×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2016
Drukāt

Finanšu brīnumi VID ģenerāldirektora amata kandidātes deklarācijās (53)

Foto-LETAFoto-LETA

Amatpersonas deklarācijā mīklaini izgaisuši 240 000 latu, milzu dividendes no oficiāli nekādi nesaistīta uzņēmuma, aizdevumi brāļa ģimenei, kura, ja ticēt valstij uzrādītajam, ģimenes māju vispirms iegādājusies, bet pēc tam to būvējusi, – Valsts vides dienesta vadītājas, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amata kandidātes Ingas Koļegovas amatpersonas deklarācijas rāda īstus finanšu brīnumus.

Līdz šim publiskajā telpā izbrīns izteikts par I. Koļegovas iespaidīgo turīgumu – pēdējos gados viņa dividendēs oficiāli saņēmusi 700 tūkstošus eiro. Taču patiesībā tieši tas ir viegli izskaidrojams un pamatojams – kā rāda “Lursoft” dati, I. Koļegovai jau kopš 2005. gada pieder 50% kapitāldaļu 2001. gadā dibinātajā SIA “Pallogs”, kuras viņai nodeva brālis Māris Zudāns.

M. Zudāns joprojām ir valdes priekšsēdētājs šajā Ogrē esošajā uzņēmumā, kas ražo zāģmateriālus, ķīmiskās industrijas CP paletes, vienreizējās paletes un speciālo koka iepakojumu, visu produkciju gandrīz pilnībā eksportējot uz Eiropas Savienības valstīm, un 2015. gadu beidzis ar 11,69 miljonu eiro apgrozījumu un 985 tūkstošu eiro peļņu.

Kaut gan jau 2005. gadā SIA “Pallogs” bija vērā ņemams uzņēmums, kas gadu beidza ar 1,35 miljonu latu (gandrīz divu miljonu eiro) apgrozījumu un 81,9 tūkstošu latu peļņu, I. Koļegova (toreiz vēl Zudāne) savā amatpersonas deklarācijā nenorādīja darījumu vai dāvinājumu, kura rezultātā tikusi pie šīm vērtīgajām kapitāldaļām.

Kapitāldaļas savu vērtīgumu ir apliecinājušas, jo īpaši – pēdējos trīs gados: 2013. gadā SIA “Pallogs” I. Koļegovai dividendēs oficiāli izmaksāja 240 000 latu (341,5 tūkstošus eiro), 2014. gadā – 380 000 eiro, pērn – 320 000 eiro. Tātad pēdējos trijos gados I. Koļegova oficiāli dividendēs no SIA “Pallogs” saņēmusi 1,04 miljonus eiro.

Taču ne centa no šīm dividendēm, ja ticēt I. Koļegovas amatpersonas deklarācijām, viņai pašai nav palicis. Pēdējo divu gadu dividendes – kopumā 700 000 eiro – ir atdāvinātas deklarāciju publiskajā daļā neuzrādītām personām, savukārt 2013. gadā saņemtie 240 000 latu ir vienkārši izgaisuši, – I. Koļegova deklarācijā nav norādījusi ne dāvinājumu, ne darījumu, kas izskaidrotu šīs iespaidīgās summas “pazušanu”.

Tiesa, vairākās amatpersonas deklarācijās tagadējā VID ģenerāldirektora amata kandidāte ir norādījusi, ka “visa nauda, kas ir saņemta no uzņēmuma SIA “Pallogs” dividendēs, ir aizdota šim pašam un SIA “Cornes Construction” uzņēmumam, kā arī brāļa ģimenei”, kā mērķi norādot ģimenes mājas iegādi un būvniecību. Tomēr arī šeit ir virkne dīvainību un nesakritību.

Pirmās oficiālās no SIA “Pallogs” saņemtās dividendes 131 950 latu apmērā I. Koļegova deklarējusi 2010. gadā, taču, kur tās palikušas, amatpersona nav norādījusi, – minēts tikai, ka viņas izsniegtie aizdevumi, kas 2009. gada beigās bija 164 400 latu, 2010. gada beigās palielinājušies par nepilniem 59 tūkstošiem latu, bet, kur palikuši pārējie 73 tūkstoši latu, nav uzrādīts.

