Uncategorized

Finiša taisnē nonāk ideja par samazinātu PVN vietējiem dārzeņiem 0

Foto – Lita Krone/LETA

Patlaban Zemkopības ministrija (ZM) gatavo informatīvu ziņojumu skatīšanai valdības sēdē, pamatojot ieceri samazināt pievienotās vērtība nodokli (PVN) līdz 5% svaigiem vietējiem dārzeņiem, augļiem un ogām, portālu la.lv informēja ministrijā. Pēc informatīvā ziņojuma sniegšanas ZM aicinās valdību veikt nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos.

Turklāt gatavību godprātīgi ieviest samazināto nodokli sarunās ar ministriju apliecinājusi Latvijas Tirgotāju asociācija. Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irīna Pilvere, kas detalizēti pētījusi PVN pārtikai samazinājuma ietekmi uz lauksaimniecības nozari, akcentē – ja PVN samazināšanu godprātīgi ievēros mazumtirgotāji, tas veicinās vietējo ražotāju konkurētspēju, palielinās iedzīvotāju pirktspēju un līdz ar to – Latvijā izaudzēto dārzeņu un augļu pārdošanas apjomus. Un, kas nav mazsvarīgi, samazinoties dārzeņu, augļu un ogu cenām mazumtirdzniecībā, samazinātos nelegālā tirdzniecība.

Ekspertu darba grupā strādāja ZM, Finanšu ministrijas, Veselības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Valsts ieņēmumu dienesta, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes, Latvijas Augļkopju asociācijas, biedrības “Latvijas dārznieks”, Zemnieku saeimas, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas eksperti.

Jau vēstīts, ka lauksaimnieku organizācijas vairākkārt aicinājušas samazināt PVN likmi pārtikai no standarta 21% līdz 12% vai 5%. Tomēr Finanšu ministrija iepriekš to vērtēja piesardzīgi, argumentējot, ka budžeta ieņēmumi, piemēram, 2015.gadā būtu samazinājušies par 194,8 miljoniem eiro. Lielāko fiskālo ietekmi uz valsts budžeta ieņēmumiem veido PVN ieņēmumi no gaļas, piena, siera un olu, kā arī dārzeņu, maizes un graudaugu izstrādājumu realizācijas – budžeta ieņēmumi samazinātos par 142,5 miljoniem eiro.

LA.lv