×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
9. marts, 2018
Drukāt

Finanšu ministre: Problēmas var būt 10 bankām Latvijā (22)

Foto LETA Foto LETA

Finanšu ministre Dana Reizniece - Ozola.

Problēmas var būt ar jebkuru no 10 bankām Latvijā, kurām arvien nav sakārota un noregulēta darbība ar saviem ārvalstu klientiem, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Komentējot vakar notikušo tikšanos ar ASV Finanšu ministrijas sekretāra vietnieku pretterorisma jautājumos Maršalu Bilingsliju ministre sacīja, ka Latvijā arvien ir bankas, kuras nesakārtojot savu darbību ar ārvalstu klientiem, var nonākt pastiprinātā regulatora un kontrolējošo institūciju redzeslokā.

“Daudzu gadu garumā bankām ir bijusi liela apetīte sadarboties ar riskantajiem klientiem, kas sāka veidoties kā sava veida bizness. Tā ir vakardiena un šādam biznesam nav nākotnes, tāpēc ļoti strauji bankām ir jāspēj pārorientēties. Domāju, ka pēdējie notikumi ir bijis labs signāls arī citām bankām, ka laika nav atlicis daudz, lai šādu pārorientēšanos veiktu,” sacīja ministre.

Tomēr uz konkrētu jautājumu, vai “ABLV Bank” liktenis varētu piemeklēt vēl kādu banku Latvijā, Reizniece-Ozola atbildēja, ka Latvijā ir vismaz 10 bankas, kuras nav sakārtojušas savu darbību ar ārvalstu klientiem. Tomēr ministre konkrētas bankas nenosauca un pat neminēja, kurai no tām varētu būt lielākas problēmas.

Jau ziņots, ka Latvija no ASV partneriem saņēmusi mājienu, ka bankas joprojām atmazgā naudu, žurnālistiem vakar sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Ministre vakar tikās ar ASV Finanšu ministrijas sekretāra vietnieku pretterorisma jautājumos Maršalu Bilingsliju un puses pārrunāja līdzšinējo sadarbību finanšu sektora attīstībā, gan arī tālāko sadarbību. Tāpat tika runāts par Latvijas banku sadarbību ar riskantiem klientiem.

Puses gan neesot runājušas par problēmām konkrētās bankās, tomēr ASV partneri devuši signālu par konkrētiem pārkāpumiem, kas tiek veikti joprojām. “Latvijas finanšu sektoram tiek pārmests, ka bankas tiek izmantotas tādu līdzekļu pārskaitīšanai, kas saistīti ar sankcijām pakļautām personām, uzņēmumiem vai valstīm. Bet minētos faktus ASV partneri vēl nodos Latvijai. Tikšanās laikā tika skaidri norādīts, ka finanšu sektorā joprojām ir problēmas,” piebilda ministre.

Pēc Reiznieces-Ozolas teiktā, Latvija un ASV bijušas vienisprātis, ka Latvijas bankām ir būtiski jāmazina riskantais nerezidentu apkalpošanas bizness. Sarunās netika runāts par konkrētu laika periodu, kad Latvijai būtu jāatrisina jautājums ar riskanto nerezidentu apkalpošanu, bet ASV lika saprast, ka laika ir maz.

“Mēs nerunājām par konkrētu laiku, bet sarunā skaidri uztvēru, ka riski ir jāsamazina ļoti īsā laikā. Bankām ir jārēķinās ar to, ka no šī riskantā biznesa modeļa ir jāatsakās. Šāds biznesa modelis ir vakardiena. Vai nu bankām ir jāmaina biznesa modelis, vai arī jāizbeidz darbība,” uzsvēra finanšu ministre.

Tajā pašā laikā ASV partneri pauduši atbalstu Latvijas valdībai un Finanšu un kapitāla tirgus komisijai.

Jau ziņots, ka ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija (“FinCEN”) februāra vidū paziņoja, ka plāno noteikt sankcijas “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. “FinCEN” publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka “ABLV Bank” vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

ASV finanšu ministra vietniece terorisma un finanšu izlūkošanas jautājumos Sigala Mandelkere iepriekš izteicās, ka “ABLV Bank” ir padarījusi naudas atmazgāšanu par bankas uzņēmējdarbības pamatu. “Turklāt “ABLV Bank” ir veikusi pārskaitījumus korumpētām, politiski ietekmīgām personām un novirzījusi miljardiem dolāru publiskā korupcijā un aktīvu izvešanā ar fasādes kompānijas kontiem,” viņa sacīja.

Tāpat ziņots, ka, maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, “ABLV Bank” akcionāri ārkārtas sapulcē 26.februārī nolēma sākt bankas pašlikvidāciju. “ABLV Bank” pauda uzskatu, ka šādā veidā vislabāk spēs nodrošināt bankas aktīvu aizsardzību, lai norēķinātos ar visiem klientiem.

Banka visus ASV varasiestāžu pārmetumus noraidījusi un apņēmusies tos atspēkot. To uzdots darīt bankas potenciālajiem likvidatoriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Ja mūsu valstī visas “mākslīgi” radītās instances strādātu godīgi, tad līdz tādām problēmām mēs nenonāktu!

 2. Rezumējam situāciju: krāpniekiem, kukuļdevējiem, ,,mazgātājiem” (bankām} Latvijā ir dotas pilnvaras kontrolēt cilvēku kontus un ziņas nosūtīt VID ?????? Tātad, krāpnieki kontrolē nekrāpniekus?