Piezīmēs minēts, ka “visa nauda, kas ir saņemta no uzņēmuma SIA “Pallogs” dividendēs, ir aizdota šim pašam un SIA “Cornes Construction” uzņēmumam, kā arī brāļa ģimenei (Lienai Zudānei) ģimenes mājas iegādei”. Šī pati frāze atkārtojas arī nākamajās divās amatpersonas deklarācijās, savukārt 2013. gadā, kad mīklaini “izgaist” no SIA “Pallogs” dividendēs saņemtie 240 000 latu, I. Koļegova deklarācijā jau apgalvo, ka nauda aizdota iepriekš it kā iegādātās ģimenes mājas “būvniecībai”.

Turklāt SIA “Pallogs” gada pārskatos ne par 2013., ne par 2015. gadu nav atrodama norāde, ka uzņēmuma līdzīpašniece tam būtu aizdevumā izsniegusi šādas iespaidīgas summas.

Savukārt amatpersonas deklarācijā par 2009. gadu I. Koļegova norāda, ka no SIA “Cones Construction” dividendēs saņēmusi “164470.00 LTL”, un, spriežot pēc tā, ka gada beigās kā viņas izsniegtu aizdevumu summa parādās 164 400 latu, arī dividenžu summā gadījusies vienkārši drukas kļūda (un uzņēmums “Cones Construction” ir tas pats citviet minētais “Cornes Construction”).

Taču īstais finanšu brīnums ir tas, ka, spriežot pēc amatpersonas deklarācijas, Valsts vides dienesta direktorei ir izdevies saņemt dividendes no uzņēmuma, kura kapitāldaļas viņai nemaz nepieder: “Lursoft” un Uzņēmumu reģistra dati nerāda, ka viņa būtu bijusi šī sava brāļa uzņēmuma oficiāla līdzīpašniece, un arī I. Koļegovas amatpersonas deklarācijā nav minēts, ka viņai piederētu šīs SIA kapitāldaļas vai ka viņa tās uz laiku būtu ieguvusi un atkal nodevusi citai personai.

Uz jautājumiem saistībā ar šiem neizpratni radošajiem faktiem I. Koļegova “LA” trešdien norādīja, ka pašlaik ir atvaļinājumā un atbildes varētu sagatavot ceturtdien.

Pievienot komentāru

Komentāri (53)

 1. Lai arī viņa būtu ar gudru galvu kaa sheemot.Tas nenozimee ka viņa ir gudra.Gudrs ir tas kurš māk nopelnīt ar pratu bez zagsanas.Izsisties ar smagu darbu un pratu lidz rezultatam, a ne kaa pie mums pienemt ka tik kadu apjāt.Visi tajos amatos ir PILNIGI vienādi zagļi.

 2. Ja tā ir vienīgā kandidāte, tad tiešām ar steigu jāemigrē.

 3. Vārdu sakot, – tas gadījums, kad “pati savā meistarībā sapinusies”…
  Un ne vID agrāk ko pa īstam pārbaudīt spējis, ne arī tagad, ja tādi kadri tagad tur ievelkami top priekšniekos… Pat ja ko shēmās atraduši, tiesa jau tālāk visu to ar”nosacīti” apzīmogo….
  Skandināviaj sāka ar to, ka izformēja to pompozo instit;uciju, lai pilsoņiem neduras acīs, – te otrādi: uzblieza ēku ar rebēm un izdarīja to varneši paši…
  :(((

 4. Salīdzinājumā ar šo te “krājaksīti”, kampara slavenā “tumbočka” jau ir vien izsmiekls…
  :)))
  🙁

 5. Sarmīte Poikāne Atbildēt

  Galva apdulla no šiem cipariem!!

 6. Tāpēc jau rodas jautājums–KO VID IR DARĪJIS 25.GADUS????Kāpēc neveic PRETPĀRBAUDES visās jomās—piemēram autotransporta iepirkumos un t.t.t-=tur jau arī notiek valsts naugas izzagšana.

 7. Kāpēc LV nav normālas karjeras izaugsmes cilvēkam, kas VIDā (arī citā iestādē) izgājis no apakšas, apguvis sistēmu, bet nav pazaudējis veselo saprātu un ir spējīgs vadīt? Vai tad trūkst labu darbinieku?

 8. Tie tikai ziedini, velak bus odzinas.

 9. Ka tik nav sācies valsts amatu tirdziņš? KNABim vajadzētu izzināt, cik maksā amati? Izpētīt šīs dāmas karjeras kāpnes.

 10. vel tik lakatinju ap galvu un slauktuvi rikaas un uz fermu….

 11. Nu i purns,tadu laikam ilgi mekleeja huute.

 12. mums ir pieņemts starpautiskā korupcijas apkarošanas likuma 57. pants par mantas konfiskāciju korumpantam?

