×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. jūlijs, 2013
Drukāt

Finanšu ministrs: Vai tiešām kāds vēlas latu, kura vērtība mainās katru dienu?

LETALETA

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) apšauba, ka Latvijā kāds vēlētos latu, kura vērtība mainās katru dienu, lai arī iedzīvotāji pašlaik ir visai noraidoši pret eiro, kuram lats ir piesaistīts.

Vai tiešām jūs gribat brīvo kursu un katru rītu skatīties avīzēs, kā lats ir kritis vai varbūt pacēlies, šorīt Latvijas Radio retoriski vaicāja finanšu ministrs.

Pēc ministra domām, eiro pašlaik Latvijā nav populārs, jo politiķi un eksperti darot ļoti daudz, lai sabiedrību tracinātu. “Es nevainoju tautu, tauta vienkārši ir nogurusi,” sacīja politiķis. Neskatoties uz to, Vilks sagaida, ka eiro ieviešanas laikā tā atbalstītāju un noliedzēju skaits Latvijā varētu būt “50 pret 50”, lai arī atbalsts eiro pieaug lēnāk nekā atbildīgie politiķi gaidīja.

Vilks sagaida, ka atdevei no eiro ieviešanas vajadzētu būt līdzīgai kā no Eiropas fondu naudas – Latvija veic maksājumus šajos fondos, bet pati saņem trīs līdz četras reizes vairāk. Līdzīgi Latvija veiks iemaksas eiro stabilitātes fondā, bet tiek sagaidīta arī atdeve ekonomikas stabilitātes un izaugsmes veidā.

Vilks pieļauj, ka eiro ieviešana var nest līdzi cenu pieaugumu, taču tam nevajadzētu būt būtiskam un inflācijas rādītāju ietekmēt vairāk kā par 0,2% līdz 0,3%. Ministrs atzina, ka Igaunijā inflācija pēc eiro ieviešanas bijusi visai liela, taču tam esot bijuši arī vairāki citi iemesli – tobrīd bijis vērojams straujš ekonomikas pacēlums, kam sekoja būtisks algu pieaugums, turklāt pieauga arī vairāki tarifi. Politiķis pieļauj, ka arī Latvijā līdz ar nākamo gadu var mainīties elektrības un gāzes cenas.

Ministrs aicina iedzīvotājus sekot līdzi cenām un tos uzņēmējus, kas cenas cels nepamatoti, sodīt, vienkārši nepērkot pārmērīgi dārgās preces un pakalpojumus.

Politiķis noliedza, ka līdz ar eiro ieviešanu būtu zaudējis darba mērķus, jo tagad vairāk varēšot strādāt uz attīstību. Vilks sola, ka strādās līdz Saeimas vēlēšanām nākamā gada rudenī, bet par tālāko pašlaik atturas runāt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+