

Plānots, ka šogad uzņēmums investēs apmēram 227 000 eiro siera ražošanā, lai būtiski palielinātu jaudu un kvalitāti fasēšanas procesos. Uzņēmuma vadība ir pārliecināta, ka investīcijas ļaus palielināt arī eksportu.

Uzņēmums patlaban produkciju eksportē uz Zviedriju, Somiju, Ukrainu, Vāciju, Slovākiju, Lielbritāniju, Izraēlu, Čehiju, Lietuvu un Igauniju iekļaujot vietējā, Baltijas tirgū. Austrumu reģionu tirgos tiek veikta tirgus izpēte un noteikts eksporta potenciāls.

Kā ziņots, 2013.gadā “Latvijas Piena” apgrozījums bijis 37,21 miljons eiro salīdzinājumā ar 25,89 miljoniem iepriekšējā gadā. Uzņēmums 2013.gadā izkļuvis no iepriekšējā gada 1,34 miljonu zaudējumiem un strādājis ar 823 804 eiro peļņu.

“Latvijas Piens” dibināts 2010.gada 12.novembrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3 006 400 eiro. “Latvijas Piena” īpašnieki ir piensaimniecības kooperatīvs “Trikāta KS” ar 44% kapitāldaļu, graudkopības kooperatīvs “Latraps” ar 30% kapitāldaļu, piensaimnieku kooperatīvs “Dzēse” ar 17% kapitāldaļu un kooperatīvs “VAKS” ar 9% uzņēmuma kapitāldaļu.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+