 13. Sanemot simtiem tūkstošu dividendēs tai dāmītei nauda neinteresē.Tad kas interesē šai amatā? Kādas iespējas tas amats dod?

 14. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  To skaidro ūden’ nejauciet….

 15. Vislabākais variants: milzīgo divindenžu īpašnieci tomēr iecelt par priekšnieci VID un tūlīt aizrotēt uz KNAB ,bet Strelčonoku no KNAB aizrotēt uz VID.

 16. Varbūt tomēr pavērtēt intelekta un sievišķās inteliģences klātbūtni – tāda varētu būt pārdevēja tirgū, ne respektablas iestādes vadītāja. Prosta bōba, shēmotāja – nu, toč kā Zentiņa Ugunsgrēkā. Toties darīs, ko liek.

 17. Apbrīnojami. Ja pēc visa, kas ir atklājies pēdējo dienu laikā un plaši figurē sabiedriskajā telpā, pret šo personu vēl nav sākta izmeklēšana par zagšanu un neskatoties ne uz ko viņa tiks VID galvenajā amatā ir pilnīgi skaidrs, ka mēs esam pilnīgā pakaļā, kā valsts un kā sabiedrība. Viņa taču ir pilnīgs analfabēts. Kāda miljonāre? Paņēma, atdeva, kur ,kas, kā – viss šķērsām, viss “pārrakstīšanās kļūda” viss nelikumīgi – kāda VID priekšniece.
  Interesanti kādi bija tie VID amata kandidāti – kuri konkursa kārtībā nederēja – ka var izbīdīt šādu, principā kriminālu elementu, un ielikt? Tiesiskā valstī?

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Atbildes uz visiem Taviem jautājumiem būs tad, kad uzzināsim to gaišo galvu, kas pirmais uzdrošinājās šo zelta kadru izvirzīt (nominēt- kā saka Eiropā) augstajam amatam.

 18. No izzadzēju grupējuma!

 19. Interesanti, cik lielai būtu jābūt “motivējošai algai”, ja nauda viņai nemaz nav vajadzīga? :))

 20. Nācās savulaik ar šo Ingu kopā mācīties.Atceros kā prastu un rupju personu.

 21. Ja cilvēks var mētāties ar simtiem tūkstošu pa labi un kreisi, nesaprotu, kāpēc viņai vajag maksāt vairāk, kā Pētersonei. No deklarācijas redzams, ka ne jau algas dēļ viņa grib ieņemt šo posteni, pat muļķim tas ir saprotams.

 22. Mērnieku laiki ,„mazos zagļus liek cietumā, lielos ceļ godā” vai arī parādi man savus draugus un es pateikšu kas tu pats esi – tāds tādu pazīst , viena kompānija
  Eiropa mūs sapratīs -Zagt jāmāk

 23. Ar tādu VID priekšnieci armijai 2% no kopprodukta nesagrabināt un Trampam taisnība vien būs ,ka ASV nav ko tērēties ja Latvijai ir tāds VID un KNAB.

 24. Js jau LA šo uzraka, tad jau ZZSiešiem šis kandidāts nav pa prātam 🙂

 25. Taapeec ZZS finansu ministre vinu veelaas izvirziit.

 26. tantai finansēs ķēriens Atbildēt

  tāpec ar laikam par vid priekšnieci virza.ir acimredzami ka prot naudu atmazgāt, jo visā valstī gateri bankrotē vai knepi elpo, bet šis “pelna”vismaz miljonu gadā un ne jau uz exkluzivu koksni bet eiropaletēm, taras dēliši….. lai to naudu nopelnitu viņiem butu jāsaražo apjoms kas visai eiropai pietiktu.
  un ari nodokļus prot optimizet jo dividendes dāvina.
  tiesa normālā valstī par tādām mākām liktu cietumā armantas konfiskāciju, bet te par vid priekšnieci

 27. jau būtu īstā – zina visas spraugas likumos.
  Tikai neliela problēmiņa – kā piespiest raust valsts apcirkņos ?
  Tērēšanas tēmu te neapspriedīsim !

 28. Par VID ģenerāldirektori aizrotēt un iecelt Jutu Strīķi. Ja nu vienīgi Lembergam būs pretenzijas. Tur galvenais ir korupcija visos līmeņos, kas jāapkaro. Likumdošanu jau regulē Saeima un MK un ieņēmumu dienests ir tikai likumu un noteikumu izpildītājs.

