×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
23. septembris, 2016
Drukāt

Finanšu ministre: solidaritātes nodokli neatcels, ja Saeima nelems citādi (2)

Foto - LETA.Foto - LETA.

Valdība piedāvājusi nākamgad saglabāt solidaritātes nodokli, tādējādi tas netiks atcelts, ja vien Saeimas deputāti nelems citādi, šodien domnīcas “Certus” rīkotajā forumā sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Finanšu ministre atzina, ka politiķu vidē progresivitāte ir ļoti pieprasīta un solidaritātes nodoklis ir tāds kā garants, ja nākotnē būs jāpieņem lēmums par nodokļu progresivitāti.

Saeimas pērn atbalstītais Solidaritātes nodokļa likums stājās spēkā šā gada janvārī.

Solidaritātes nodokli piemēro darba ņēmēju atalgojuma daļai, kura pārsniedz valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu griestus. Tie patlaban ir 48 600 eiro.

Ieviešot šo likumu, tika skaidrots, ka likuma mērķis ir mazināt nodokļu regresivitāti darba ņēmējiem, pašnodarbinātajiem ar augstāku ienākumu līmeni, vienlaikus nodrošinot valsts pamatbudžeta ieņēmumus iedzīvotāju sociālās aizsardzības un nevienlīdzības mazināšanas pieaugošo vajadzību finansēšanai.

Uzņēmēju organizācijas aicinājušas solidaritātes nodokli atcelt.
Vairāki uzņēmumi un darba ņēmēji apstrīdējuši solidaritātes nodokļa ieviešanu konstitucionālajā tiesā, un Satversmes tiesa ierosinājusi vairākas lietas par atsevišķu Solidaritātes nodokļa likuma normu atbilstību Satversmei.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Naudasmaisiem pašreizējā 23% ienākuma nodokļu likme ir ļoti izdevīga. Citās valstīs tā ir 40% vai vairāk.

  2. progresīvo nodokli jau laikam nekad neieviesīs mūsu valsts aparāts pagalam neizdevīgs lielajām algām un naudasmaisiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+