Foto – Rihards Baumanis

Finišē rallija sezona 0

Latvijas autorallija čempionāta pēdējais posms “Latvija 2012” risinājās Jūrmalā, kā arī Tukuma un Kuldīgas apkārtnes ceļos. Šajās sacensībās notika cīņa ne vien par Latvijas autorallija čempionāta un Latvijas rallijsprinta čempionāta, bet arī par NEZ rallija čempionāta ieskaites punktiem.

Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus

Sacensību pirmās dienas ietvaros Jūrmalā pie Līvu akvaparka notika arī Vasaras autosprinta posms un “OKartes” autosporta akadēmijas fināla sacensības.

Pēc pirmās dienas sešiem ātrumposmiem Jūrmalas un Tukuma apkārtnē kopvērtējumā un N4 klases vadībā izvirzījās Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns, kuri par 2,43 sekundēm apsteidz Aivi Egli/Andi Daugu. Trešajā vietā ierindojās Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse.

Pēc pirmajiem četriem ātrumposmiem rallija līderi bija Raimonds Kisiels/Arnis Ronis ar “Mitsubishi Lancer WRC”, taču piektajā ātrumposmā ekipāža pieļāva kļūdu un izstājās nolauzta riteņa dēļ. Šajā ātrumposmā tehnisku problēmu dēļ izstājās arī Sīms Plangi/Mareks Sarapū, kā arī pēc ceturtā ātrumposma par izstāšanos no sacensībām paziņoja Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals, jo Neikšāns veselības problēmu dēļ vairs nebija spējīgs turpināt sacensības, taču Neikšāna/Dzirkala ekipāža saglabāja trešo vietu N4 klasē sezonas kopvērtējumā. Rallija un rallijsprinta “Latvija 2012” pirmajā dienā kopumā izstājās 20 ekipāžas, vairākums no tām tehnisku problēmu dēļ. Diemžēl pusass defekta dēļ jau pašā rallija sākumā no tālākās cīņas bija spiesta izstāties arī “Latvijas Avīzes” atbalstītā ekipāža Jānis Berķis/Edgars Čeporjus no “NJ Racing” komandas. Viņiem visa šī sezona bijusi diezgan neveiksmīga, galvenokārt ar tehnikas izturību saistītu problēmu dēļ, tāpēc šogad par augstu rezultātu kopvērtējumā pacīnīties neizdevās.

Aizraujošas cīņas norisinājās N4 klasē, jo uz Latvijas čempionu titulu pretendēja Jāņa Vorobjova un igauņa Kaspara Koitlas ekipāžas un pēc pirmās dienas ātrumposmiem Koitla atradās tikai trešajā vietā, no Vorobjova atpaliekot 43,28 sekundes, savukārt otrie N4 klasē bija Aivis Egle/Andis Dauga, tikai 2,43 sekundes aiz Vorobjova. Uz ralliju “Latvija 2012” Kaspars Koitla devās ar piecu punktu pārsvaru pār Jāni Vorobjovu čempionāta kopvērtējumā, tādēļ pirmajā dienā uzrādītais rezultāts igauņiem nebija iepriecinošs. Taču sacensību otrās dienas sākumā Vorobjova/Zicāna ekipāža pieļāva kļūdu un sabojāja automašīnu, kā dēļ bija spiesti izstāties no sacensībām. Vadību pārņēma Jānis Feldmanis ar Anriju Jessi, šo pozīciju noturot līdz pat finišam un izcīnot uzvaru absolūtajā vērtējumā, kā arī R4 klasē. Otro vietu rallija kopvērtējumā un pirmo N4 klasē izcīnīja igauņi Kaspars Koitla/Andress Ots, savukārt trešajā vietā absolūti un otrie N4 klasē palika Aivis Egle/Andis Dauga. Tādējādi par Latvijas rallija čempioniem N4 klasē šogad kļuva igauņi Kaspars Koitla/Andress Ots.

No vientilta piedziņas automašīnu klases braucējiem visātrākie rallijā “Latvija 2012” izrādījās lietuvieši Martins Samsons/Mindaugs Varza, izcīnot uzvaru 2WD klasē, savukārt R2 ieskaitē savu pirmo uzvaru karjerā izcīnīja Mārcis Ķenavs/Armands Ķenavs. Mārcis Ķenavs rallijā “Latvija 2012” bija labākais arī NEZ un Latvijas rallija čempionāta junioru ieskaitē.

Tradicionāli tika pasniegts arī ceļojošais Aleksandra Karamiševa kauss, un šoreiz to ieguva Jāņa Feldmaņa ekipāža, kas visātrāk veica Latvijas rallija čempionāta šīs sezonas pēdējo grants ātrumposmu.

Rallijsprinta ieskaitē sīva cīņa izvērtās starp “4WD open” klases dalībniekiem Kasparu Šimku un Mārtiņu Skakauski. Tikai pēdējā ātrumposmā Šimkus/Veilanda ekipāža spēja izcīnīt uzvaru rallijsprintā, turklāt viņi kļuva arī par uzvarētājiem A+ ieskaitē rallijā “Latvija 2012”. Brāļu Skakausku ekipāžai pietika arī ar otro vietu, lai šogad saņemtu čempionu kausus “4WD open” klasē.

Arī 4WD klases ekipāžai Jānis Patmalnieks/Rolands Ziemelis rallijsprintā pietika ar otro vietu, lai šogad kļūtu par čempioniem. Uzvarēja šajās sacensībās Edgars Enkurs/Ainars Jankovičs, kuri sezonā palika otrie. Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs uzvarēja rallijsprinta “2WD open” klasē, tādējādi kļūstot ne vien par Latvijas rallija čempionāta R2 klases čempioniem, bet arī par rallijsprinta “2WD open” klases sezonas uzvarētājiem. Savukārt Kaspars Kaņeps-Kalniņš/Artūrs Šimins uzvarēja rallijsprinta 1600 klases ieskaitē, bet par čempioniem šajā klasē kļuva Raivis Ozoliņš/Gints Mūrnieks. Rallijsprinta ROAD klasē par uzvarētājiem kļuva Edgara Trūpa/Māra Freiberga ekipāža.

Rallija “Latvija 2012” ietvaros norisinājās arī “OKartes” autosporta akadēmijas fināla sacensības, kurās uzvarēja Emīls Blūms un balvā saņēma pilnībā apmaksātu 2013. gada Latvijas rallija čempionāta sezonu ar “Ford Fiesta R2” automašīnu. Divdesmit gadus vecais Blūms jau pērn lieliski sevi pierādīja “OKartes” autosporta akadēmijā, iekļūstot finālsacensībās. Šogad jaunietis spēra soli uz priekšu un ne tikai iekļuva finālā, bet arī uzvarēja. Emīls parādīja lielisku sniegumu kā abās atlases kārtās “333” trasē un Bauskā, tā arī mediju testos un finālā.