Ekonomika
Īpašums

Finanšu ministrija vilcinot NĪN iniciatīvas izvērtēšanu 16

Foto-LETA

Platforma ManaBalss.lv un iniciatīvas “Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” autore Liāna Hiršsone atklātā vēstulē Finanšu ministrei Danai Reiznicei-Ozolai aicina skaidrot ministrijas nespēju laikā izpildīt Saeimas uzliktos uzdevumus un norāda uz ministrijas apzinātu izvairīšanos no sabiedrības iniciatīvas turpmākas virzīšanas. ManaBalss.lv brīdina: Ministrijas pasīvā attieksme var vājināt iedzīvotāju spēju ietekmēt lēmumus valstī.

Vēstulē ministrei tiek uzsvērts, ka Finanšu ministrija nav iesniegusi informatīvo ziņojumu Saeimai, ko tai bija jāiesniedz līdz šī gada 1.oktobrim. Ziņojumam bija jāietver izvērtējumu par iespējām izdarīt grozījumus normatīvajos aktos, lai īstenotu principus, kas ļautu nekustamā īpašuma nodokli vienīgajam īpašumam nepiemērot vai arī piemērot vienoto samazināto procentu likmi no nekustamā īpašuma vērtības.

“Mēs nedrīkstam pieļaut situāciju, ka vairāk nekā desmit tūkstošu cilvēku atbalstīta ideja pazūd ministrijas gaiteņos! Pilsoņiem ir tiesības piedalīties lēmumu pieņemšanā un mainīt likumus. Tomēr pašreizējā Finanšu ministrijas pasīvā attieksme un nespēja vai nevēlēšanās ievērot Saeimas nolikto termiņu vājina pilsoņu apziņu pašam ko pozitīvi mainīt savā valstī. Vai ministrija vēlas 10 000 vīlušos vai tomēr apmierinātu pilsoņu? Jābūt atklātam dialogam, jāatrod kopsaucējs,” uzsver ManaBalss.lv vadītājs Imants Breidaks.

Saistītie raksti

Iniciatīvas autore Liāna Hiršsone norāda: “Pēc iepazīšanās ar pārējo ES valstu pieredzi un atklājot to, ka iedzīvotāju vienīgie īpašumi citur Eiropā netiek aplikti ar nodokļiem, platformā Manabalss.lv rekodlielā ātrumā tika savākts nepieciešamais balsu skaits. Pēc apstiprināšanas parlamentā un nosūtīšanas Ministru Kabinetam, iniciatīva ir nozudusi birokrātijas labirintos. Izrādās, ka šī nav vienīgā iniciatīva, kuru politiskā atbalsta trūkuma dēļ ir piemeklējis līdzīgs liktenis.“

Septiņu mēnešu laikā iniciatīvu parakstījuši jau 11 829 Latvijas pilsoņu un tās parakstītāju skaits turpina palielināties. Pēc diskusijām Saeimā, deputāti uzdevuši valdībai vērtēt iespēju mainīt NĪN piemērošanu vienīgajam mājoklim un līdz 1.oktobrim iesniegt informatīvo ziņojumu, kas līdz šim vēl nav noticis.

LA.lv