×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2013
Drukāt

Finanšu ministrs par pilntiesīgu Eirogrupas dalībnieku kļūs nākamgad

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas finanšu ministrs Andris Vilks (V) par pilntiesīgu Eirogrupas dalībnieku kļūs nākamgad, kad Latvijā latus nomainīs eiro.

 

Eirogrupu veido eirozonas valstu finanšu ministri, tajā piedalās arī Eiropas Komisijas viceprezidents ekonomiskajos un monetārajos jautājumos un Eiropas Centrālās bankas prezidents.

Eirogrupa vienmēr tiekas pirms Eiropas Savienības finanšu ministru jeb ECOFIN sanāksmes.

Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis, vaicāts par Vilka jaunajiem pienākumiem, Latvijai kļūstot par eirozonas valsti, informēja, ka papildus tam, ka Latvijas finanšu ministrs turpinās piedalīties ECOFIN padomes sanāksmēs, klāt nāks arī dalība Eirogrupā. Jau nākamajā tās sanāksmē finanšu ministrs Vilks piedalīsies kā novērotājs bez balsstiesībām, bet ar nākamā gada 1.janvāri viņš būs pilntiesīgs Eirogrupas dalībnieks. Tādējādi Latvija kopā ar tādām valstīm kā Vācija, Francija un Somija turpmāk kopīgi lems par eirozonas attīstību un nākotni.

“Pēc ECOFIN lēmuma, kad tika atbalstīta Latvijas pievienošanās eirozonai, var viennozīmīgi teikt, ka Latvijai ir dota ceļazīme uz ekonomisko stabilitāti, drošību un sadarbību, kur Latvija nu ir pilnvērtīga un daudz ietekmīgāka partnere Eiropas Savienības un eirozonas valstu vidū,” norāda Vilks.

Kā ziņots, Eiropas Savienības valstu finanšu ministri 9.jūlijā pieņēma galīgo lēmumu par Latvijas uzņemšanu eirozonā, tādējādi nākamā gada janvārī mūsu valsts kļūs par 18.eirozonas valsti.

Pāreja no latiem uz eiro notiks saskaņā ar līdz šim Latvijas Bankas apstiprināto oficiālo kursu – viens eiro ir 0,702804 lati jeb 1,42 eiro par vienu latu.

Šonedēļ Eiropas Savienības oficiālajā vēstnesī publicēts lēmums par Latvijas uzņemšanu eirozonā. Trīs lappuses garajā lēmumā norādīts, ka Latvija ir izpildījusi gan konverģences kritērijus, gan citus nepieciešamos nosacījumus, lai no nākamā gada ieviestu eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+