 29. Būs vien Danai pašai jāuzņemas VID vadība – bez ministra var iztikt, bet bez nodokļu slaucēja nu nekādi…

 30. Rādas ka šai personai jāpievērš pastiprinata tiesībsargu vērība nevis karjeras izaugsme.Arī no virzītajiem jāpieprasa vismaz morālā atbildība.

 31. Izskatās ka dažiem tagad nebūs vairs problēmu ar deklarēšanos. No parējiem macēs dīrāt, iespējams tā, kā iepriekš aizrotējošie.

 32. kaunu neprot – badā nemirst !

 33. Ieceļam amatā blēdi,bez konkursa.

 34. Pār mums valda niecības – apriežoti , melīgi , mantkārīgi cilvēciņi

 35. Ja šhistei vajadzīgi šādi speciālisti,tad skaidrs ir tikai viens Latvijā zagšnai ir dota zaļā krāsa-zalzemnieki ar Lembergu priekšgalā rullē.

 36. Oho, kædas naudas tur grozās tajā palogs! Bet cilvēkiem maksā minimumu! KAD BEIDZOT VALSTS PACELS MINIMĀLO ALGU UZ VISMAZ 600 EIRO MĒNESĪ! REDZ, KOĻEGOVA SAVĀ KABATĀ IELIKUSI 1. 04 miljonus un kur nu vēl visi pārējiem Koļegovas kolēği!

 37. Secinājums viens… ar šādu ierēdni viegli manipulēt !!!

 38. Cerams, ka vina sapratis pati,kad saja amata ir jabut godigam cilvekam un pati atteiksies.

 39. Pēc tā, kā tauta “cepās” par Koļegovu, viņai būtu jāsēž atvaļinājumā? Ja vien izmanto laiku, lai visiem, kuri vētīs viņas piemērotību VID, nesagatavotu brīnumstāstus.
  Lien laukā, zolīdi apģērbies un stāsti patiesību!
  Kliedē tautas bažas! Prasīsi maksāt nodokļus?
  Kā, ja šaubu ēna pār pašu!!!!!

 40. Vēl viena naudas rausēja,nu cerams,neieliks amatā.

 41. Velos zinat kad vienreiz bus likumi ,kas liks kadam atbildibu .Musu valsti nav nekadas kontroles.
  un visas kede ietda iestades draugs ,rads .un tada kede iet .Par sadam neskaidribam redzama krapsanas.
  Sada amata tadu personu nevajag,Vai maz valsts izzagta.

 42. Tad jau viss kārtībā – mūsējā!

 43. Ko citu darīsi, kāds tai amatā jāliek. Parasti tie gruntīgie nav tie kristāldzidrie. Kristāldzidros iespējams ka varētu atrast bomžu rindās, bet tad liels pieprasījums būs pēc gāzmaskām. Tā ka jāsamierinās vien būs ar tiem pašiem vēzīšiem. Vai tad nu 25 gadu laikā nebūsim apraduši un pieraduši pie visa veida rebēm un šmucēm.

 44. Un sito negodigo liks par VID prieksnieci, comon, vai tad valsti normalu cilveku trukst.
  Kaa var negodigs cilveks tadu iestadi vadit un kaut ko prasit no citiem???????

 45. Nu jauki, ieceļam nākamo blēdi

 46. Nu re un šitāda lien uz VID,lai var silti sildīties,kā čūska un zagta tālāk un sevi piesegt!!!!
  Vai vispār mūsu banānija valstelē ir godīgi cilvēki?
  Vai tiešām nav neviena jauna nabaga cilvēka kurš apguvis provesiju par savu sūri grūti pelnīto naudu,nevis šitādu bitaju veceni,kurai uz pieres jau zīmogs-NEGODĪGA,TĀPAT,KĀ IEPRIEKŠĀJĀ,PIETVĪKA,BET NESARGA,VISS BIJA PO,AIZTINĀS UN MIERA OSTU UN TAGAD SMAIDA ŪSĀS.RRRR

  • Tādi cilvēki ir, tikai pie varas viņi netiks pielaisti. Tas ir pārāk bīstami esošajai elitei.

   • Jo lielāks zaglis, jo lielāks profesionālis. Kas kaunu neprot, tas badu nemirst. Vai tiešām pie varas esošie kandidāti neizvērtēs? Tad jau nav jēgas maksāt nodokļus.

Draugiem Facebook Twitter Google+