×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. februāris, 2014
Drukāt

“Fire of Anatolia” – ugunīgas mīlas dejas 


ReklāmfotoReklāmfoto

Pasaulē pazīstamā Turcijas deju grupa “Fire of Anatolia” 14. februārī uzstāsies “Arēnā Rīga”, kur aicinās uz savu populārāko šovu “Fire of Anatolia”, kas iepazīstinās skatītājus ar tūkstoš gadu senas mīlestības, osmaņu impērijas “sirds” – Anatolijas  kultūras un vēstures mozaīku uguni.

Turcijas senais nosaukums un Anatolijā mītošās tautas vēsture iedvesmoja Mustafu Erdoganu iestudēt lielisku šovu “Fire of Anatolia”, kas savā krāsainībā, daudzveidībā un mākslinieciskumā, iespējams, pārspēj gan pazīstamākās Eiropas deju grupas, gan to piedāvātos iestudējumus.

“Anatolijas ugunis” jeb “Anadolu Ateši” – tā kolektīva nosaukums skan turku valodā – ir pazīstamākā deju grupa Tuvajos Austrumos. Viens no trim lielākajiem deju kolektīviem pasaulē līdzās tādiem gigantiem kā “Riverdance” un “Lord of the Dance”. Deju grupa var lepoties ar diviem Ginesa rekordiem, viens no tiem – par ātrāk izpildīto deju ar 241 soli minūtē, bet otrs par lielāko vienkopus pulcēto auditoriju – 400 000 skatītāju Eregli. “Anadolu Ateši” ir pirmais deju kolektīvs, kas pirmo reizi pēc 2300 gadu pārtraukuma uzstājies uz Bodrumas antīkā amfiteātra skatuves.

Sengrieķu, tjurku, armēņu, slāvu un daudzu citu Melnās jūras piekrasti apdzīvojušo tautu kultūru savijums šovā “Fire of Anatolia” tiek attēlots dziesmās un dejās. To stils ir vārdos grūti aprakstāms, arī žanrs nav precīzi formulējams. Spilgtu, pārdrošu klasiskā baleta, tautas dejas un mūsdienu horeogrāfijas sintēzi paspilgtina režisora inscenētāja atradumi un pārsteidzoši muzikālie motīvi. Koncerta organizatori sola, ka koncerta laikā solo partijas negaidīti nomainīs grandiozi masu skati. Šova divu stundu laikā varēs ieraudzīt izsmalcinātu klasisko baletu, moderno deju, aizraujošas vēderdejas, ritma ziņā hipnotisko halaju, dervīšu virpuļojošo griešanos, neticami sarežģītās Kaukāza tautu, kā arī apbrīnojami ritmiskās Melnās jūras piekrastes reģiona dejas.

Deju trupas sastāvā ir vairāk nekā 120 dejotāju, un tā ir koncertējusi 85 pasaules valstīs. Savas pastāvēšanas laikā tā sniegusi vairāk nekā 2000 priekšnesumu, ko noskatījušies aptuveni 25 miljoni cilvēku. “Anadolu Ateši” dejotāji priecējuši skatītājus Turcijā notikušā Eirovīzijas dziesmu konkursa noslēgumā un divas reizes atklājuši Pirmās formulas sacensības – Stambulā un Bahreinā. Ziemas sezonā šovs “Fire of Anatolia” tiek izrādīts visā pasaulē, bet katru vasaru to iespējams noskatīties Turcijā, Aspendosā.

Varbūt noder!!


14.II. 19.30, Arēnā Rīga

Biļetes: “Biļešu serviss” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: 11.38 – 45.53 eiro (no Ls 8 – 32)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+