×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Finanšu ministrs: Latvija ir gatava atgriezties pie taupības pasākumiem (4)

LETALETA

Latvija ir gatava atgriezties pie taupības pasākumiem, piektdien intervijā Latvijas Radio teica finanšu ministrs Andris Vilks.

Viņš gan atzīmēja, ka tāda “taupības ēra”, kāda Latvijā bija no 2008.gada, ir beigusies. “Ir neskaidrība attiecībā uz Krievijas agresijas plāniem un to, kā tas varētu ietekmēt Latvijas ekonomiku. Ja nebūtu šī Krievijas faktora, tad par taupību mēs nerunātu, mēs runātu par efektīvāku valsts pārvaldi un arī biznesa pārvaldi. Katru gadu arvien vairāk līdzekļu mēs varētu atlicināt dažādām jomām. Pagaidām šis Krievijas faktors mūs attur,”  teica Vilks.

Ministrs norādīja, ka Latvija šobrīd nevar atļauties būtiski palielināt izdevumus uz budžeta deficīta rēķina. “Mēs zinām, kas ir taupība un, ja situācija eskalējas, vai kļūst satraucošāka reģionā, mums ir jāatgriežas pie zināmas taupības – vismaz uz brīdi, saprotot, ka tas ir svarīgāk nekā provocēt Eiropas Komisiju ar savu pieaugošo budžeta deficītu,” uzsvēra finanšu ministrs.

Viņš arī atzina, ka Eiropas Savienībai (ES) ieviešot reālas sankcijas pret Krieviju saistībā ar konfliktu Ukrainā, Latvijas ekonomikai būs neiespējami augt par 4% gadā. Kā zināms, saistībā ar notikumiem Ukrainā, Finanšu ministrija ir samazinājusi iekšzemes kopprodukta (IKP) prognozi 2014. un 2015.gadam līdz 4%.

Finanšu ministrs norādīja, ka Krievija Latvijai ir lielākais sadarbības partneris, īpaši tranzīta ietekme. “Tāpēc mēs esam piesardzīgi attiecībā uz šiem [ekonomikas izaugsmes] scenārijiem,” piebilda Vilks.

Viņš arī uzsvēra, ka Latvijai ir jāpalielina aizsardzības izdevumiem. “Viennozīmīgi mums ir jākāpina izdevumi aizsardzībai. Ir jābūt gudriem un plānveidīgiem ieguldījumiem, integrētiem ar pārējām Baltijas valstīm, NATO, Zviedriju un citām valstīm,”  teica finanšu ministrs.

Jau vēstīts, ka pēdējā laika notikumi Ukrainā aktualizējuši jautājumu par Latvijas valsts aizsardzības finansējuma apmēru. Latvijai līdz 2020.gadam jāpanāk, lai aizsardzībai atvēlētais valsts budžeta finansējums sasniegtu 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) jeb 638,7 miljonus eiro gadā. Šogad aizsardzībai Latvijas budžetā  paredzēti 125,7 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nav jāatgriežas Atbildēt

    Jāiet uz priekšu! Jāievieš diferencēts 28-33% kapitāla pieauguma nodoklis kā Ziemeļvalstīs,Francijā,Slovēnijā un pat Portugālē un jāapliek ar paaugstinātu nodokli ne tikai Parex bijušo īpašnieku,bet arī septiņu atlaisto akcionāru dividendes,kuras arī ir rakstāmas ar sešciparu skaitļiem! Skat.”Septiņiem “Parex” atlaistajiem sagādāti milzu pabalsti”,Sanita Jemberga,diena.lv,16.jūlijs 2009.

  2. Tas nav nekas jauns Atbildēt

    Valdību samazināt līdz 11 ministrijām bija paredzēts jau Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdības laikā! Skat.TVNET:: Lstvijā-“Godmanis samazinās ministriju skaitu,bet koalīciju neaiztiks”,TVNET/LETAS,2008.gada 16.decembrī,16:33

  3. Darbā pie nākamā gada budžeta izdevumu samazināšanas tiek vērtēta arī ispēja likvidēt ministriju parlamentāros sekretārus,liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.Šāda iespēja apspriesta arī šodienas valdības ārkārtas sēdē,tomēr pagaidām konkrēts lēmums nav pieņemts un gala vienošanos plānots pieņemt valdību veidojošās koalīcijas padomē.” Skat.”Iekšzemē>Vērtē iespēju atteikties no ministriju parlamentārajiem sekretāriem”,Frut,5.oktobris 2009. ..

  4. Latvija ir gatava! Atbildēt

    Vai gatavs taupīšanai pats ministrs-Finanšu un Ekonomikas ministriju (un policiju) apvienpšanai kā Francijā,Spānijā,Rumānijā,Grieķijā,Armēnijā,Kazahstānā un pat Indijā,Japānā un pēdējā laikā bieži pieminētajā Centrālāfrikas Republikā? Vai vismaz gatavs atteikties no saviem valsts sekretāra vietniekiem? Skat.”Valsts sekretāru vietniekus neatlaiž no darba”,Kas jauns,16.jūnijs 2009,18:11

Draugiem Facebook Twitter Google+