 3. Finanšu ministre: ..bet īsti nezinu, gaidām komandu …. ja USA liks 10 bankas uztaisīt ,,aukstas”, būs problēmas 10 bankām, ja liks 7 uztaisīt ,,aukstas”, būs problēmas sepiņām

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 5. RE:Baltika pētījums liecina, ka cīņa starp ASV un Krieviju izvēršas arī finanšu jomā un Latvijas valdība, Saeima un prezidents te uzvedās kā zīdaiņi bērnu autiņos, nevis kā Sabiedrotie. Tāpat arī visa lielā
  žurnālistu armija, par ministriem nemaz nerunājot! Krievu finanšu oligarhi Latvijā darbojās kā savās mājās, iegūstot uzturēšanās atļaujas, dibinot bankas, piekukuļojot vietējās partijas un veidojot te sev vēlamu finanšu politiku. Un Rimkēvičs bija vienīgais, kurš to visu saskatīja un kaut ko darīja, tāpēc viņš bija jānovāc. Pēc šādiem gājieniem Kučinska valdībai kopā ar Ozolu ir jādemisionē. Un kurš deva rīkojumu apcietināt Rimšēviču? Kas ir KNAB tik izpildīgais priekšnieks Straume, kurš līdz tam esot strādājis pretizlūkošanā? Jājautā tikai, kādā?

  • Nemelo tik klaji! Nevis iegūst uzturēšanās atļaujas, bet gan masveidā atsakās un pārdod to, ko iegādājušies! Paprasi datus no atbildīgās iestādes un uzzināsi kā ir patiesībā.

 6. Sarežģījumi un sankcijas būs tām bankām,kuras apkalpo OKUPANTU un kolonistu valsts Krievijas naudu! Ja tik ļoti patik Krievijas nauda,tad nevajadzēja LV stāties ES!

 7. Ministrei neatbilstošs paziņojums – kas satracinās sabiedrību (noguldītājus) Ir jādomā, ko runā!

 8. jai jebko tālāk runātu Atbildēt

  amišiem papriekšu galdā jāliek pierādijumi, un tikai pēc tam jāsāk risināt situāciju, nevis pēc “mājieniem” pat ab.lv lietā pieradijumus vel tikai sola kautkad atvest uzrādit, pat tur rodas iespaidz ka tie tikai vel tiek amerikā fabricēti jo kāpec tos kopā ar ziņojumu nevareja pasniegt, vai misijai šurp braucot lidz paņemt? bet tikaisola ka tulit tulit būs

 9. Problēmas nav tikai finanšu ministrei un pie viena arī premjeram, kamēr nav, kā Rimševics, sariebuši tiem pašiem problēmbaņķieriem, neviens neteiks – Reizniece ej prom! Pašmāju ļautiņi pazaudēs noguldījums – dzīvos no penzijām, tagad taču ne vairs ne 68 eiro, bet jau pāri 90.

 10. tagad vsias taisām ciet, jo eiro stabilitāti neapdraudētu? un eiropas algas panāksmim ar ogu un sēņu lasīšanu vai darbu ministrijās???

 11. Kā alga, tā zeķē! Paldies par brīdinājumu. Man nav vajadzīga tās bankas, jo man ir tikai plika alga, par kuru arī man jāmaksā bankai, lai varētu izņemt. Ha pakalpojumu maksa, bet es jau to neprasīju, jo mūs jau visus automātiski pataisīja par banku kalpiem un nodevu maksātājiem. Blēži! Tagad neredz
  ēsiet nekad manu naudu! Tā gulēs zeķē! Ha ha ha,,,,,,

 12. kapēc tiek bloķēti komentari

 13. Pat nenojautu, ka Latvijā ir tik daudz banku!

 14. ……….ka Latvijā ir vismaz 10 bankas, kuras nav sakārtojušas savu darbību…..
  netika nosaukta neviena banka,ja nemaldos Latvijā ir reģistrētas 17 bankas-tātad gandrīz visās notiek nelikumības pēc Reiznieces-Ozolas teiktās, tas ir nopietni lai sāktos noguldītājos panika, sāktos naudas haotiska izņemšana no visām bankām ….
  Dana Reizniece-Ozola Jūs spēlējaties ar uguni-var apdedzināties.

 15. Nav nekā konkrēta. . Netika runāts par bankām. Nav konkrētu banku – ir tikai mājieni.
  Mājieni no ASV kad , ko vai kuru…

 16. Kāpēc šīs problēmas savlaicīgi nepamanīja ne Finanšu ministrija,ne FKTK? Par ko saņēma milzīgās prēmijas??

 17. Ka Amerika teiks ta bus. Esam loti paklausigi.jo mums savas galvas nav.

 18. Ka Amerikas saimnieks teiks ta bus.Jamaina finansu ministrs. Atgadina majsaimmieci

 19. gaidījām mēslus, bet atveda $ūdu$ ... Atbildēt

  Mē-tū ir bērna šļupsti pret to, ko jeņķi izteikuši Danai. Nez ko šī atbildēs?

 20. Tagad to, vai persona un banka būs tiesīga eksistēt, noteiks mājieni no ASV. Un kāda ieinteresētība iznīcināt pēdējās Latvijas bankas ir personai ASV finanšu ministra vietniecei terorisma un finanšu izlūkošanas jautājumos Sigalai Mandelkerei? Bonusi, procenti no ekonomisko slepkavu klaniem, klimaksa izraisīta iegriba?

Draugiem Facebook Twitter Google+