×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. februāris, 2018
Drukāt

Finanšu ministre: “ABLV Bank” likvidēšana ir tikai viens no variantiem (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola

AS “ABLV Bank” likvidēšana ir tikai viens no variantiem, šodien preses konferencē paziņoja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Viņa sacīja, ka “ABLV Bank” darbību uzraugošā Eiropas Centrālā banka (ECB) nesaka, ka banka būtu jālikvidē, bet norāda, ka “ABLV Bank” nespēj norēķināties ar klientiem. Ministre piebilda, ka ECB vēl būs jāpieņem citi lēmumi.

Tāpat Reizniece-Ozola uzsvēra, ka ECB lēmums attiecībā uz “ABLV Bank” nav politisks, jo lēmumu pieņēmusi ECB, balstoties uz to informāciju, ko iestādei sniegusi pati banka.

Ministre apliecināja, ka problēmas “ABLV Bank” radās reputācijas jautājumu, nevis likviditātes dēļ. Tāpat ministre uzsvēra, ka patlaban neviena cita banka nav līdzīgā situācijā, tāpēc valstī nevar runāt par banku krīzi.

“Regulāri vērojam naudas plūsmas, klientu struktūru utt., bet nekādas izmaiņas nav novērotas,” pauda Reizniece-Ozola.

Jau ziņots, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) naktī uz sestdienu nolēma, ka “ABLV Bank” ir iestājusies noguldījumu nepieejamība. FKTK norāda, ka šajā garantēto atlīdzību izmaksas gadījumā Latvijas Noguldījumu garantiju fonda (NGF) līdzekļi atlīdzību izmaksai netiks izmantoti, jo “ABLV Bank” ir pietiekami likvīdie aktīvi. Garantēto atlīdzību izmaksai Latvijas “ABLV Bank” klientiem pēc pašreizējiem aprēķiniem, ir nepieciešami apmēram 470 miljoni eiro, kurus “ABLV Bank” varot nodrošināt.

“ABLV Bank” tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem, jo tās glābšana nav sabiedrības interesēs, sestdien paziņojusi ECB.

ECB paziņojumā teikts, ka “ABLV Bank” un tās meitasbanka Luksemburgā “ABLV Bank Luxembourg” sabrūk vai ir gaidāms to sabrukums atbilstoši Eiropas vienotā noregulējuma mehānisma regulai. Par savu lēmumu ECB informējusi Eiropas Vienotā noregulējuma valdi, kas savukārt konstatējusi, ka rīcība, lai panāktu noregulējumu šajās bankās, nav nepieciešama, jo tas neatbilstu sabiedrības interesēm attiecībā uz šīm bankām.

“Tāpēc notiks šo banku likvidācija atbilstoši attiecīgi Latvijas un Luksemburgas likumiem,” teikts ECB paziņojumā.

Savukārt “ABLV Bank” uzskata, ka tā izpildīja visas regulatora prasības, lai atjaunotu darbību. Četru darba dienu laikā banka likviditātes stiprināšanai akumulējusi vairāk nekā 1,36 miljardus eiro, nodrošinot 86% no visiem pieprasījuma depozītiem. Bankas pārstāvji uzskata, ka tas bijis pilnīgi pietiekami, lai banka atsāktu maksājumu veikšanu un izpildītu klientu pieprasījumus. FKTK lēmumu “ABLV Bank” saista ar politiskiem apsvērumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Cenzor, pietiek dzēst! Es tikai pajautāju, kurā likumā paredzēta banku likvidācija reputācijas dēļ?

 2. Bet likumā nav paredzēta banku likvidācija reputācijas dēļ! Kas te vispār notiek?

 3. Likumā nav paredzēta bankas likvidācija rputācijas dēļ! Kas te vispār notiek?

 4. Likvidēt visas ārzemju bankas (īpaši krievu) kuras atmazgā naudu. Ja paši nezin kuras — vajag pieaicināt ārzemju speciālistus.

  • Tam krievnacistu lumpenim te apakšā viņa dzejnieka talants ir iesprūdis vienā vietā. Laikam Nils to sprākli aizštapējis…

 5. ““Tāpēc notiks šo banku likvidācija atbilstoši attiecīgi Latvijas un Luksemburgas likumiem,” teikts ECB paziņojumā.”
  Tiem Luksemburgas likumiem es kaut kā ticu vairāk…

 6. “ABLV Bank” tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem, jo tās glābšana nav sabiedrības interesēs, sestdien paziņojusi ECB.
  —————–
  Bet reziniece tā nedomā?? Jo kungs hūte savai kalponei liek darīt citādi?? Vai arī??

 7. Reiznieces k-ze ! Paskaidrojiet frāzi – ” ABLV Bank” tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem, jo tās glābšana nav sabiedrības interesēs, sestdien paziņojusi ECB.” Paskaidrojiet sabiedrībai – kāpēc tas nav sabiedrības interesēs ? Vai tas atkal ir “slepeni” ?

 8. Ir arī otrs variants.Atkāpšanās no amata.Tā notiek civilizētās valstīs. Ak.jā! mēs esam banānu republika tas uz mums neatiecas.

Draugiem Facebook Twitter Google+