×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
26. jūlijs, 2016
Drukāt

Finanšu ministre gatava virzīt Koļegovu par VID vadītāju

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (no kreisās) un pašreizējā Vides valsts dienesta vadītāja Inga Koļegova tikšanās laikā, kurā pārrunā savu iespējamo virzīšanu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores amatam.Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (no kreisās) un pašreizējā Vides valsts dienesta vadītāja Inga Koļegova tikšanās laikā, kurā pārrunā savu iespējamo virzīšanu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores amatam.

Foto - LETA

Valsts vides dienesta vadītāja Inga Koļegova piekritusi kandidēt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatam un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) ir gatava virzīt viņu apstiprināšanai valdībā. Tā pēc abu amatpersonu tikšanās otrdien informēja finanšu ministre.

Galīgo lēmumu Reizniece-Ozola pieņemšot pēc tam, kad Koļegova būs tikusies ar valdības koalīcijas partijām, kā arī uzņēmēju organizācijām. Tāpat pirms galīgā lēmuma Reizniece-Ozola plāno tikties ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS), kurš patlaban devies atvaļinājumā. Premjers uz vienu dienu atgriezīsies no atvaļinājuma nākamnedēļ, 2.augustā. Reizniece-Ozola cer, ka Koļegova ar partiju un uzņēmēju organizāciju pārstāvjiem tiksies jau šonedēļ.

Finanšu ministre atzinīgi novērtēja Koļegovas redzējumu par VID darbu un sasniedzamajiem mērķiem, kā arī apņemšanos turpināt reformas. “VID vadītājam jābūt draudzīgam pret uzņēmējiem, vienlaikus esot pietiekami skarbam pret nodokļu nemaksātājiem,” uzsvēra Reizniece-Ozola.
Viņa pauda pārliecību, ka Koļegova ir atbilstoša kandidatūra VID ģenerāldirektora amatam un varētu gūt pārējo valdības locekļu atbalstu.

Koļegova pēc tikšanās norādīja, ka ir iepazinusies ar pieejamo informāciju par VID, kā arī paraudzījusies no malas uz attiecīgās sistēmas darbību. Tāpat viņa runājusi ar uzņēmējiem par VID darbu.

Pēc viņas teiktā, svarīgi palīdzēt uzņēmējiem viegli un saprotami nomaksāt nodokļus, kā arī ir ļoti svarīgi cīnīties pret nodokļu nemaksāšanu, kas apdraud godprātīgu uzņēmēju konkurētspēju. “Man ir vairākas idejas, kuras es gribētu apspriest gan ar uzņēmējiem, gan ar VID darbiniekiem, kādā veidā mēs varētu risināt problēmas,” sacīja Koļegova.

Tostarp viņa pauda gatavību vērtēt ārvalstu analogo dienestu labās prakses piemērus, vienlaikus gan nekoncentrējoties tikai uz Igauniju, ar kuru pēdējā laikā Latvija publiskajā telpā attiecīgajā jomā bieži salīdzināta.

Tāpat Koļegova uzsvēra, ka ir gatava veikt reformas dienestā, taču tās nevar būt pašmērķis – galvenais ir saprast, ko ar reformām iecerēts sasniegt un kādā veidā VID darbu var uzlabot.
Atbilstoši likumam VID ģenerāldirektora kandidatūru pēc finanšu ministra ieteikuma uz pieciem gadiem apstiprina Ministru kabinets.

Kā ziņots, iepriekš izsludinātais konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu beidzās bez rezultāta, taču ārpus konkursa šim amatam tika uzrunāta pašreizējā Valsts vides dienesta vadītāja Koļegova, kura nu ir palikusi vienīgā VID vadītāja amata kandidāte.

Valdība šonedēļ un nākamnedēļ vēl nelems par VID vadītāja apstiprināšanu.

Koalīcijas partneri – “Vienotība”, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – vēl nesteidz paust atbalstu šai kandidatūrai un pēc oficiālas izvirzīšanas, nākamnedēļ, plāno tikties ar Koļegovu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+